Anasayfa » Gündem » HAMDİ KÜÇÜK ŞİRKETLER TOPLULUĞU: “61 Yıldır Gayret ve Emek Temelinde Önemli Başarılara İmza Attık”

HAMDİ KÜÇÜK ŞİRKETLER TOPLULUĞU: “61 Yıldır Gayret ve Emek Temelinde Önemli Başarılara İmza Attık”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?
1957 yılında kurucumuz Ahmet Hamdi Küçük’ün önderliğinde ilk ticari faaliyetine başlayan Hamdi Küçük Ticarethanesi, günümüze gelene kadar, gelişmekte olan ülkemiz koşullarında yıllar içinde kabuk değiştirmiş, kendi içinde yeni firmalar yaratmış, kurumsallığa ve müşteri memnuniyetine her daim önem vererek bugünlere gelmiştir. İş ortaklarımızın gereksinimlerini algılamak, onları doğru çözümlere yönlendirmek, talepleri taahhüt edilen süre içerisinde ve yüksek kalite standartlarında karşılamayı kendine ilke edinen firmamız güven çerçevesinde bugünlere kadar gelmiştir. Bugün itibari ile üçüncü kuşak yöneticilerin göreve geldiği firmamızın ana hedefi içeride bir aile olgusu ile çalışan çalışanlarımız ile daha nice kuşaklar boyu sürdürülebilir bir iş yapısı yaratmak ve bulunduğu pozisyonu geliştirerek ilerlemektir. Yıllar içinde kendi bünyesinde çeşitli sektörlerde yarattığı firmalar ile bu amacı sürdürmekte olan firmamız seneler bir grup şirket halini almış ve HK GROUP bünyesi kurulmuştur. Toplamda 400 çalışan sayısına ulaşan grubumuzun şirketlerini sayacak olursak; 40 yılı aşkın bir süredir teknik hırdavat sektöründe faaliyet sürdüren NAMSAN TEKNİK HIRDAVAT A.Ş, lojistik ve depolama alanında çözümler üreten NAMSAN TEDARİK VE DEPOLAMA A.Ş, iş güvenliği sektöründe önemli bir yere sahip olan ve ayrıca Adana, Manisa, Gebze ve Bursa’da şubeleri bulunan NAM KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLARI A.Ş, ithal kaldırma ekipmanları alanında faaliyet gösteren MAPA A.Ş, havalı el aletleri sektöründe faaliyet gösteren OLGU A.Ş ve dekoratif amaçlı yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren FOLART A.Ş’dir.
İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

Bildiğiniz üzere firmamızın kendi markası olan ECHOLIFT, kaldırma ürünleri ve ağır sanayi ekipmanları üzerine uzmanlaşmıştır. Caraskal, Hubzug, Pehlivan Kriko haricinde ürün gamımıza yeni kattığımız ürünleri ilk kez bu fuarda sergileyeceğiz. Ayrıca Kişisel Koruyucu Donanımlarıyla ilgili olarak geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübelerle yaratmış olduğumuz HEGI markamıza ait İş Güvenliği ürünlerini de bu fuarda katılımcıların beğenisine sunacağız. 2016’dan bu yana Türkiye çapında pazarlamasını ve dağıtımını yaptığımız Dewalt Stanley Black&- Decker ürünlerini de bu fuarda müşterilerimizle buluşturacağız. Yerli üreticilerle kurduğumuz sağlam iş ortaklığının bir sonucu olarak, Polyester Sapan grubunda HEDEF, Endüstriyel Hortum grubunda POWERTEC, Tekerlek Grubu ürünlerde KAMA ve ORKO gibi firmaların ürünlerini de sergileyeceğiz. Bunun yanı sıra Denizcilik ve Balıkçılık sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uluslararası pazarda güvenirliliğini kanıtlamış DSR markalı polyester halatlarda bu fuarda yer alacaktır. Tekne ve yatlarda kullanılmak üzere krom ekipmanlarının yanı sıra genişletilmiş ürün gamı ile FASTMAX markamızda fuarda olacaktır.
İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?
Geçen sene ilki gerçekleştirilen fuara ilgi ve alaka oldukça yüksek düzeydeydi. Sadece Türkiye ile kısıtlı kalmayıp, yurtdışından da birçok firma ile temaslarda bulunduk. Bu sene katılımcı sayısının artması ve ilave açılan hol ile fuara olan ilginin daha da artacağına inanmaktayız. Bundan sonra ki süreçte hırdavat sektörü ile bu fuarın özdeşleşerek kalıcı olup devamlılığının olacağını ümit ediyorum.
Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı? 

ECHOLIFT – HEGI – FASTMAX gibi oluşturmuş olduğumuz markalara ilişkin ürün gruplarını gelen talepler doğrultusunda daha geniş bir yelpazede müşterilerimize sunmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin söz konusu markalar ile ilgili herhangi bir sorun yaşamaması adına piyasaya arz ettiğimiz ürünlerin kalitesinden ödün vermemek hedeflerimizin arasında yer almaktadır.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?
Bilindiği üzere 2017 yılı hem Türkiye hem de global açıdan çok kolay bir yıl olmadı. Tüm dünyada yaşanan siyasi karışıklıklar, döviz kurlarının hareketliliği ülkemiz ekonomisini de etkiledi. Türkiye ekonomisinin lokomotifi sayılan sektörler de tüm bu hareketlilikten nasibini aldı; kimi sektörler olumsuz etkilenirken kimileri ise beklenmedik şoklara karşı ne derece güçlü olduklarını ortaya koyarak büyümeye devam etti. 2018 yılında hırdavat ve nalburiye sektörünün dengeli bir şekilde büyümeye devam etmesi için var olan sektörel yatırımların artması ve desteklenmesi gerekmektedir.

#Emek, #Gayret, #Imza, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT