Anasayfa » Röportaj » ATM ATEŞ: “Hedefimiz ilk tercih edilen olmak “

ATM ATEŞ: “Hedefimiz ilk tercih edilen olmak “

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?

Atm Ateş Madeni Eşya Sanayi Ticaret ünvanı ile 15 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz. İhtiyaçlara uygun merdivenler üreterek hizmet sağlamaktayız. Sağladığımız hizmeti en kaliteli ve hatasız şekilde sunmak için üretim sahamızı ve firmamızı devamlı geliştirmekteyiz. Katıldığımız uluslararası fuarlarla üretim alanındaki teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve alt yapımıza katmaktayız. Yurt içi ve yurt dışı pazarlarda faaliyet gösteren firmamız, önemli ölçüde ihracat payına sahip durumdadır. Bu payı her geçen gün arttırmak adına çalışmalarımıza aralık vermeden devam etmekteyiz.

Vizyonumuz

Atm Ateş Madeni Eşya Sanayi Ticaret olarak gelecek 5 yıl içerisinde ismimizi uluslararası pazarda duyurmak ve üretim sahalarımızı tamamen son teknoloji ile donatmak, daha fazla ürünü daha kısa zamanda üreterek daha fazla müşteriyi kalite standartları yüksek ürünlerle memnun etmek temel vizyonumuz arasındadır.

Misyonumuz

Madeni eşya sektöründe müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak ve uluslararası standartlara uygun üretimler.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

Alüminyum tek çıkışlı ve çift çıkışlı merdiven, profil merdiven, tek parça, sürgülü ve A tipi merdiven gibi ev tipi ve endüstriyel merdiven grupları diyebiliriz. Öne çıkaracağımız grupları; çeşitli merdiven, çok amaçlı merdiven, sürgülü merdivendir. Standımızı ziyaret edecek misafirlerimiz, ürün grubumuzun çoğunu görme fırsatı bulacaktır. Dolayısıyla ürüne ait belirsizlikler ve endişeler ortadan kalkacak, yüz yüze görüşme olanağı da olduğu için tam anlamıyla iki tarafın da memnun ayrılacağı düşüncesindeyim.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?

İç pazar ve ihracat payımızı ve müşteri portföyünü genişletmek, ürünlerimizi gerçek alıcı ile buluşturmak fuara katılma amacımız arasında yer alıyor.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

Hedefimiz; yenilikçi üretimin hızlandırılarak devam etmesi, sektörün ve müşterinin ihtiyaç duyduğu kaliteli ürünlerin tam manasıyla eksiksiz olarak üretilmesi ve sektöre eksiksiz cevap vermek, iç ve dış piyasada ‘ATM ATEŞ’ markası ile ilk tercih edilen olmaktır.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?

2018 yılı için daralan inşaat ve yapı sektörünün üzerinde enflasyon ve kur baskısının daha belirgin hissedilmesi üretimcinin maliyet artışları ile rekabet ortamının daha fazla kızışmasına yol açmaktadır. Bu durum ihracatın önüne bir engel olarak çıkmaktadır.

#AtmAtes, #tercih, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT