23 Nisan 24 Salı 20:23
Salı, Nisan 23, 2024
spot_img

EN YENİ

“Oluşturduğumuz Dinamik Yapı, Üretimimizi Sorunsuz Bir Şekilde Sürdürmemizi Sağladı”

1981 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güçtekin tarafından kurulan, 39 yıllık bir geçmişe sahip olan ve firmalara özel ürettiği zımpara taşlarıyla farklılık oluşturan Üçer Zımpara, 50 ülkeye ihracat yaparak aşındırıcı sektöründe önemli bir rol üstleniyor.

Pandemi sürecinin birçok sektörü etkilediği gibi imalat sektörünü de olumsuz etkilediğini dile getiren Üçer Zımpara Teknik Pazarlama Yöneticisi Serhat Altunel, bu olumsuz süreci, şirket değerleri ve bilgi birikimleri sonucunda oluşturdukları dinamik yapı ile sorunsuz bir şekilde geçirdiklerini söyledi. Kocaeli – Gebze’de 7 bin metrekarelik bir alanda üretime aralıksız devam ettikleri kaydeden Serhat Altunel ile pandemi sürecinde yaptıkları çalışmalar ve sektörle ilgili bir söyleşi yaptık.

Firma olarak pandemi sürecindeki çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Aşındırıcı sektörünün öncü firmalarından “Üçer Zımpara Taşı” olarak; bu zorlu süreci almış olduğumuz önlemlerle, 1981 yılından beri benimsediğimiz değerlerimiz ve bilgi birikimi ile oluşturduğumuz dinamik yapımızla herhangi bir aksaklığa meydan vermeden yönetmeye devam ediyoruz. Bugüne kadar da yolumuza başarı ile devam ettiğimizi söyleyebiliriz.

Son dönemde dünya çapında yaşanan sosyal ve ekonomik gelişmeler paralelinde değerlendirecek olursanız, yaşanan süreç firma olarak sizi nasıl etkiledi? Yaşanan sürecin sektöre ve dolayısıyla size yansımaları hakkında neler söylersiniz?

Pandemi süreci birçok sektörü etkilediği gibi imalat sektörünü de olumsuz etkiledi. Fabrikalar taleplerdeki düşüş nedeni ile üretimlerini azalttı. Bazıları ise üretimlerini durdurdu. Zorunlu ihtiyaçlar dışında alımlardan kaçındılar. Bütün sektörlerin ekonomilerinde ciddi daralmalar yaşandı.

Bu süreçte firma olarak çalışmalarınızı daha çok hangi alanda yoğunlaştırdınız?

Bu virüsün ülkemizde görülmeye başladığı tarihten itibaren şirket içi bir dizi önlemi hayata geçirdik. Çalışanların sağlığı için idari personelin bir kısmı uzaktan, evden çalışmaya başladı. İş yerinde ortak alanların ve çalışma yerlerinin temizliği sürekli yapıldı. Bütün görüşmeleri mümkün olduğunca dijital ortama taşıdık. Virüsten korunma konusunda eğitimlerle tüm çalışanlarımızı bilgilendirdik. Girişlerde devamlı çalışanlarımızın ve ziyaretçilerimizin ateşlerinin ölçülmesini sağladık, sağlamaktayız.

Sosyal izolasyon süreci nedeni ile teknoloji kullanımı arttı. Kullanıcı ve satıcılarımızı bilgilendirme konusunda sosyal medya hesaplarımızı daha verimli kullanmaya başladık.
Bu arada kullanıcılar da zımpara taşının eğitimlerine daha çok önem verdik.
Birçok firmaya bu dönemde dijital ortamda eğitimler verildi. Vermeye de devam ediyoruz.

Yaşanan süreç ve sonrası ile ilgili sektörel değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Pandemi süresi boyunca ciddi daralmalar yaşayan sektörler normal döneme doğru geçmeye başladığımız süreler içerisinde hızlı bir gelişme gösterecektir. Orta vadede gelişmiş ülkelerde normal dönemden daha hızlı bir toparlanma bekliyorum. İhracatın hızlı bir biçimde yükseleceğini, yurt içinde de stokların artık tükeneceğini ve acil taleplerin artacağını beklemekteyiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Unutmamak lazım ki aşındırıcı sektörü neredeyse her imalat sektörüne hitap etmektedir. Sektörlerin canlanması bizlerin de satışlarını arttıracaktır. Bu artışın iyi izlenmesi ve tedarik zincirinde aksama yaşanmamasını sağlamak gerekecektir.

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.