Anasayfa » Gündem » MİLWAUKEE, TÜRKİYE’DEKİ İLK HEAVY DUTY CENTER (HDC) KONSEPT MAĞAZASINI İZMİR’DE AÇTI

MİLWAUKEE, TÜRKİYE’DEKİ İLK HEAVY DUTY CENTER (HDC) KONSEPT MAĞAZASINI İZMİR’DE AÇTI

Dünyanın en hızlı büyüyen profesyonel powertools markalarından biri olan Milwaukee, Türkiye’deki ilk Heavy Duty Center (HDC) konsept mağazasını İzmir’de açtı. Konu ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Center Dış Ticaret AŞ Genel Koordinatörü Dinçer Özkaya, Center AŞ & Milwaukee Türkiye organizasyonu ile ilgili bilgi vererek şu açıklamalarda bulundu: “CENTER AŞ olarak temel amacımız; Milwaukee ürünlerini son kullanıcılara kendi çalışma alanları, şantiyeleri, bakım atölyeleri vb. yerlerde bire bir anlatarak onların çözüm ortakları haline gelmektir.”

Bize Milwaukee markası hakkında bilgi verir misiniz?

Center AŞ olarak Türkiye Genel Distribütörlüğünü yapmış olduğumuz Milwaukee; global pazar liderlerinden biri olan TTI gurubunun -profesyonel kullanıcı odaklı, yüksek kaliteye sahip, yenilikçi ürün geliştirme vizyonu olan- markalarından biridir. Milwaukee, 2005 yılında TTI tarafından satın alınması sonrasında inanılmaz bir değişim geçirmiş ve yaklaşık on yıllık süre zarfında, pazarın en güçlü, en farklı ve en inovatif ürünlerini piyasaya sunan, rakipleri tarafından takip edilen bir marka haline gelmiştir. Özellikle akülü ürün teknolojisinde pazarda çığır açan birçok özel ürüne sahibiz. Örnek vermek gerekirse, ONE Key akülü ürün kategorisi; piyasada akıllı cihazlar tarafından kontrol edilebilen, kullanıcıya özel teknik ayarlama yapma imkânı sağlayan, ürünlerin uzaktan takip edilip, gerektiğinde kilitlenmesine bile imkân veren rakipsiz ürünlerden oluşmaktadır.

Center AŞ & Milwaukee Türkiye organizasyonu nasıl işliyor?

Center AŞ, Milwaukee markasının Türkiye’de ki Genel Distribütörü. Bölge bazlı özel bayilikler ve sahada direk müşteri ziyaretleri ile markanın pazarlamasını gerçekleştirmekteyiz. Şu an merkez ofisimiz tarafından yönetilen Türkiye genelinde 25’in üzerinde bayi ve toplamda 50 ye yakın Milwaukee JSS tanıtım personeli ile profesyonel kullanıcıların çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Markanın Türkiye pazarında ki varlığı eski olmasına rağmen, Center çatısı altında aktif stratejik satış pazarlama süreci 2015 yılında başlamıştır. Bu anlamda geçtiğimiz üç yıl boyunca odağımız; marka bilinirliğini arttırmak, orta ve uzun vadeli stratejik planlamalar için temel oluşturmak üzerine olmuştur.

Heavy Duty Center (HDC) konsepti nedir ?

Heavy Duty Center (HDC) konsepti, markanın “Ağır Hizmet” felsefesini son kullanıcılara tek bir mağaza içerisinde, tüm gamı görme ve test etme imkanı veren global bir konsept. Bu vizyon paralelinde Türkiye’de ilk mağazamızı Ocak ayında değerli iş ortağımız Sabit Teknik firması ile İzmir’de açtık. Gamımızda yaklaşık 120 adet 18 Volt M18 akülü serisi ve 70 adet 12 Volt M12 akülü serisi ürün, 2.500’ü aşkın aksesuar bulunmaktadır. HDC konsept mağazalarımızda maksimum sayıda ürün sergileyerek, özel eğitimli Milwaukee JSS tanıtım personelleri sayesinde son kullanıcılara marka vizyonumuzu anlatmaya çalışacağız. Ancak altını çizmek isterim ki, CENTER AŞ olarak temel amacımız; Milwaukee ürünlerini son kullanıcılara kendi çalışma alanları, şantiyeleri, bakım atölyeleri vb. yerlerde bire bir anlatarak onlarınçözüm ortakları haline gelmektir.

Yakın gelecekteki planlarınız hakkında da bilgi verir misiniz?

Bildiğiniz gibi yeni bir markayı konumlandırma ve tutundurma süreci oldukça uzun ve zorlu bir yol. Milwaukee gibi en üst müşteri gurubu hedefleyen bir marka için bu normalden daha da zor. Bu anlamda kısa, orta ve uzun vadeli stratejik planlarımız mevcut.

Geçtiğimiz üç yıl süresinde kısa vadeli planlamalarımızın büyük bir kısmını hayata geçirmeyi başardık. Bu minimalde son olarak 2017 Ekim ayında, firmamız bünyesinde bir eğitim merkezi açtık. Ayrıca sahadaki tüm JSS tanıtım ekibi için eğitim, kıyafet vb. konumlarda standartlaşmaya gittik. Kararlı ve detaycı çalışmalarız sayesinde, bayilerimiz ile beraber firmamız 2015 yılından günümüze her yıl agresif büyüme hedeflerine ulaştı. Hilti, Bosch, Dewalt gibi değerli ve güçlü rakiplerimiz ile beraber, son kullanıcılara daha iyi hizmet sunabilmek adına geliştirici bir rekabet içerisindeyiz. 2018 yılında da yeniliklerimiz devam edecek. Ocak ayı itibari ile Milwaukee bayilerimize özel Heavy Duty Masters (HDM) portalının açılışını gerçekleştirdik. Bu sayede Türkiye genelinde ki tüm değerli bayilerimiz ile tek bir portal üzerinden daha verimli bir iletişim içerisinde olmayı hedefliyoruz.

Buna ek olarak ilkini İzmir’de açmış olduğumuz HDC konsept mağazalarımızın sayısını 2018 yılında arttırmayı planlıyoruz. Son olarak en önemli yeniliklerimizden biri de; Center AŞ olarak yıllardır pazarda uygulamış olduğumuz “Koşulsuz Garanti” kapsamını Milwaukee markası özelinde daha da genişletmek olacak. Bu paralelde “Koşulsuz Garanti” web sitemizin yenileme çalışmalarına devam ediyoruz. Ürünlerimize ve markamızın gücüne güveniyoruz.

#MILWAUKEE, #HDC, #Izmir