22 Mayıs 24 Çarşamba 04:56
Çarşamba, Mayıs 22, 2024
spot_img

EN YENİ

FLİQA Ürün Yelpazesini Genişleterek Büyümeye Devam Ediyor

FLİQA, 2017’den beri iş güvenliği sektöründe lider uluslararası markaların bayiliğini ve distribütörlüğünü üstlenen bir firma olarak yoluna devam ediyor. Markalaşma adımlarıyla güçlenen FLİQA, 2022’de başlattığı yapışkanlı bantlar yatırımı ile büyümeye devam ediyor.

Firma olarak hedeflerinin istihdam artışı, ihracat gücünün büyütülmesi ve yeni tesislerle katma değerin sağlanması olduğunu belirten Genel Müdür Cem Bilge, yatırım, büyüme ve çözüm odaklı çalışmalarla hizmet vermeyi güçlü bir şekilde sürdürdüklerini söylüyor.

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

FLİQA İş Ekipmanları olarak 2017 yılından itibaren faaliyet göstermekte olan firmamız her geçen gün yatırımlarını arttırarak yoluna devam etmektedir.

İlk olarak İş güvenliği ekipmanları konusunda faaliyetlerine başlayan firmamız, konusunda lider olan birçok uluslararası firma ile bayilik ve distribütörlük kanalları ile çalışmaya başlamıştır.

Sonrasında ise markalaşma yolunu da seçerek FLİQA markalı ürünlerle de tüm müşterilere hizmet vermeye başlamıştır.

Yatırım planlarınız ve hâlihazırdaki projelerinizden bahsedebilir misiniz?

2022 yılında Yapışkanlı Bantlar konusunda yatırım kararı alan firmamız, 2023 yılında yatırım faaliyetlerinin ilk ayağı olan kısmını tamamlamıştır. Üretim tesisimiz ve depomuz şuan Ankara ASO2 Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. 2024 yılında da yatırım planları devam etmekte olan firmamız, üretim kapasitesini 2,5 kat artıracak olup ayrıca özel paketleme seçenekleri ile müşterilerimize hizmet verecektir.

Sürekli büyümeyi ve teknolojik olarak ilerlemeyi düşünen firmamız geçtiğimiz ay itibariyle ileriye dönük planları çerçevesinde 40.000 m2 inşaat alanına sahip organize sanayi bölgesi içerisinde bulunan arsa yatırımını da gerçekleştirmiştir. 2025 yılında inşaat sürecinin tamamlanması hedeflemekte ve bu tesiste yapışkanlı bant üretimi, aşındırıcı ürünler ve iş güvenliği ekipmanları üretimi planlanmaktadır.

Firma olarak hedefleriniz neler?

Firma olarak hem ülkemizde istihdam sağlamak hem de ihracat gücümüzü arttırarak katma değer sağlamak ve ihracata olan katkımızı yeni kurulacak olan tesislerimiz ile 8 katına çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Pazarlama faaliyetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Özellikle pandemi döneminde aktif hale elen e-ticaret kanallarında yurt içi ve yurt dışı kanallarda da yatırımlarımıza ve faaliyetlerimize devam etmekteyiz. İlerleyen süreçte hayatımızın bir parçası olacak olan e-ticaret kanalları içinde her türlü çalışmaları yürütmekteyiz.

3M, Globus, Deltaplus, FLİQA markalı ürünlerimiz ile tüm sektörlerde çözüm üretmeye, hızlı servis sağlayarak tedarik zincirinde büyüyerek yolumuza emin ve kararlı adımlar ile devam etmekteyiz.

 

 

 

 

 

 

 

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.