Cumartesi, Aralık 10, 2022
spot_img

EN YENİ

“Üretmiş Olduğumuz Ürünler Marka ve Kalitesiyle Aranır Hale Geldi”

Ergüven El Aletleri Genel Müdürü Mehmet Erkan Erkurt Erkurt:

“Üretmiş Olduğumuz Ürünler Marka ve Kalitesiyle Aranır Hale Geldi”

Bahçe ve Tarım Aletleri kategorisinde orak, tahra, budama bıçağı, balta ve çeşitli el aletleri üreten Ergüven El Aletleri, yurt içi ve yurt dışında birçok pazara ürünlerini ulaştırıyor.

Müşterilerine ve kullanıcılarına kaliteli ve yeni ürünler tasarlayarak sunma amacında olduklarını belirten Ergüven El Aletleri Genel Müdürü Mehmet Erkan Erkurt, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Özbekistan, Kırgızistan, Somali, Cezayir, Tunus, Fas gibi birçok ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirtiyor.

Ergüven El Aletleri olarak Ar-Ge ve yenilik çalışmalarına ciddi zaman ve ödenek ayırdıklarını belirten Mehmet Erkan Erkurt ile firma faaliyetleri ile ilgili kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle firmanızın kuruluş ve bugünlere geliş süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Firmamız 1972 yılında sıcak demirci atölyesi olarak üretime başlamıştır. Uzun yıllar başarılı ve özverili şekilde bahçe ve tarımda kullanılan orak, tahra, balta, budama bıçağı gibi çeşitli el aletleri üretmektedir. Üretmiş olduğumuz ürünler marka ve kalitesi ile kısa zamanda aranır hale gelmiştir. Firmamız Ergüven El Aletleri olarak kurumsallaşmış üretim hattını geliştirmiş ve büyütmüş; kaliteli ürün ve zamanda teslimat ilkesi ile Türkiye’nin önde gelen el aletleri üreticileri arasında yerini almıştır.

İthalat ve ihracat faaliyetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ergüven El Aletleri Türkiye’deki başarısını yurt dışında devam ettirmektedir. İthal ürün bulundurmamakta ve ürünlerimizin tamamını kendi fabrikamız üretmekteyiz. Başta Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Özbekistan, Kırgızistan, Somali, Cezayir, Tunus, Fas gibi birçok ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz.

Şirketimiz Ar-Ge ve yenilik çalışmalarına ciddi zaman ve ödenek ayırmaktır. Müşterilerine ve kullanıcılarına sürekli kaliteli ve yeni ürünler tasarlamak da ve sunmaktadır.

Firmanızın içinde bulunduğu sektörle ilgili olarak genel bir değerlendirme yapacak olursanız, neler söylemek istersiniz? Sektörün sıkıntıları hakkında neler söylemek istersiniz? Bu konuda sunacağınız çözüm önerileri nelerdir?

İçinde  bulunduğumuz sektöründe ham madde ve üretim maliyetlerinin aşırı artmasından dolayı sıkıntılar yaşanmaktadır; bu sıkıntılar ürün birim fiyatlarına yansıyor bu da kullanıcıların alım gücünü zorlamaktadır.

Sektörel olarak geride bıraktığımız 2021 yılının değerlendirmesini ve önümüzdeki 2022 yılıyla ilgili beklentilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Geride bıraktığımız yıl ülkemizde ekonomik sıkılanlarla geçmesine rağmen üretime ve sevkiyata durmaksızın devam ettik. Ergüven El Aletleri olarak dış pazarımız çok güçlendi ve ihracatımız artış gösterdi. 2022’ye her sene olduğu gibi daha umutlu, heyecanlı ve kararlı bir şekilde var gücümüzle işimize sarıldık ürettik, yılın ilk çeyreğinde yeni büyük hedeflere imza attık, amacız daima üretmek istihdam sağlamak ürünlerimizi dünyanın her köşesine ulaştırmayı amaçlıyoruz.

Latest Posts

spot_img
spot_img
spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.