15 Temmuz 24 Pazartesi 17:40
Pazartesi, Temmuz 15, 2024
spot_img

EN YENİ

“Gedik Kaynak Yeni Ürünlerle Büyüyor”

Gedik Kaynak, Hendek Sakarya’da Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki üretim tesisleriyle bugün Avrupa’dan Hindistan’a uzanan bölgede dünyanın en büyük kaynak sarf malzemeleri üreticisi konumunda. Geçtiğimiz 2 yılda yurtiçi üretiminin yanı sıra yurt dışında Azerbaycan’da üretim tesisini faaliyete soktu, bu yıl içerisinde de Hindistan’da üretime başlamayı planlamakta. Hali hazırda 100’den fazla ülkeye ihracat yapan Gedik Kaynak, Gedik Azerbaycan, Gedik Ortadoğu, Gedik Asya ve yakın zamanda faaliyet geçen Gedik Balkanlar şirketleriyle de global marka olma yolculuğunda hızla ilerliyor.

Tüm Türkiye genelindeki bayileri ve bölge ofisleriyle yurtiçi pazardaki güçlü konumunu sürdüren Gedik Kaynak, Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği yeni ve özel ürünlerle portföyünü geliştirmeye devam ediyor. Hali hazırda portföyünde kaynak elektrod ve tellerinden kaynak makinalarına kaynakla ilgili her türlü ürünü bulabileceğiniz Gedik Kaynak, eğitim hizmetleriyle de rakipsiz. Dünyada ve Türkiye’de üretimi eğitimle birleştiren tek kaynak firması olan Gedik Kaynak, bir “kaynak okulu” konumunda.

Geniş ürün portföyü içerisinde çok farklı sektörlere hitap eden çözümleri, her dönem olduğu gibi 2023 yılında da yoğun talep gören Gedik Kaynak’ın dikişsiz özlü teller, gazsız özlü teller, tamir bakım çözümleri geçtiğimiz yıl öne çıkan ürün grupları arasında yer aldı.

Pazara yeni sunduğu GekaLaser Lazer kaynak makineleri ve GeKaWeldSim Kaynak Simülatörleri hem yurt içi hem yurt dışında yoğun ilgi gördü.

2024 yılında bu yeni ürünler tarafında pazar payını artırmayı hedefleyen Gedik Kaynak, GeKa ve GekaTec markalarını hem yurtiçinde hem yurtdışında büyütmeyi planlıyor. Ayrıca Roboweld markasıyla robotlu otomasyon alanında da yeni yatırımlarla varlığını güçlendirecek.

2023 yılını hedefler doğrultusunda büyüme ile kapatan Gedik Kaynak, geçtiğimiz yıl Pendik’ten Sakarya OSB’deki dev tesislerine taşınma sürecini de tamamlamış durumda. Yeni yatırım yapılan hatlarla kapasitesini artıran ve ürün portföyünü genişleten ve geçtiğimiz yılın üzerinde büyüme hedefleyen Gedik Kaynak için 2024, sıçrama yılı olacak.

Gedik Kaynak, büyüme planlarını yaparken çevre politikalarını da beraberinde geliştiriyor ve uyguluyor. Çevre sorunlarının dünyanın önemli sorunları olduğunun bilincinde olup gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmayı amaçlayan Gedik Kaynak, bu bağlamda; çevre güvenliğini ve iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak amacı ile yasal ve diğer yükümlülüklerini yerine getirmeyi, kirliliğin kaynağında önlenmesi ve sürdürülebilir kaynak kullanımı için gerekli desteği sağlamayı, doğal kaynakları ve enerjiyi verimli kullanmayı, çevre ve iş sağlığı ve güvenliği konularında personelini, müşterilerini, taşeronlarını ve misafirlerini eğiterek bilinçlendirmeyi, çevre ve iş kazalarının oluşmaması için risk analizi yaparak riskleri azaltmayı ve tehlikeleri ortadan kaldırmayı, çalışanların ve/veya çalışan temsilcilerinin katılımını ve danışmasını sağlamayı, kurmuş olduğu İş Sağlığı ve Güvenliği ve Çevre Yönetim Sistemini sürekli iyileştirerek çevre performansını arttırmayı, yaralanma ve sağlık bozulmalarının önlenmesi için gerekli tedbirleri almayı taahhüt ediyor. Çevre ve sürdürülebilirlik çalışmalarını bu taahhütler kapsamında geliştiriyor.

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.