Anasayfa » Röportaj » ÖZGÜR PLASTİK: “Temel Prensibimiz Yenilik”

ÖZGÜR PLASTİK: “Temel Prensibimiz Yenilik”

Firmanızı tanıyabilir miyiz?
Şirketimiz “Özgür Plastik” uzun yıllardan beri plastik dübel piyasasında aktif hizmet vermektedir. Kendi patentli plastik dübelleri,- derz,rulet,alçıpan, çelik ve izolasyon dübelleri, kimyasal dübel(ETA ve CE belgeli) ve tabancası bulunmaktadır. Ayrıca Allfa-Dübel’in bayisidir. Yurtiçi ve yurtdışı satışlarımız vardır. Ürünlerimiz kalitelidir,kısa zamanda temin edilebilir ve fiyatları uygundur. Mevcut ve muhtemel müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak ve müşteri beklentilerinin üzerinde hizmet sunmak , Kalite yönetim sistemi gereklerini yerine getirmek , sistemin verimli çalışmasını ve sürekli gelişmesini sağlamak, Çalışanlarımızın motivasyonunu yüksek tutmak ve performanslarının geliştirilmesini sağlamak,  Tedarikçilerimizi iş ortağı olarak görmek , aramızdaki saygı ve güvenirliği her zaman en üst düzeyde tutmak, Yeniliklere açık olmak, son teknolojileri kullanmak ve her zaman daha iyiyi aramak, İş güvenliği ve çevrenin korunması konularında duyarlı ve dikkatli olmak, faaliyetlerimizi yasalara ve standartlara uygun olarak sürdürmek prensiplerimiz arasında yer alıyor.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?
İkincisi düzenlenen hırdavat fuarının geçen yıl olduğu gibi bu yılda başarılı geçeceğini düşünmekteyim. Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz?

Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?
Firmamız yenilikçi bir anlayışa sahip. Sektöründe birçok ilkleri ortaya çıkarmıştır. Aynı anlayış bu yılda devam edecek, bu fuarda 2018 yılı yeniliklerinin tanıtımı yapacaktır. Önümüzdeki dönemde kapasite artırımı ile ilgili çalışmaları yürütüyoruz ve birçok konuda son noktaya varılmıştır.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?
2018 yılında sektörümüz çok hareketli bir dönem geçeceğini öngörmüyorum. Sadece stabil yapısını koruması bile şu ortamda anlamlıdır. Ülke ekonomisi çok parlak değil reel sektörün borçluluğu yüksek, karlılığı düşük ama yine de bu ortamda elimizden gelen gayreti göstermeye mecburuz.

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?
Sektörümüz küçük bir sektör. Pazarda rekabetten çok yenilikçi anlayışa doğru gidilirse firmalar açısından daha katma değerli bir yapı olur. Firmamız 2018 yılında bununla ilgili çeşitli sinyaller verecek. Sektörü bekleyen en büyük sorunlardan biri de satılan ürünlerin uzun vadede geri dönmesi. Eğer bu yapı belli bir kurala bağlanmazsa sektöre tedarikte bulunan firmalar açısından sıkıntılı bir dönemi oluşmasına sebep olur.

#Ozgur, #Temeli #Yenilik, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT