Anasayfa » Dosya Konusu » Lazerli Uzaklık Ölçümünde Son Nokta: ‘ Bosch GLM 50 C’

Lazerli Uzaklık Ölçümünde Son Nokta: ‘ Bosch GLM 50 C’

uzaklık

Bluetooth özelliği sayesinde hızlı ve kolay veri aktarabilen Bosch lazerli uzaklık ölçüm cihazı GLM 50 C, toplam 30 adet ölçüm değerini kaydederken, uzunlukları ±1.5 millimetre hassasiyetle ölçebiliyor.

Bosch Elektrikli El Aletleri’nin yeni nesil ‘Profesyonel’ seri lazerli uzaklık ölçer cihazı GLM 50 C, birçok fonksiyonu aynı anda kullanıcılara sunuyor.

GLM 50 C, uzunlukları, yüzeyleri, hacim ve eğimleri ölçerken, en hızlı ve kolay kullanımı sağlıyor. Ölçüm verileri Bluetooth ara yüzüyle de transfer edilebiliyor ve dijital olarak işleniyor. Böylece mühendisler, mimarlar gibi tüm profesyonel kullanıcılar için ölçümlerin daha verimli alınması ve dokümanlar üzerinde değişiklik yapılması sağlanıyor. Örneğin; ölçüm verileri ve notlar istenildiği an eklenerek, akıllı telefon ve tabletlere ulaştırılabiliyor. Bu veriler ışığında kullanıcılar, malzeme kullanım planlarını oluşturuyor, işlerini hızlandırabiliyorlar. Ayrıca tüm veriler mail olarak aktarılarak, karar verme süreçlerindeki zaman kayıpları önleniyor.

En hassas ölçümlerle projelerde büyük kolaylık

Bosch’un lazerli uzaklık ölçeri GLM 50’nin belirleme fonksiyonu sayesinde kullanıcılar mesafeleri çizerken, çok hızlı bir şekilde de ölçebiliyor. Bu özellik inşaat projelerindeki duvar yapımında profiller oluşturulurken önemli kolaylık sağlıyor. Belirleme fonksiyonu aktive edildiğinde, gerçek uzaklıkları kırmızı ekran mesafeyi ise mavi ekran gösteriyor. İstenilen noktaya ulaşıldığında ise yazı rengi otomatik olarak kırmızıdan yeşile dönüyor. Bu da doğru noktaya ulaşıldığında kullanıcının uyarılmasını sağlıyor.

Şantiyelerdeki zorlu şartlarda mükemmel uyum

Toplam 30 ölçülmüş değeri kayıt edebilen GLM 50 C, sonuçları bir araya getirerek istediğiniz işlemleri yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca, 360° eğim sensörüyle eğimli mesafeleri kolayca ölçebiliyor. Dijital su terazisi ile düzeltme yapabiliyor.

Ölçme doğruluğu konusunda ISO 16331-1 standartları sertifikasına sahip olan GLM 50 C, ölçüm konusunda en yüksek hassasiyeti sunuyor. Sahip olduğu bu standart ise kullanıcılara sertifikalı lazer ölçüm cihazları arasında objektif bir karşılaştırma olanağı sunuyor. IP 54 toz tutma ve hasar koruma özelliği sayesinde ürün şantiyelerdeki zorlu kullanımlar için de uygunluk sağlıyor.

GLM uygulaması ile mobilize olun, verimliliğinizi artırınBosch PT GLM50C (2)

Profesyonel kullanıcılara mobil kullanım imkanı sağlayan GLM 50 C, bluetooth arayüzü sayesinde ölçülen verilerin akıllı telefon ve tabletlere aktarılmasına imkan tanıyor. ‘GLM measurment&document’ uygulaması ile ölçümler direkt fotoğraf olarak mobil cihazlara aktarılabiliyor. GLM 50 C, aynı zamanda ölçüm sırasında uzaktan kumanda görevi de görüyor.

Proje planlamacıları için kat planı uygulaması ve güncel kat planlarını oluşturma imkanı sağlayan uygulama, ölçümleri direkt olarak aktarıyor. Duvar uzunluğu ve yüksekliğinde ölçülen değerlere göre dijital çizim imkanı sunuyor.

İki adet AAA pil ile birlikte kullanıcıya teslim edilen Bosch GLM 50 C lazer ölçme cihazına, Apple Store ve Google Play’den ‘GLM measurement&document’ uygulaması ücretsiz indirilebiliyor.

Teknik veriler: GLM 50 C Professional

Lazer diyodu 635 nm, < 1 mW
Ölçme alanı 0,05 – 50 m
Lazer sınıfı 2
Ölçme hassaslığı, tip. +/- 1,5 mm
Ölçüm aralığı, eğim ölçümü 0-360° (4 x 90°)
Ölçme hassasiyeti (tipik) +/- 0,2°
Ölçme süresi, tip. < 0,5 s
Ölçme süresi maks. 4 sn
Akım beslemesi 2 x 1,5 V LR03 (AAA)
Akım kesme otomatiği 5 dak.
Ağırlığı, yak. 0,1 kg
Uzunluk 106 mm
Genişlik 45 mm
Yükseklik 24 mm
Ölçüm birimleri m/cm; fit/inç
Hafıza değerlerinin sayısı 30
Akü kullanım ömrü, tekli ölçümler, yaklaşık olarak 10.000
Akü kullanım ömrü, çalışma süresi, yaklaşık olarak 2,5 h
Toza ve püskürtme suyuna karşı koruma IP 54
Statif diş 1/4″
Veri aktarımı Bluetooth™ 2.1 üstü Android cihazlar, Bluetooth™ Smart teknolojisine sahip iOS cihazlar
Desteklenen Android cihazlar Android 4.0. üzeri sürümlü akıllı telefonlar , Android 4.0. üzeri sürümlü tabletler
Desteklenen iOS cihazlar iPad (3. nesil ve üzeri) , iPad Air (1. nesil ve üzeri) , iPad mini (1. nesil ve üzeri) , iPhone 4S ve üzeri

 

#Bosch #Lazerli #UzaklıkÖlçümü #SonNokta #Bluetoothözelliği #Uzaklık