Anasayfa » Genel » DOĞUŞ FIRÇA: “ELİMİZİ TAŞIN ALTINDAN HİÇ ÇIKARTMAMIZ GEREKİYOR”

DOĞUŞ FIRÇA: “ELİMİZİ TAŞIN ALTINDAN HİÇ ÇIKARTMAMIZ GEREKİYOR”

Üretim gücü ile ülke ekonomisine katkı sağlayarak çalışmalarına devam eden Doğuş Fırça, geçtiğimiz günlerde Yapı Fuarı’na katılarak ürünlerini ziyaretçileri ile buluşturdu. Sergilediği ürünler ve fuar katılımı ile ilgili bilgi veren Doğuş Fırça Pazarlama Müdürü Fatih Güloğlu, haziran sayımıza konuk olarak detaylardan söz etti.

Yapı Fuarı katılımınız ile ilgili olarak neler söylemek istersiniz fuar sizin için nasıl geçti?

Yapı Fuarı’na katılma amacımız; müşterilerimizle buluşup iletişimimizi güçlendirmek, bunun yanı sıra ürünlerimizi tanıtmak ve yeni pazar noktalarına ulaşmaktır. Bununla birlikte mevcut bayilerimize bölgedeki talepleri yönlendirmek ve yeni müşteriler ile bayilerimiz arasında köprü görevi görmek gibi amaçlarımızla bu fuara katılım gerçekleştirdik. Fuara ziyaretçi katılımı iyi seviyedeydi fakat geçtiğimiz yıllara göre bir azalma söz konusu. Yurt dışından gelen ziyaretçilerimiz ile ikili görüşmeler gerçekleştirdiğimiz bir fuar oldu. Ürünlerimizin kalitesini, üretimin ilk aşamasından sevk aşamasına kadar olan süreçleri müşterilerimize daha iyi anlatabilme fırsatı yakaladık. Özellikle yurt dışındaki hedef bölgelerde yeni pazar açısından bizlere olumlu katkı sağladığını gördük. Fuar boyunca standımıza gelen ziyaretçi yoğunluğu da bizleri fazlasıyla memnun etti.

Fuarda sergilediğiniz ürün gruplarınız ile ilgili bilgi verir misiniz? En çok dikkat çeken ürününüz hangisi oldu?

İşimizi severek, önemseyerek, ciddiyetle yapıyoruz ve buda beraberinde başarıyı getiriyor. Kaliteden ve müşteri memnuniyetinden asla taviz vermeden ilerlemekteyiz. Fuarda sergilediğimiz ürün gruplarımıza gelirsek;

Kestirme ve yağlı boya fırçaları,

Badana fırça çeşitleri,

Boya ruloları ve ekipmanları,

Spatula & mala çelik grubu,

Oto yıkama ve temizlik fırçaları,

Bahçe ve yer fırçaları,

gruplarını sergileyerek geniş ürün yelpazemizi müşteri ve ziyaretçilerimize sergileme fırsatımız oldu. Müşterilerimizde, tamamına yakını Doğuş Fırça kalitesiyle üretilen ürünleri yakından inceleme ve tanıma fırsatı buldu. Bizlerde Doğuş Fırça olarak, bu ilgi için standımızı ziyaret eden misafirlerimizi iyi ağırlamış olmayı temenni ederek herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bildiğiniz üzere önümüzde bir seçim süreci var. Seçim sonrası yeni sistemle birlikte, ekonomik anlamda ve sektörel olarak beklentileriniz nelerdir?

Evet önümüzde bir seçim süreci var bizlerde bu süreci merakla beklemekteyiz. Vatanımız ve milletimiz için her zaman olduğu gibi yine hayırlısını diliyoruz. Ekonomimizi geliştirmenin yolu üretmekten geçiyor. Üreten bir toplum olmalıyız, bizler de bu sebepten durmadan üretmeye devam ediyoruz. Yenilikler için sürekli kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Artan kurlardan dolayı oluşan fiyat artışları piyasayı daraltıyor. Kurlardaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Sektörümüzün gelişmesi için sürekli çalışmalar yapmamız gerekiyor. Daha kaliteli ürünler üretmemiz ve tercih etmemiz gerekiyor, makineleşmeye önem verip ihracatımızı artırarak hem ülkemizi hem firmalarımızı hem de sektörümüzü daha yukarılara çıkartmak için elimizi taşın altından hiç çıkartmamız gerekiyor. Özellikle Türk imalatçılarına yurtdışından artan bir ilgi var, gerek ürünlerin kalitesinden gerekse yüksek kurdan dolayı avantajlı fiyatlar olmasından. İnsanlar artık Çin mallarından uzaklaşıyor bunu ülke ve sektör olarak iyi değerlendirip dürüst ve kaliteden ödün vermeden işimizi iyi yaparak değerlendirmek bizlerin elinde. Günlük değil uzun vadeli düşünmeliyiz.

Doğuş Fırça Ltd. Şti. Satış- Pazarlama Müdürü

Fatih Güloğlu