koln

Filli Boya Japon Nippon’un Oldu

Bünyesinde Filli Boya’yı da barından Betek Boya, dünyanın 4. büyük boya üreticisi Japon Nippon Paint Holding’e satıldı.

Kasım ayında yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu Ünlü & CO’ya satış için yetki veren şirketin satışını, Filli Boya’nın sahibi Gözde Akpınar sosyal medya hesabından duyurdu. Gözde Akpınar yaptığı açıklamada, “Severek sattım arkadaşlar… Canım şirketimi… Çok sevdim tanıştığım bu insanları. Ne kadar benzer yönlerimiz varmış meğer. İnsani yaklaşımları… Mr. Shae, Mr. Yaw… Samimiyetleri, iş yapış disiplinleri ve direk yaklaşımları beni çok etkiledi. Ne garip, çooook acıyabilirdi canım, ama sevdim onları, bence daha da büyüdü Betek Ailesi… Yolumuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

Betek Boya hissedarları arasında yaklaşık yüzde 25 pay ile Alman DAW şirketi bulunurken çoğunluk hissedar konumunda Betek Boya’nın sahibi Akpınar ailesi yer alıyor.

Betek Boya satış duyurusunda şu açıklamaya yer verdi;

Betek A.Ş., Türkiye ve bölgemizde boya branşlarında ve mantolama alanında stratejik yatırımlarıyla büyüme hedefinde ilerlemiş  ve gelecek planlarına yönelik, pazar fırsatlarının geliştirilmesi üzerine işbirliklerini değerlendirme sürecini büyük ve önemli bir adım ile tamamlamıştır.

Ülkemizde sektörünün öncüsü konumundaki Betek A.Ş., Asya ve Japonya’nın lider markası, dünyanın 4. büyük boya üreticisi Nippon Paint Co. ile hisse devri anlaşmasını imzalamıştır. Bu büyük adımın, ülkemiz ve coğrafyamızda Betek A.Ş.’nin gelişme planlarını destekleyerek, gelişme hızını ve büyüklüğünü bir üst seviyeye taşıyacağına inancımız tamdır.

Nippon Paint Holding’in, firmamıza olan ilgisi ve özeni; Betek A.Ş.’nin sahip olduğu istisnai pozisyonuna, ülkemizin coğrafi, stratejik konumuna ve potansiyeline duyduğu güven bizi onurlandırmıştır.