Anasayfa » Gündem » AWON, DUBAİ’DE ÜRÜNLERİ İLE GÖZ DOLDURDU

AWON, DUBAİ’DE ÜRÜNLERİ İLE GÖZ DOLDURDU

Awon İş Güvenliği Ekipmanları Firma Yetkilisi Harun Durak ile Dubai Big 5 Fuarı’nda bir araya geldik. Sorularımızı yanıtlayan Durak, firma hedef ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Uzun süredir
üzerinde çalıştıkları kopmaz alan perdelerinin de tanıtımını yaptıkları aktaran Durak: “Ülkemize temini çoğunlukla ithal olarak sağlanan bu ürünü tamamen yerli kaynaklar kullanarak istenilen renk ve gramajlarda üretmekteyiz.” dedi.

Dubai BIG 5 Show’a katılarak uluslararası arenada sektör ile buluştunuz. Özellikle bu yıl ki Dubai BIG 5 Show’a ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Dubai Big5 fuarı, uluslar arası anlamda sektörümüz açısından çok etkili ve verimli bir organizasyon. Big5 2017, önceki yıllara nazaran etkinliğini daha da artırmış bir şekilde, iletişimde yeni teknolojiler kullanarak daha da verimli hale gelmiştir.

Fuarda hangi yeniliklerinizi ziyaretçilerinizle buluşturdunuz? Ziyaretçilerinizin hangi ürünlere ilgisi daha fazla gerçekleşti? Sergilediğiniz ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Avon İş Güvenliği olarak fuarda öne çıkardığımız, 2017 de büyük yatırım ve ARGE çalışmalarımız sonucunda imalatında başladığımız kopmaz alan perdelerinin tanıtımını yaptık. Ülkemize temini çoğunlukla ithal olarak sağlanan bu ürünü tamamen yerli kaynaklar kullanarak istenilen renk ve gramajlarda üretmekteyiz. Ayrıca buna ilave olarak bu yıl piyasaya sürmüş olduğumuz fosforlu alan perdeleri geçici işaretleme noktasında yüksek görünürlük ile olası kazaları önlemede devrim niteliğinde bir üründür. Gün ışığında biriktirdiği enerjiyi karanlıkta yansıtan, istenilen gramaj ve renkte üretebildiğimiz Fosforlu Alan Perdeleri bu alanda ilk olma özelliği sayesinde fuarda yoğun bir ilgi ile karşılanmıştır. Avon İş Güvenliği Teknolojik altyapı ve üretim parkuru olarak toz maskelerinde Avrupa’nın en yüksek üretim kapasitesine sahiptir. Tamamını kendi tesislerimizde ürettiğimiz; Toz Maskeleri, Alan Perdeleri, Baretler, Emniyet Kemerleri, İkaz Bantları vb. ürünlerimiz Ortadoğu ve Arap ülkeleri pazarında çok talep görmektedir.

Satış ve satışa yönelik görüşme noktasında fuarı nasıl buldunuz?

Avon İş Güvenliği olarak, satış ve satış sonrası iletişimde her geçen yıl daha da etkileşimini hissettiğimiz Big5 fuarına ilave olarak 2018 yılında Almanya ve Cezayir fuarları ile de Avrupa ve Afrika pazarlarına da yönelerek ihracatımızı artırma hedefindeyiz.

Fuara katılan ve ziyaret eden bir çok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelere istinaden sektörün yatırım ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Big5’ın ülke ihracatında önemli bir katları olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Big5 aracılığı ile bir çok ziyaretçi ve tedarikçi firma ile yapmış olduğumuz görüşmeler ve olumlu dönüşleri sektörümüz ve ülkemiz adına ümit verici bularak , bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

#awon, #satis, #ARGE, #Dubai