21 Haziran 24 Cuma 21:06
Cuma, Haziran 21, 2024
spot_img

EN YENİ

UNICERA ile hayallerindeki mekanı tasarla

Üniversiteli genç tasarımcılar, UNICERA Seramik Banyo Mutfak fuarının 25. yılına özel hazırladığı “Mekan Tasarım Tarışması”nda hayallerindeki mekanı tasarlayacaklar.

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından 1987 yılından bu yana her yıl düzenlenen UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı 27 Şubat – 3 Mart 2013 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da 25.kez gerçekleşecek. Çeyrek yüzyılı geride bırakan UNICERA’nın 25.yılına özel olarak hazırlanan “UNICERA Mekan Tasarım Yarışması”; geleceğin iç mimar, mimar ve endüstriyel tasarım bölümleri öğrencilerini hayallerindeki mekanları tasarlamaları konusunda bir fırsat sunuyor.

Gençlerin seramik, karo, doğal taş ve vitrifiye malzemeler ile yapıların özelliklerini vurgulayan kendine özgü çözümler geliştirmelerine olanak tanıyan yarışma; sorunlara çözüm üretebilen, görsel zenginliğin önemini vurgulayan, sıradanlığın farklılığa dönüştüğü bir mekanı ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

UNICERA’nın 25. Yılına özel hazırlanan yarışmanın jüri üyelerini ise, Domus Academy (Design and Fashin School in Italy) Tasarım Bölümü yüksek lisans program direktörü Dante Donegani, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Şener, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Saadet Aytıs, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meltem Eti Proto, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Ali Çiçek, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Ece Ceylan Baba ve Türkiye İç Mimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı Taner Gültekin oluşturuyor. Yarışmada jüri üyeleri projeleri; iç mekan tasarımı özgünlüğü, kullanılacak ürünlerin kendi aralarındaki ve mekanla olan uyumları açısından değerlendirilecekler.

Yapı sektörünü buluşturan UNICERA ve Türkiye’deki tüm üniversitelerin iç mimarlık, mimarlık ve endüstriyel tasarım lisans bölümü öğrencilerine açık olan UNICERA Mekan Tasarım Yarışması hakkında www.unicera.com/mekantasarimyarismasi web adresinden bilgi alınabilir. Son başvuru tarihi 28 Aralık.

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.