koln

“Şimdi ve gelecekte el ele ‘Uğur’lu işlere diyoruz“

Son üç yılda olduğu gibi bu senede Gold Sponsor olarak İstanbul Hırdavat Fuarı’na en büyük desteklerden birini veren Uğur Hırdavatçılık Üretim ve Pazarlama A.Ş., yurt içi hırdavat pazarında, yarım asrı geçen bir süredir profesyonel kadrosu ile hizmet veriyor. 

Güven temelinde önemli bir başarı hikâyesine imza atan Uğur Hırdavat, ülkeye katma değer ve istihdam sağlamaya devam ediyor. Fuar Özel Sayımıza konuk ettiğimiz Uğur Hırdavat A.Ş.’nin son dönem faaliyetleri ve projeleri hakkında Genel Koordinatör Selman Arslan Ayvacı’dan bilgiler aldık.

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz? 

Uğur Hırdavatçılık Üretim ve Pazarlama A.Ş. Türkiye ile paralel gelişen bir öykü bizimkisi. 1965 yılına dayanan, yarım asrı geçen bir iş, bir başarı öyküsü. Üretmenin, emeğin, hizmetin, alın terinin öyküsü. 60’lı yıllarla demokratikleşen ve modernleşen Türkiye ile birlikte büyüyen, birlikte gelişen ve geleceğe uzanan bir öykü. On yıllardır işimize gönlümüzü verdik; işte bunun öyküsü, Uğur Hırdavat Üretim ve Pazarlama A.Ş’nin öyküsü…

Başlangıçta “güven” diyerek başladık iş hayatına. Evlerimizin kapısını gönül rahatlığıyla kapatıp, yuvalarımızda huzurlu olmak için makinenin başına geçtik ve kilit ürettik. Güvenli evler için asma kilit, tirajlı kilit, mevzer sürgü gibi ürünler ürettik. Beğenildik, güvenildik,  daha da ürettik.

Bizim gibi üreten, bizim gibi düşünen yerli firmaların mamüllerinin, kendi ürünlerimizle birlikte yıllarca satışını yaptık. Bizlere duyulan güvene layık olabilmek için, gelişen iş dünyamız ve sektörümüzün hep biraz önünde olmaya gayret ettik. Yurt içi satış ve hizmet ağımızı geliştirerek, profesyonel ve amatör iş aletleri kullanıcılarına en hızlı servis anlayışıyla ulaşmaya gayret ederken, ihracat ve üretim kalemlerimizle yurt içi ve yurt dışına hizmetlerimizi, Uğur Hırdavatçılık Üretim ve Pazarlama A.Ş. olarak götürmeyi ilke, ülkemize katma değer ve istihdam sağlamayı bir borç bildik.

Yurt içi hırdavat pazarında profesyonel kadromuzun desteği, işçimizin gayreti, Ar-Ge mühendislerimizin yenilikleriyle büyürken, yurt dışı pazarlarda araştırmalar yaptık. Uluslararası fuarlara katıldık. Son teknoloji ürünlerini ve sektörün çizgisini takip ettik. Böylece 90’lı yıllarla birlikte ithalata başladık. Uluslararası kalite güvence sertifikalı ürünleri sizlerin beğenisine ve ihtiyacına sunduk. 

Üretim, istihdam ve hizmet aşkımız hız kesmeden 2020’li yıllara, siz müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla “merhaba” dedik. Bugün Uğur Hırdavatçılık Üretim ve Pazarlama A.Ş. Gebze’deki fabrikasında oluşturduğu istihdam ve yüzlerce iş arkadaşı, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış bayi ve temsilcilikleri ile hizmet, kalite ve güvencesinden ödün vermeden, teknoloji çağına uygun işletme yapısıyla, gururla ve güvenle ürün gruplarını paylaşıyor, sektörde yol gösterici çizgisiyle yatırımlarına devam ediyor, iş çözümlerinize hevesle ortak oluyor. Bugün hırdavat sektöründeki ağırlığı hissedilen sektörün öncü ve güvenilir firması olarak bunu, sürekli çalışma ve üretme azmimize, hiçbir koşulda yüksek kaliteden ödün vermememize ve sizlerin kalite ve güveni arayışınıza borçluyuz. Siz bize, biz de Türkiye’ye ‘Uğur’lu geldik. Şimdi ve gelecekte, yine birlikte el ele ‘Uğur’lu işlere diyoruz.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?  

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda özellikle portföyümüze yeni dâhil olan ürünlerimizi sergilemeyi düşünüyoruz. Kimyasal Dübel, Beton Pançlar, Makaslı Kriko, Sehpa Krikolar, Sarı ve Gri Nitril Eldiven, PU Poliüretan Eldiven, Lastik Eldiven Modellerimiz, Koli bant Kesme Makinası, Çok Amaçlı Tamir Bantları, Köpük Bantlar(EVA), Silikonize (VHB) Bantlar, Çift taraflı Köpük Bantlar, Merdiven Kaydırmaz Bantlar, Daksil, Lazer Metre, Çapaksız Turbo Kesim Testere, Kayar Milli Asma Kilit, Bağ Testeresi, Bağ Makası, Yeni Maket Bıçağı Modellerimiz, RYSB Yeni Vida Çeşitleri, Pirinç Asma Kilit, Kalıpçı ve Ahşap Matkap Uçları, Granit Panç, Koli Kalemi, Kablo Bağı, Cırt Kelepçe sergileyeceğimiz ürünler arasında yer alıyor. İş güvenlik ürünlerinde son 10 yılı incelediğimizde 50 den fazla yeni ürünü piyasaya sunduğumuzu görüyoruz. Bu ürünlerin bayilerimiz ve son kullanıcılar tarafından kabul görmesi ve talebin sürekli hale gelmesi bizleri memnun etmektedir. Bu ürünler ve yeni katılacak ürünler 2020 yılında da devam edecektir. Kimyasal dübel, eldiven çeşitlerimiz, sehpa kriko, makaslı kriko, yağmurluk modellerimiz vs. de olacaktır.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir? 

Hırdavat, Mobilya Aksesuarları ve Nalburiye alanında tecrübeli birçok firmayı bir araya toplayan başarılı bir fuar olduğu düşüncesindeyiz. 2020 yılında yapılacak fuarda ise yurt içi ve yurt dışından daha fazla ziyaretçiyi görmeyi umut ediyoruz. Hırdavat Fuarı başladığından beri GOLD sponsorluğunu da üstlenerek fuarın daha da gelişmesine  fayda sağlamak ve bayilerle yapılacak görüş alışverişi sonucunda firmamıza talep doğrultusunda yönlendirmeyi düşünüyoruz.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı? 

Yurtdışındaki teknolojik gelişmeleri vakit geçirmeden takip edip, iç piyasaların ihtiyaçları doğrultusunda ürünleri tespit ederek, ülkemize kazandırmak Uğur Hırdavat’ın ana hedefleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda, Uğur Hırdavat ticari karları yatırıma dönüştürmek suretiyle yeni istihdam olanakları oluşturmayı hedeflemektedir. 

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı? 

Uğur Hırdavatçılık A.Ş. olarak; her geçen yıl kaliteden ödün vermeden, ürün çeşitliliğimiz artırarak, 55 yıldır olduğu gibi müşteri memnuniyetini benimsemeyerek yolumuza devam edeceğiz. Uğur Hırdavatçılık A.Ş. olarak kendini sürekli yenilemek, sektöre yenilikler katmak, başarılı olmak ve ülkeye istihdam sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.