Anasayfa » Gündem » ARASSAN: Bitmeyen enerjisi ile kısa sürede ilk sırada yer aldı

ARASSAN: Bitmeyen enerjisi ile kısa sürede ilk sırada yer aldı

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?

2014 yılında İstanbul’da temelleri atılan Arassan, sektörün en genç firmalarından biri olarak, bitmeyen enerjisiyle kısa sürede ilk sıralarda yer almayı başarmıştır. 2016 yılı sonuna kadar Arassan’ın faaliyet alanı, hırdavat sektörünün tüm ihtiyaçlarını içermekteydi. 2017 yılından itibaren satış konusunda en güçlü olduğumuz ürün gamı olan “Hortum Kelepçeleri”nde kendi markamız R&B ile Darıca/ KOCAELİ’de 2.500m2’lik bir üretim alanında sanayiciliğe adım atmıştır. Hortum Kelepçesi üretiminde uluslararası platformlarda yöneticiliğini ve kuruculuğunu yapmış, 35 yılı aşkın tecrübesi olan profesyonel bir ekip tarafından yönetilen ARASSAN, üretim hattı ile her geçen gün yeni teknolojiler kullanarak müşterilerine ve sektöre bağlantı elemanları konusunda hizmet vermektedir.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

Hırdavat ana toptancılarına, Otomotiv, Beyaz Eşya, Tarım-Sulama, LPG, Isıtma-Soğutma-İklimlendirme, Marin, Yangın Söndürme vb. birçok sektöre hitap eden, TSE 12091 standardına uygun Galvaniz ve Paslanmaz olan Hortum Kelepçelerimizi sergileyeceğiz.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?

Türkiye genelindeki mevcut bayilerimizle buluşmalar ve toplantılar gerçekleştirerek, ilişkilerimizi ve iletişimimizi güçlendirip gelecek projelerimizi planlamak istiyoruz. Standımıza gelen ziyaretçilerimizi de bünyemize katarak portföyümüze yeni firmalar eklemek öncelikli hedeflerimiz arasında.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

Kaliteden ödün vermeden sektörde R&B markasının değerini daha da yükseltmek ve marka bilinirliğiyle tüm sektöre hâkim olmak hedeflerimiz arasında. Teknolojiyi takip ederek kelepçe üretiminde otomasyona ağırlık verme istiyoruz. Aynı zamanda yeni yatırımlar yaparak müşteri istek ve önerilerini dikkate alıp üretim hattını yeni ürün gamı ile zenginleştirmek de önceliklerimiz arasında.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?

Yatırımlarımız, sağladığımız istihdamlar ve yaptığımız ihracatlar ile ülke ekonomisine katkı sağlayarak, sektörün devamlılığını sağlamak ve daha da iyi yerlere gelmesi yönünde katkıda bulunmak firma olarak başlıca hedefimizdir. Özellikle ülkemizde devam eden kentsel dönüşüm projeleri ve buna bağlantılı olarak gelişen inşaat sektörü, ürün gamı olarak çeşitliliği çok yüksek seviyede olan hırdavat ve nalbur sektörünü her geçen gün daha da iyiye götürmekte ve önemli kılmaktadır.

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Türkiye’deki hırdavat ve nalburiye sektörünün daha iyi tanıtılabilmesi ve fuarların daha etkili hale gelebilmesi için gerekli birimlerin, yurtdışında da sektörün tanıtımını yapmaya istekli ve gayretli olması önemlidir.

#ARASSAN, #enerj, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT