23 Nisan 24 Salı 20:19
Salı, Nisan 23, 2024
spot_img

EN YENİ

Karbosan Ürün Ambalajlarını Yeniledi

Aşındırıcı sektörünün lider üreticisi Karbosan, sürekli iyileştirme çalışmaları kapsamında ve sürdürülebilirlik hedefleri çerçevesinde ürün ambalajlarını yeniledi.

Aşındırıcı ürün çözümleri ile farklı malzeme ve uygulama tiplerinde üstün yüzey kalitesi ve yüksek performans sunan Karbosan, kullandığı hammaddeden, üretim süreçlerine, ürün ambalajlarından, sevkiyat süreçlerine kadar her aşamada aynı kalite düzeyini koruyor.  Tüm süreçlerinin özüne performans, çeviklik ve hızlı hizmeti koyan marka, 55 yılı aşkın süredir geliştirdiği bilgi birikimi ile tüm paydaşları için katma değerli ürün ve hizmetler sunuyor.

Sürekli geliştirme ve iyileştirme çalışmaları çerçevesinde 2022 yılında başlatılan “Ambalaj Projesi” de markanın temel vaatlerini destekleyecek sonuçlar ortaya koydu.  Bu proje ile şirket bünyesinde kullanılan tüm kutu, etiket ve ambalaj malzemeleri analiz edilerek yeniden yapılandırıldı.  Yeni tasarım, ambalajlarda kullanılan malzeme secimi ve ortaklaştırma baslıkları ile tüm ambalajlarda hem çevresel hem verimlilik hem de tasarım bütünlüğü anlamında kazanımlar sağladı.

Bu proje ile öncelikli amaçlardan biri daha yalın ve anlaşılır bir ambalaj sistemi ortaya çıkarmak oldu.  Mağaza ya da depo raflarında göze çarpan, içindeki ürünün kolayca anlaşılmasını sağlayan ve tüketici ile konuşan tasarımlar oluşturuldu. 14 farklı kategoride binden fazla ürüne sahip Karbosan, yeni ambalaj tasarımları ile müşteri ve kullanıcılarının ürüne erişimini kolaylaştırmayı hedefledi.

Yapılan iyileştirmeler ile kullanılan ambalaj adedi %60 oranında azaltılırken önemli çevresel kazanımlar da elde edildi. Bu proje ile;

  • %40 daha az kağıt tüketimi,
  • %41’e kadar daha az su tüketimi,
  • %35’ten fazla enerji tasarrufu,
  • %35 daha az karbon salınımı
  • %10 daha hızlı servis suresi sonuçlarına ulaşılacağı hesaplandı.

Ambalajlama prosesi, üretimin son aşamasında önemli bir yere sahip.  Proje boyunca hem zaman hem de çalışanın ergonomisi ve iş yapışını iyileştirecek şekilde çözümler üretebilmek için uzun süren sistem analizleri ve tasarım çalışmaları yapıldı. Bu sayede, çevresel katkılara ek olarak, malzeme tedarik süresinin kısaltılması, üretim prosesi ve çalışan verimliliğinin artırılması gibi faydalar da ortaya çıkarıldı. Palet içindeki ambalaj yerleşimleri de revize edilerek aynı alanda daha fazla ürün stoklanması sağlandı.  Depo alanlarının gittikçe değerlendiği günümüzde alandan tasarruf özellikle müşteri ve kullanıcıların kendi allananlarını daha verimli kullanabilmesine imkân verecek.

Yenilenen ambalajlar 2023 yılının ikinci yarısı itibari ile satış kanalına sunulacak.  Tüm paydaşlar için farklı kanallar üzerinden bilgilendirmeler yapılırken, bölgesel toplantılar ile de Karbosan bayi ve kullanıcılarına doğrudan ulaşılacak.

 

 

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.