SGS El Aletleri Ürettiği ve İthal Ettiği Tüm Ürünlerin Garantörü Olup Hiçbir Bedel Talep Etmeksizin Servis Garantisi Sunuyor

Piyasanın şartlarına göre üretimini her geçen gün büyüterek ülke ekonomisine fayda ve istihdam sağlamak için tüm gayretiyle çalışan firmamız, yaklaşık 400 çeşit ürün üreterek toplamda 1600 çeşit ürün yelpazesi ile 19.000 m2 kapalı 8.000 m2 açık toplamda 27.000 m2 alanda hizmet vermektedir.

SGS EL ALETLERİ’nin en belirgin özelliği olarak ürünlerinin tamamında hiçbir yedek parça ücreti talep etmeksizin servis garantisi ve tamiri olmayan ürünlerde değişimini yaparak müşteri memnuniyetini ön planda tutmasıdır.

Kurumunuzun kuruluş ve bugünlere geliş süreci ile ilgili bilgi verir misiniz?

Firmamızın kurucusu Selahattin ÖZTÜRK üretime 1980’li yıllarda başlayıp ilk ürünümüz olan demir testere kolunu üreterek firmamızın temelini atmıştır. Her geçen yıl üretim kapasitesini arttırarak büyüyen firmamız piyasanın istek ve ihtiyaçlarına göre üretim yapmaya devam etmektedir. SGS markası adı altında 400 çeşit ürün üretimi yapan firmamız üretmenin heyecanını her daim hissetmektedir.

 Hangi sektörlere, ne tür ürünler sağlıyorsunuz? Marka ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Hırdavat, yapı ve inşaat sektörüne hitap eden firmamızın ürünleri sıvacı grubu, iş güvenliği, bahçe grubu, el aletleri, yapı kimyasalları, yapışkanlı bantlar, bağlantı elemanları gibi ürün yelpazesi geniş bir sektöre hitap etmektedir.

SGS El Aletleri San. ve Tic. Ltd. Şti. firmamıza ait SGS, SELAHATTİN ÖZTÜRK EL ALETLERİ, SGSPLUS, SGSPROTECT, FİXED, ŞAH KİLİT markalı tescilli ürünlerimiz ile üretim ve ithalatı büyüterek devam ettirmekteyiz.

Türkiye içerisinde üretim gücü ve kapasitenizden bahseder misiniz?

SGS üretiminin tamamına, Selimpaşa-Silivri’deki yeni tesisinde, 19.000 m2 kapalı 8.000 m2 açık toplamda 27.000 m2 alanda devam etmektedir. 400 çeşit olan ürün üretimini sürekli arttırmayı hedefleyen firmamız 2019 yılında yeni model iş güvenliği eldivenleri ve silindirli kapı kilidi üretimi ile SGS markası adı altında yeniliklere devam edecektir.

İhracat alanındaki çalışmalarınızdan bahseder misiniz? SGS hangi ülkelerde yer alıyorsunuz?

İhracat alanında; yurt dışında yaptığımız hizmetlerle AZERBAYCAN, KOSOVA, BOSNA-HERSEK, ARNAVUTLUK, MAKEDONYA, BULGARİSTAN, IRAK, CEZAYİR, FİLİSTİN, DUBAİ, FAS, MISIR, TUNUS, LÜBNAN ve MOLDOVA’ya aktif satışlarımız bulunmaktadır.

 İnovasyon ve Ar-Ge alanlarında çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Çağımızın en büyük gelişmelerinden birisi şüphesiz inovasyondur. Bizde bu alanda mevcut ürünlerimizi geliştirerek ve kalitesini arttırarak inovasyona gitmekteyiz. Ar-Ge çalışmalarımızda takım ruhu olmazsa olmazlarımızdandır.

Bu alandaki faaliyetlerimiz uzman mühendis ekibimiz ile yurtiçi ve yurt dışından gelen taleplerin en üst seviye ve kalitede gerçekleştirmemizdir.

Yatırım planları oluşturulurken hangi kriterlere öncelik veriyorsunuz? Önümüzdeki dönemler için yatırım planlarınız var mı, varsa nelerdir?

SGS El aletleri için yatırım olmazsa olmazlarındandır. Amacımız ülke ekonomisine katkı ve istihdam sağlamak olup yurt içi ve yurt dışındaki bayilerimizin talepleri ve istekleri doğrultusunda üretim alanında ilerlemektir. Hedefimiz elektrikli el aletleri ithalatı ile sektörde en iyi kalite ve fiyat politikasıyla iz bırakmaktır.

Şirketimizin ürün portföyünün genişletilmesi ve sektördeki pazar payının artırılması kapsamında faaliyetleriniz ile ilgili bilgi verir misiniz?

Ürün çeşitliliğimizi piyasa taleplerine göre arttırmakta olan firmamız ürün yelpazesini her yeni dönemde daha da genişletmektedir. Firmamızın prensipleri en iyi kaliteyi en iyi fiyata sunmak olup, bayilerimizin satış politikasını rahatlatmaktır.

Türkiye genelinde kaç bayiiniz var? Satış ve pazarlama alanında ne gibi faaliyetler yürütüyorsunuz?

Türkiye genelinde 280 bayimiz bulunmaktadır. Satış ve pazarlama ekibimiz bayilerimizin taleplerini daima dikkate alarak en iyisini yapabilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Bayilere ne gibi avantajlar sunuyorsunuz? 

Bayilerimiz SGS markası adı altında sattığı her ürünü garantili bir şekilde sattıkları için satış sonrası hizmet bizi en önemli kılan avantajımızdır.

Ayrıca verilen siparişlerin en hızlı ve eksiksiz bir şekilde sevk edilmesi firmamızın öncelikleri arasındadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

2019 yılı kalitesini ve gücünü koruyanın ayakta duracağı bir yıl olacaktır. Bu anlamda müşterilerinin iş kalitelerini yükseltmeye yardımcı olan yenilikçi ve modern yaklaşımlar geliştirmek yoluyla sektöre yeni bir boyut getiren ve uluslararası seviyede örnek gösterilen bir kurum olmak için çalışmalarımız sürecektir.