koln
Anasayfa » Gündem » Profesyoneller İçin GAV Havalı El Aletleri

Profesyoneller İçin GAV Havalı El Aletleri

Otomotiv ana sanayi, otomotiv yan sanayi, endüstri tesisleri, rüzgâr santralleri, gemi sanayi ile lastik tamir gibi çeşitli sanayi kollarında faaliyet gösteren firmalara ve profesyonellere ürünler sunan GAV havalı el aletleri, 1995 yılından beri kalite ve yüksek teknolojiden ödün vermeden, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sektöre hizmet veriyor.

GAV havalı el aletleri olarak amaçlarının, ileri teknolojiye dayanan, günlük hayatın değişen ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler üretmek ve yenilikçi ürünler tedarik  etmek olduğunu belirten GAV Ürün Geliştirme ve Pazarlama Yöneticisi   Abdullah ŞALE, firma hakkında bilgilerini bizlerle paylaştı.

Öncelikle firmanızın kuruluş ve bugünlere geliş süreci hakkında bilgi verir misiniz?

1995 Yılından bu güne otomotiv sektöründe servis ve garaj ekipmanları ile havalı ve mekanik el aletlerinde güvenilir  GAV markalı ürünlerini kullanıcılar ile buluşturmayı başarı ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Dünyaya ve gelişime açık öncü girişimcilik ruhunu amatörce içimizde taşırken tüm çabamız profesyoneller için yenilikler sağlamak olmuştur.

Sektörümüzde aranan ve teknik destek ihtiyacına cevap verebilen, profesyonellere çözüm ortağı olmayı hedefleyen ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde her noktaya bu çözümlere ulaştırabilen lider bir firma haline gelerek paydaşlarımızla birlikte büyümektir.
Sektörel olarak gelişen tüm inovasyonları paydaşlarımıza ulaştırmak
ve hayatı kolaylaştırmak en temel hedefimizdir.

Kaliteden ve yüksek teknolojiden ödün vermeden , müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak 1995 yılında başlayan yolculuğumuzu, servis ve garaj ekipmanları ile havalı ve mekanik el aletlerinde güvenilir GAV markalı ürünlerini kullanıcılar ile buluşturmak sureti ile değer sağlamaktır.

Firmamız ileri teknolojiye dayanan , günlük hayatımızın değişen ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler ve yenilikçi ürünler tedarik  etmektedir.Profesyonellerin problemlerini yaratıcı ürünler ile çözerek dünya standartlarındaki ürünleri rekabetçi şartlarda sunmak üzere varız.

Hayatı kolaylaştıran ürünleri mükemmel hizmet anlayışı ile sunmak misyonumuzdur.

Firmanızın faaliyet gösterdiği alan hakkında bilgi verir misiniz?

Otomotiv ana sanayi, otomotiv yan sanayi, endüstri tesisleri, rüzgâr santralleri, gemi sanayi ile lastik tamir ve değimi servisleri gibi çeşitli sanayi kollarında faaliyet gösteren firmalara ürünler sunuyoruz.

Firmanızın ürün gamı hakkında bilgi verebilir misiniz? Hangi sektörlere, ne tür ürünler sağlıyorsunuz? Marka ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Havalı el aletleri ve avadanlıkları, havalı lokmalar, tork anahtarları, tork arttırıcılar, servis ekipmanları gibi çeşitli sektörlerde kullanılmak üzere ürünler sağlıyoruz.

Otomotiv servislerine: Havalı el aletleri ve havalı lokmaların yanı sıra hava ile bağlantısı olan aksesuarlar,

Otomotiv ana sanayilere: Havalı el aletleri ve tork anahtarları,

Endüstri tesislerine: Havalı ürünler, tork anahtarları, havalı lokmalar,

 

Rüzgâr santralleri için: Tork anahtarları, örk artırıcılar ve havalı lokmalar, Gemi sanayi için havalı metal aşındırıcılar, havalı kesiciler ve aksesuarları, mekanik tork anahtarları, tork artırıcılar ve havalı lokmalar,

Lastik tamir ve değişimi servislerine: Havalı el aletleri, lokmalar, hava tesisatı yardımcı ürünleri ve lastik tamir ekipmanları.

GAV markası olarak ithalatını yaptığımız ürünler ile ilgili satış ekibi ile satıcılarımıza ve kullanıcılara ürün kullanım eğitimi ve kullanım alanları hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır. İşletmelerin problem yaşadıkları uygulamalar için teknik incelemeler yaparak en uygun ürünü belirlemek için çalışmalar yapılmaktadır. Satış sonrası olarak ta ürün tamir, bakım ve tork anahtarları için de kalibrasyon hizmetleri verilmektedir.

Şirketimizin ürün portföyünün genişletilmesi ve sektördeki pazar payının artırılması kapsamında faaliyetleriniz ile ilgili bilgi verir misiniz?

Şirketimiz faaliyetlerine başlarken hedef kitlesi lastik değişimi ve tamiri yapan işletmeler idi. Müşteri port föyü yetersiz kalınca ürün çeşitliği artırmak daha geniş kitlelere hizmet vermek için konusunda deneyimli bir ekip kurarak farklı sektörlerin ihtiyaçlarını belirlemek için yapılan çalışmalar neticesinde, Kalitesi iyi olan ürünler belirlenerek ithalatı yapılmıştır. Bu sayede kaliteli ürün yelpazesi ile daha geniş kitlelere ulaşmaya başladık. Bundan sonraki süreçte müşteri odaklı olarak çalışmalarımız devam edecek olup, ihtiyaçlara cevap verecek yeni ürünlerin tedariki yapılacaktır.

Firmanızın içinde bulunduğu sektörle ilgili olarak genel bir değerlendirme yapacak olursanız, neler söylemek istersiniz? Sektörün sıkıntıları hakkında neler söylemek istersiniz? Bu konuda sunacağınız çözüm önerileri nelerdir?

Son kullanıcıların fiyat odaklı olması bir sorun. Bu mantıktaki kullanıcı bilinci olmamasından dolayı ucuz olan, ama doğru uygulama yapması için yetersiz özellikteki ürünü kullanması sonucu iş kaybı, güç kaybı ve işe odaklanma sıkıntısı yaşayarak istenmeyen yaralanmalara yol açabiliyor. Bu sebepten dolayı kaliteli olan ithal ürünlerimizin doğru yerde kullanılması için, deneyimli personelimiz ile satıcılarımıza gerekli eğitim verilmektedir. Bu çalışma için ilk aşama da satıcılar ve ziyaret edilen kurumsal firmalara gerekli bilgilendirmeler devam etmektedir. Hedefimiz ülke genelinde son kullanıcıları da bilinçlendirmek olacaktır.

Sektörel olarak geride bıraktığımız 2018 yılını değerlendirmesini ve önümüzdeki 2019 yılıyla ilgili beklentilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

2018 yılın ilk yarısı yüksek tempolu bir satış grafiği çizdikten sonra, yılın ikinci yarısında beklenmeyen döviz dalgalanmasını kısa sürede aldığımız tedbirler ve doğru satış stratejileri ile toparlanarak iyi bir yıl geçirdik. 2018 yılında pazara 500 bin adet araç girmesi ile bilinçli otomotiv kullanıcıları araçlarını düzenli bakım hizmetlerini aksatmamasından dolayı, hizmet verdiğimiz yetkili araç servisleri ve lastik servislerine yoğun talep olması, bizim 2019 yılı beklentimize de olumlu yönde etkilemekte ve 2019 yılından daha iyi sonuçlar alacağımıza olan inancımızı artırmaktadır.