Hırdavat Fuarı, Hazırlıklarına Son Hızla Devam Ediyor!

12 – 15 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak olan 4’üncü Uluslararası İstanbul Hırdavat fuarı, 10 bin kalem ürünün sergileneceği bir platforma ev sahipliği yapacak.

15 bin m2’lik bir alanda kapılarını açacak olan fuar, 10 bin kalem ürün çeşidinin sergileneceği en büyük ticari arena olacak.

Türkiye, stratejik konumu ve ticari vizyonu sebebiyle, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’nun tam merkezinde yer alan ve bu bölgelerdeki üreticileri ve alıcıları kolaylıkla bir araya getirebilme avantajı ile önemli bir buluşma noktası. Türkiye’de ve yakın ülkelerde Hırdavat, Nalburiye Malzemeleri üzerine Hırdavat Fuarı’ndan başka ihtisaslaşmış bir fuar bulunmuyor.

Stratejik konumu ile birlikte en son teknoloji ile yapılmış İstanbul Havalimanı, beş yıldızlı ve konforlu otelleri, tarihi ve doğal güzellikleri, Dünya’nın her tarafından rahat ulaşılan bir yer olması İstanbul’u her zaman cazibe merkezi kılıyor. Bu tarihi ve yeni atılımlarla daha da büyüyen megapolde Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı birçok ülkeden ziyaretçiyi ağırlama potansiyeline sahip.

Uluslararası ticaretin her zamankinden daha fazla önem kazandığı şu dönemde ithalat ve ihracat faaliyetleri açısından Hırdavat Fuarı, firmalara büyük bir fırsat sunuyor.

Tüm bu etmenlerle birlikte sanayi sektörünün çarklarını döndüren Hırdavat ve Nalburiye Malzemeleri Fuarı 4’üncü Büyük buluşmasına hazırlanıyor.

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’na Katılın, Fırsatlardan Faydalanın

Üretim yapan büyük, küçük ve orta ölçekli firmalar için dış pazarlara açılma imkânının nitelikli fuarlardan geçtiğini ifade eden Zülküf Karadayı, 4. Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’nın dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sektör profesyonelleri ve satın alma yetkilileri ile buluşma fırsatı, yeni pazarlar, yeni hedef ülkeler, yüksek iş hacmine anında erişim olanağı, nitelikli ziyaretçi ile geniş networking imkânı sağladığını söyledi. Hırdavat fuarının uluslararası unvanını alması ve tüm sanayi sektörlerine hitap etmesiyle daha geniş müşteri portföyüne erişim olanağı sunarak, üretim verimliliğini artıracak nitelikli ziyaretçilerin, rekabeti artırmayı hedefleyen büyük, küçük ve orta boy işletmelerin Türkiye’den ve çevre ülkelerden gelerek fuarı ziyaret etmesi bekleniyor. Üç yıllık yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi profiline bakıldığında fuarımız, alanında uzman, ne istediğini bilen, işi hırdavat ve nalburiye olan nitelikli profesyonel ziyaretçi kitlesi tarafından ilgi ile takip edilen fuar haline gelmiştir. Uluslararası hırdavat fuarımız ile ihracatımızı artırdığımız bölgeler arasında Ortadoğu, Balkanlar ve Afrika bölgesi ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Avrupa birliği üyelerinin de yeni gözdesi yerli markalarımız olmaya başlamıştır. Üye ülkeler arasındaki ürünler nezdinde oluşan anti-dampinglerle mücadele yerine bizden alacakları rekabetçi ve kaliteli üründe sadece KDV oranını ödeyeceği bilincinde olan Avrupa ülkeleri yeni pazar arayışında merkezi coğrafyada ve lojistik açısından da hızlı dönüş alacakları yerli markalarımıza yönelme başlamıştır.

Hırdavat ve Nalburiye sektörünün alanında lider firmalarının sahne alacağı İstanbul Hırdavat Fuarı, binlerce kalem ürünün sergileneceği bir pazara ev sahipliği yapacak.

Birçok farklı alanda birçok farklı kitleye hitap eden Hırdavat Fuarı’nı ziyaret edecek kişilerin büyük çoğunluğunu, sektördeki yeni teknolojileri yakından görmek, ürün ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen üretici ve toptancı firmaların üst düzey yöneticileri, satın alma müdürleri, mühendisler ve öğrenciler oluşturacak.

Elektrikli ve mekanik el aletleri ve aksesuarlarından, kaynak makinalarına, D.I.Y(kendin yap)  ürünleri, zımba ve çivi makinaları ve aşındırıcılara; lazer aletleri ve iş güvenliği ekipmanlarından izolasyon, yalıtım ve tecrit malzemelerine, boyacı ve kilit aksesuarlarına kadar ürün çeşidinin yer aldığı fuarda yerinizi ayırtmak için acele edin.

KATILIMCI BAŞVURUSU