Anasayfa » Gündem » İstanbul Hırdavat Fuarı Platinum Sponsoru üstelenen Bosch Elektrikli El Aletleri

İstanbul Hırdavat Fuarı Platinum Sponsoru üstelenen Bosch Elektrikli El Aletleri

Bosh

BAYRAK; 2017 YILINDA STRATEJİMİZ, ‘KULLANICIYA SIFIR MESAFE’ OLACAK

İstanbul Hırdavat Fuarı katılımcılarından olan ve fuarın Platinum sponsorluğunu üstelenen Bosch Elektrikli El Aletleri; ‘kullanıcıya sıfır mesafe’ stratejisi ile pazar liderliğini korumaya devam ediyor. Nalbur Teknik dergisine özel Bosch Elektrikli El Aletleri Ülke Satış Direktörü Metin Bayrak ile yaptığımız söyleşide Bayrak; Bosch Elektrikli El Aletleri’nin son dönem çalışmalarından bahsederek önemli açıklamalarda bulundu.

 Firmanızı tanıyabilir miyiz?

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen hizmet ve servis tedarikçilerinden biridir.

2016 yılında grubumuzun toplam küresel satış geliri 73,1 milyar Avro seviyesine yükselirken, Ar-Ge’ye 6,6 milyar Avro yatırım yaptık.

Bosch, Elektrikli El Aletleri iş kolunda da elektrikli el aletleri, aksesuarları ve ölçme aletleri konusunda dünya lideri konumundadır. Bosch Elektrikli El Aletleri olarak, taşınabilir elektrikli el aletleri, tezgâh üstü elektrikli el aletleri, aksesuarlar, bahçe aletleri ve ölçme aletleri olmak üzere beş ayrı kategoride, hem profesyonel (mavi) hem de hobi amaçlı hafif hizmet kullanıcılara (yeşil) yönelik ürünler sunuyoruz. Ürün gamımızda yaklaşık 5 bin çeşit ürün yer alıyor. Ayrıca bünyemizdeki Sia ve Dremel markalarını da pazara sunuyoruz.

 HER YIL 100’ÜN ÜZERİNDE YENİ ÜRÜN

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

Öncelikle İstanbul Hırdavat Fuarı, büyük önem verdiğimiz etkinliklerden biri. Bu yıl fuarda yenilikçi ürünlerimizi ve sistem çözümlerimizi tanıtacağız. Bosch Elektrikli El Aletleri olarak, her yıl pazara 100’ün üzerinde yenilikçi ürün sunuyoruz. Bunların bazıları mevcut modellerimizin gerek performans, gerek kullanıcı güvenliği ve ergonomisi konularında geliştirilmiş versiyonları olurken, bazıları ise faaliyet gösterdiğimiz pazarda ilk olan, kullanıcılarımızın hayatlarını ciddi oranda kolaylaştıran ürünlerden oluşuyor.

Bu yıl İstanbul Hırdavat Fuarı’nda standımızı ziyaret edenler, kablosuz şarj sistemlerinden elektrikli el aletlerini mobil cihazlarına bağlayabilecekleri bağlanabilirlik (connectivity) çözümlerimize kadar geniş ve yenilikçi bir ürün gamıyla tanışacaklar. Ayrıca yüksek fiyat-performans oranına sahip ekonomik ürün ve aksesuarlarımızı, pazarda rakipsiz olan hizmetlerimizi ziyaretçilerimize tanıtacağız.

 İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?

Platinum sponsorluğunu üstlendiğimiz İstanbul Hırdavat Fuarı, Bosch Elektrikli El Aletleri olarak inandığımız ve tüm gücümüzle desteklediğimiz bir etkinlik. Tüm ürün gruplarımızla katılacağımız fuar, umarız ki hem katılımcı markalar hem de sektör paydaşları için kendilerini geliştirebilecekleri ve verimli iş bağlantıları kurabilecekleri bir platform olur. Sektörümüzün bu tarz etkinlik ve buluşmalara, her zaman ihtiyacı olduğu görüşündeyiz.el

 “TÜRK LİRASI TAVSİYE EDİLEN FİYAT SİSTEMİ’NE GEÇİŞ YAPTIK”

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

Bosch Elektrikli El Aletleri bölümü olarak her zaman pazar büyümesinin üstünde, çift haneli ve karlı büyümeyi hedefliyoruz. Kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetleri, stratejik partnerlerimiz vasıtasıyla hedef kitlemize ulaştırmayı ve bu sayede pazarımızı büyütmeyi amaçlıyoruz.

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak 2017 yılına ‘kullanıcıya sıfır mesafe’ stratejimiz çerçevesinde birçok farklılıkla girdik. Öncelikle ‘Türk Lirası Tavsiye Edilen Fiyat Sistemi’ne geçiş yaptık. Geçmişte avro bazında fiyat listelerimiz bulunuyordu ve değişken kurların olduğu bir ortamda bu durum fiyat anlamında kafa karışıklığı yaratıyordu. Örneğin, bir kullanıcımız sürekli kullandığı bir ürünü yeniden almak istediğinde farklı kurlardan kaynaklanan farklı fiyatlarla karşılaşabiliyordu. Bu yıl geçtiğimiz yeni sistem sayesinde bu karışıklık sona erdi.

Ayrıca bu yıl, müşteri kitlemize uyacak, kompakt, profesyonel seri bir ürün gamı ile yapı market kanalında satışa başlayacağız. Artık kullanıcılarımız Bauhaus, Koçtaş, Tekzen gibi stratejik partnerlerimizden mavi renkli profesyonel el aletlerimizi satın alabilecekler. Bu iki değişiklik dışında, yıllardan beri Bosch standardı olmuş, 100’den fazla yeni ürün ve servis hizmetimizi de pazara sunacağız.Bosch PT MetinBayrak

2017 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?

2017’nin, geçen yıla benzer bir yıl olacağını düşünüyoruz. Hırdavat / nalbur sektöründe, ülkemizin ekonomik büyümesine, inşaat ve sanayi büyümesine paralel bir büyüme bekliyoruz.

Gün geçtikçe internet üzerinden satışın artacağına dair öngörüyle tüm hırdavat ve nalbur sektörüne, kendilerini bu değişime hazırlamalarını tavsiye ediyoruz. Doğru içerik ve fiyatlandırma ile dijital kanalda var olmak çok önemli ve bu yıl her zamankine oranla daha önemli olacak. Tüm sektörün kullanıcılara daha yakın olması, onları beklemek yerine onlara doğru yaklaşması gerektiğini düşünüyoruz.

 

#İstanbulHırdavatFuarı #İstanbul #HırdavatFuarı #Hırdavat #Fuar #PlatinumSponsoru #Sponsor #Bosch #BoschElektrikliElAletleri