Anasayfa » Genel » Ana İlkemiz Üretimde Şeffaflık

Ana İlkemiz Üretimde Şeffaflık

Beyaz eşyadan otomotive, elektrikli ev aletlerinden inşaata, hırdavat ve perakendeye kadar geniş bir sektörel ağa hitap eden Arslan Sünger, üretimde şeffaflığı ön plana çıkararak pazara daha açık bilgiler vermek istiyor. Bu sayımızda konuk olduğumuz Arslan Sünger Genel Müdür Yardımcısı Murat Atılgan, firmanın genel yapısını, işleyişini ve sektörün içinde bulunduğu durumu değerlendirerek, bir Arslan Sünger markası olan MRS Bant ’la ilgili bilgiler verdi.

– Öncelikle firmanızı tanıyabilir miyiz? Arslan Sünger’in faaliyet alanı nedir? Kaç yılında ve nerede kurulmuştur?

– Arslan sünger 1979 İstanbul’da kurulmuştur. Çerkezköy ve Çatalca’da toplamda 9 bin 600 metrekarelik alanında üretim yapmaktadır. Her türlü endüstriyel izolasyon malzemelerinin işlenebildiği bir ortamı vardır. İSO 9001 ve TF 16949 kalite yönetim sistemi belgesine sahiptir. Firmamız ağırlıklı olarak beyaz eşya, otomotiv, elektrikli ev gereçleri, inşaat, hırdavat ve diğer endüstriyel sektörlere hitap etmektedir. 2017 yılı itibariyle MRS Bant ismiyle endüstriyel bant sektörüne giriş yapmıştır. Kendi bünyesinde 1500 mm enine kadar üretim yapabilmektedir. Ayrıca müşteri isteği doğrultusunda istenilen ambalaj ve ebatlarda üretimler yapılmaktadır. Ayrıca mevcut müşterimizin kendi markasıyla satışa hazır ürünler sunulmaktadır. Tüm bunları sağlarken ilgili yasal mevzuatlara uyumlu ve çevre duyarlılığı firmamız tarafından ön planda tutulmaktadır.

– Ürün gamınız hakkında bilgi alabilir miyiz? Ürün çeşitliliği açısından baktığımızda Arslan Sünger kaç çeşit ürün barındırıyor?

– Aslan Sünger Türkiye’nin OEM (Orijinal Ürün Üreticileri) firmalarına çeşitli ürünler sunmaktadır. Üretim sürecinden bahsetmek gerekirse; süngeri alıyoruz, yüksek ısıya dayanıklı yapışkanlı süngerlere aplikasyon yaparak, başta Türkiye’nin büyük firmaları olmak üzere otomotiv, beyaz eşya, yalıtım, izolasyon gibi alanlarda kullanıma sunuyoruz.

– Bant tarafındaki ürün çeşitliğinden bahseder misiniz? 

Fabrikamızda kendinden yapışkanlı köpük bant ve çift taraflı bantlar dediğimiz kendinden yapışkanlı bant ürünlerini Jumbo olarak üretiyoruz. Ayrıca hırdavat sektöründe kullanılan çeşitli materyalleri de yurt dışından ithalatını yaparak, Jumbo şeklinde gelen ürünleri müşteri talepleri doğrultusunda çeşitli ebatlarda sararak ve çeşitli ebatlarda keserek, firmaların logolarının markalarının işlemlerini yaparak çalışmaları tamamlıyoruz buna da konfeksiyon işlemi diyebiliriz. Zaten hırdavat sektörü de çok büyük bir dünya, çeşit çok.