Anasayfa » Genel » YAPARLAR, YAMAÇLARA ÖZEL ÜRETİLEN EL ARABASI İLE DİKKATLERİ ÜZERİNE TOPLADI

YAPARLAR, YAMAÇLARA ÖZEL ÜRETİLEN EL ARABASI İLE DİKKATLERİ ÜZERİNE TOPLADI

1948 yılından bu yana, sürekli yenilik ve invasyon anlayışı ile çalışmalarına hız kesmeden devam eden Yaparlar A.Ş., bu yıl da Yapı Fuarı katılımcıları arasında yerini aldı. Mevcut ürünlerini ziyaretçileri ile buluşturan Yaparlar, aynı zamanda yeni ürünleri olan yamaçlara özel üretilmiş el arabasının da lansmanını gerçekleştirdi. Yaparlar Pazarlama ve İş geliştirme Müdürü Selami Ortaköy ile yaptığımız kısa söyleşide yeni ürün hakkında bilgi alırken, mevcut ekonomi üzerine de kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Yapı Fuarı’nın kendileri için oldukça hareketli geçtiğini aktaran Pazarlama ve İş geliştirme Müdürü Selami Ortaköy, bu yıl yabancı ziyaretçi sayısında artış gözlemlediklerini belirtti. Bu durumun hem ülkemiz hem de şirketi adına memnuniyet verici olduğunu belirten Ortaköy; ‘bu tablonun Yapı Fuarı’nın bölgesel anlamdaki iddiasını globalde de sürdürdüğünün kanıtı niteliğinde’ açıklamalarını yaptı.

“Yeni ürünümüzü tanıttık”

Fuar süresince dikkat çeken ürünler hakkında bilgi veren Ortaköy şanları aktardı: “Ağırlıklı olarak el arabalarımız oldukça dikkat çeken ürünlerimiz arasında yer aldı. Hemen ardından kürek çeşitlerimiz ve inşaat aletleri dikkat çeken ürünlerimiz oldu. Ama fuarda özellikle ziyaretçilerimizin dikkatini yeni ürünümüz çekti diyebilirim. Bu ürünümüz tasarım tescilli bir araba. Özelliği ise yamaçlarda arabanın kendisini tutabiliyor olması. Ayaklarında bir mekanizma var ve bu mekanizma yamaçlarda, üzerindeki yükü devirmeden kendini yamaçta tutabiliyor. Özellikle bu ürünümüzü Doğu Karadeniz ve Karadeniz bölgelerinde test ettik ve kullananlar çok memnun kaldı. Başta da dediğim üzere tasarım tescilini aldık. Yılın ikinci yarısında da bu ürünü satışa sunacağız. Bu ürünün ayrıca Türkiye’de ilk kez üretildiğini belirtmek isterim. “

Mevcut ekonomik gelişmeler üzerine yorumda bulunan Selami Ortaköy:”Hem şahsi hem de şirket olarak geleceğe pozitif bakıyoruz. Son dönemde yaşadığımız gelişmelerden sonra bazı durumlara bağışıklık kazandığımızı düşünüyorum. Yaşadığımız olaylar benzer bir Avrupa ülkesinde yaşansa çok daha kötü sonuçlar doğurabilecekken, biz bu gelişmeleri daha az hasarla atlatabiliyoruz. Mevcut dönemde yine bir kur yükselişi ile karşı karşıyayız. Enflasyonunun artması, faizlerin kıpırdaması bunun göstergeleri. Fakat seçim sonrasında bütün bu gelişmelerin normale döneceğini düşünüyorum. Yani 2018 yılı ikinci döneminin bizim için çok daha iyi geçeceğine inanıyorum.” dedi.