07 Şubat 23 Salı 23:44
Salı, Şubat 7, 2023
spot_img

EN YENİ

“Yılsan Olarak Yurt İçi ve Yurt Dışına Hızlı Çözümler ve Kaliteli Ürünler Sunuyoruz”

Yılsan Fırça Genel Müdürü Ömer Yıldırım:

 “Yılsan Olarak Yurt İçi ve Yurt Dışına Hızlı Çözümler ve Kaliteli Ürünler Sunuyoruz”

Sektörde önemli bir üretici konumunda bulunan Yılsan, boya fırçaları, boya ruloları, temizlik fırçaları ve sıvacı el aletleri gamında yer alan ürünleri ile iç ve dış pazarlarda müşterilerine hizmet veriyor.

Ürün gamını uygulama ustalarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sürekli geliştirip ürün kalitesini artıran Yılsan, Türkiye çapında yaklaşık 500 bayisi ile üretiminin yüzde 65’ini iç pazara sunarken; aynı zamanda 3 kıtada 25 farklı ülkeye üretiminin yüzde 35’ini ihraç ediyor.

Rekabette dinamik olmak için sürekli gelişim ve kendini yenileme felsefesiyle hareket ettiklerinin altını çizen Yılsan Genel Müdürü Ömer Yıldırım, dünyada bilinen ve tercih edilen bir marka haline gelerek sektörün gelişmesi için daha fazla çalıştıklarını söylüyor.

Yaptıkları yatırımlarla üretim hattını sürekli büyüterek istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağladıklarını belirten Ömer Yıldırım ile YILSAN’ın yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 Merhaba, öncelikle firma olarak son dönem faaliyetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

YILSAN olarak en önemli amacımız müşterilerimizin çözüm ortağı olma hedefini yerine getirerek sürdürülebilir değer sağlamak…  Bunun için tüm çalışmalarımızı bu misyon çerçevesinde değerlendiriyor, müşterilerimize satılan ürünlerle sınırlı kalmadan, tüm yönleriyle bütüncül hizmet sağlamayı hedefliyoruz. 2022 yılının son çeyreğinde müşterilerimize daha fazla etkileşim halinde olmak için iş ortaklığı modelini hayata geçirerek, tüm dünya genelinde çözümler sunuyoruz. Biz hızlı çözümler ve kaliteli ürünler sunan bir firmayız. Türkiye genelinde oluşturmuş olduğumuz bayilik sistemi ile tüm Türkiye’de gelişen ve büyüyen bir alt yapımız var. Her geçen gün daha da zorlaşan yurt içi- yurt dışı piyasa şartlarında rekabet gücümüzü arttırmak için sürekli gelişim ve kendini yenileme felsefesi ile hareket ediyoruz. Sahip olduğumuz şirket kültürü temelinde iş ortaklarımız ile birlikte sürekli daha iyisi için kararlı bir şekilde çalışmalarımızı durmadan yürütüyoruz.

Temel değerlerimiz;

Müşteri memnuniyeti sağlamak, çalışanlarda kurumsal bağlılık ve motivasyonu artırmak, tedarikçileri için güvenilir iş ortağı olmak. Davranışlarımızın temelini dürüstlük, adalet ve güvenilirlik oluşturur. Sorumluluk üstlenir, birlikte verilen kararları savunuruz. Başarının gururunu paylaşırken hataların da sorumluluğunu üstlenir bu hataların düzeltilmesi için birbirimize destek oluruz.

Teknolojideki eğilimleri takip ederek özgün ve yeni ürünler geliştirmek, pazarın ihtiyaçları doğrultusunda sürekli öğrenme ve iyileştirme ile yenilikçilik prensiplerini esas almak, şirket faaliyetleri içinde bilim ve teknolojiyi rehber ediniriz.

Takım olarak yeni bilgi ve değişimlere; daha çabuk, daha doğru, daha hızlı ve etkili bir şekilde hazırlanmak. Çalışanların motivasyonunu ve işletmeye olan bağlılıklarını artırmak. Kesin hedef ve yaklaşımları geliştirmek, gerçek zaman çözümünü ve inisiyatifi destekleyerek iletişim sağlamak.

İnsana yatırım yapmak, kaynakları etkin kullanmak. Çalışanlarının motivasyon ve verimlilik koşullarının iyileştirilmesi sağlamak. Güçlü iletişim kanalları oluşturmak.

Yeni açtığınız fabrikanız hakkında bilgi verebilir misiniz? Kaç metrekarelik bir alanda hizmet verecekseniz ve üretim kapasiteniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Yılsan, İstanbul’da 1400m²’lik bir alanda kuruldu. Firma kurulduğu tarihten bugüne doğal büyüme ile büyümüş ve sektöründe önemli bir üretici konumuna gelmiştir. Firma, pazara yeterli ürün çeşidi arz etmeyi amaçlamış ve bu yönde yatırımlar yapıp üretim hattını sürekli büyütmüştür. Sırası ile boya fırçaları, boya ruloları, temizlik fırçaları ve en son olarak 2021 yılında sıvacı el aletleri üretim hattını hayata geçirmiştir. YILSAN, ürün gamını uygulama ustalarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sürekli geliştirip ürün kalitesini de artırmaktadır.

Yılsan, artan pazar taleplerine cevap verebilmek için 2019 yılında Diyarbakır OSB’de 4.376 m² kapalı olmak üzere 10.753 m² alanda modern ikinci üretim tesisi yatırımına başladı. 2021 2. çeyreğinde Diyarbakır OSB’de yatırımını tamamlayıp üretime başlayıp kapasitesini da %200 artırdı.

Yılsan, günümüzde Türkiye çapında yaklaşık 500 bayisi ile üretiminin %65’ini iç pazara sunmaktadır. Ayrıca, Yılsan mevcut durumda 3 kıtada 25 farklı ülkeye üretiminin %35’ini ihraç etmektedir.

Yaptığınız yatırımlarla istihdama yönelik katkılarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Yatırımımızı hedeflerken ilk amacımız bölgede ciddi istihdam oluşturmak olmuştu ve gerçekleştirdiğimiz yatırımımızda bu amacımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Hedeflerimiz arasında 2 yıl içerisinde sahip olduğumuz büyümeyi koruyarak daha fazla istihdam oluşturmak var. Şu anda toplam 60 çalışanımız ile birlikte hedeflerimize doğru koşuyoruz. Orta vadede bu sayıyı 2 katına çıkartmayı planlıyoruz.

Bu atılımınızla yurt içi ve yurt dışında hedeflediğiniz bölgeler ve ihracat hacminizle ilgili hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi tüm dünyaya tanıtmak en büyük amacımızdır. Tabi ki bununla birlikte sürekli gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmak çok önemlidir. Hem teknolojik hem de bilimsel olarak sürekli değişen dünyanın bir parçası olmak için bizlerde sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Birçok ülkede bayimizin olması ile birlikte hali hazırda Ortadoğu ülkeleri, Körfez ülkeleri, Afrika Ülkeleri, Balkanlar, Belçika, Almanya, Avusturya ve Türki Cumhuriyetlerde ciddi çalışmalar ve anlaşmalar yapmaktayız. Bugün üretimimizin %35’ini ihracat yaparken, Diyarbakır’da kurmuş olduğumuz yeni fabrikamızla oluşan taleplere daha hızlı cevap vererek ihracatımızı %50 oranında arttırmayı planlıyoruz.

Küresel ısınmayı da göz önüne alarak geliştirdiğimiz üretim sistemimizle geliştirdiğimiz kalite ürünlerimizi hem Avrupa hem de Amerika pazarına sokmak şu anda ki hedeflerimiz arasındadır. Pazar şartlarına göre geliştirdiğimiz ürünlerimizi kısa sürede bu pazarlara sunarak ihracatımızı arttırmayı hedefliyoruz.

İçinde bulunduğunuz sektörü değerlendirecek olursanız neler söylemek istersiniz?

Bildiğiniz üzere inşaat malzemeleri sektörü ülke ve dünya genelinde sürekli gelişen, değişen ve büyüyen bir sektör. Bu sektör içerisinde çok ciddi fırsatlar yatmaktadır. Dünyada bilinen ve tercih edilen bir marka haline gelmek için ve sektörümüzün gelişmesi için daha fazla katkı sağlamaya çalışıyoruz. Geçmişe baktığımızda aldığımız verilere göre Türkiye’de üretim çok ciddi oranda arttı. Geçen yılın ilk verilerine göre bu sektörde ki üretim yaklaşık yüzde 24 oranında artmış. Devletimizin sağladığı teşvik ve fırsatlardan dolayı bu artış çok daha fazla olacaktır.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

İnşaat ve projelerin dünya çapında çoğalması sektöre ciddi ivmeler kazandırıyor. Genç yetenekler olarak hem ülkemizde hem de tüm dünyada çalışmalarımıza ara vermeden son hız devam ediyoruz.

Son olarak hem yurt içinde hem yurt dışında fuarlara/organizasyonlara katılmaktayız. Geçtiğimiz Hırdavat Fuarı çok başarılı ve olumlu geçmişti bizim için. En son katıldığımız yurt dışı fuarlarında da ciddi ivmeler kazandık. Önümüzde güzel planlarımız var. Bir sonraki hırdavat fuarı içinde şimdiden hazırlıklar yapıyoruz. Yeni ürünlerimizi tanıtmak ve piyasaya sunmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Latest Posts

spot_img
spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.