koln
Powertec i 250c & 320 c

Askaynak’ın Multi-Process Kaynak Makineleri Kalite ve Performansı Bir Arada Sunuyor

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, her türlü kaynak uygulamasında mükemmel sonuçlar veren multi-process kaynak makineleriyle sektördeki liderliğini pekiştiriyor. Enerji, alan ve maliyet tasarrufu sağlayan multi-process kaynak makineleri çok yönlü ve kolay kullanıma sahip olmalarıyla da dikkat çekiyor.

Askaynak yetkilileri multi-process kaynak makinelerinin avantajlarını şu şekilde sıralıyor:

Birçok kaynak yönteminde mükemmel sonuçlar 

 Multi-process kaynak makinelerinin en büyük avantajı farklı malzeme tiplerinde en az 3 farklı kaynak yöntemini bir arada gerçekleştirebilmesidir.  Bu makineler sayesinde MIG/MAG örtülü elektrod kaynak yöntemi ve TIG (Argon) kaynak yöntemleriyle farklı malzeme tiplerinde mükemmel sonuçlar elde edilebiliyor.  Ayrıca bu kaynak makineleriyle özlü tel kaynağı, bazı modelleri ile toz altı kaynağı da yapılabiliyor. Makinelerin sunduğu çok yönlülük, kaynak ustalarının pek çok noktada işini kolaylaştırıyor ve iyi bir kaynak deneyimi elde edilmesini sağlıyor.

 Kolay kullanımla denenmemiş kaynak yöntemlerinde çalışma imkânı

Multi-process kaynak makinelerinin sahip olduğu kolay kullanım avantajı kaynak profesyonellerinin pek çok farklı yöntemde uygulama gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Yeni teknolojiyle üretilen pek çok multi-process kaynak makinesi, içerisinde barındırdığı kaynak yöntemlerine ait parametreleri de hazır olarak içeriyor. Makine içerisindeki yazılımlar sayesinde; tel çapı/elektrod çapı, malzeme tipi ve kalınlığı, gaz tipi gibi parametrelerin seçilmesine imkân vererek kaynak ustalarına aşina olmadıkları kaynak yöntemlerinde de çalışma olanağı veriyor.

Powertec i 250c & 320 c

Yüzde 30’a varan enerji tasarrufu

İnverter teknolojisi ile üretilen multi-process kaynak makineleri bu sayede yüzde 30’a varan enerji tasarrufu sağlamakla birlikte konvansiyonel makinelere kıyasla daha kusursuz kaynak dikişleri elde edilmesini sağlıyor.

Alan ve maliyet tasarrufu ile mevcut ve potansiyel çalışmalarda yüksek performans

Multi-process kaynak makineleri farklı kaynak yöntemlerinin bir arada kullanıldığı ve kısıtlı çalışma alanının olduğu kaynak işlemlerinde önemli bir alan tasarrufu sağlayarak başarılı uygulamalar gerçekleştirilmesini sağlıyor. Makine parkı ve beraberindeki amortisman giderleri de bu sayede gözetilmiş oluyor. Askaynak ayrıca yeni bir kaynak makinesi almayı planlayan işletmelere multi-process kaynak makinelerini incelemelerini tavsiye ediyor. Bu sayede birkaç kaynak makinesinin işlevinin tek bir makine ile elde edilebileceğinin ve maliyet tasarrufu sağlanabileceğinin altını çiziyor.