Pazartesi, Ekim 3, 2022
spot_img

EN YENİ

Stanley Black&Decker  Kullanıcı Odaklı Ürünler Geliştirmeye Devam Ediyor

Elektrikli El Aletleri sektöründeki ürün gruplarında yer alan farklı nitelikteki ürünleri ile her kullanıcı profiline uygun ürünler sunarak kullanım kolaylığı sağlayan Stanley Black&Decker, pazarda lider konumda olduğunu düşündükleri şarjlı ürünlerle de kullanıcıları için uzun ömürlü ürünler geliştiriyor. 

Önümüzdeki dönemde Dewalt Powerstack 18V kompakt bataryaların lansmanını yapacak olan Stanley Black&Decker, Dewalt markasıyla en hafif ve en güçlü kompakt bataryayı piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Farklı iletişim kanalları ile son kullanıcılara satış ve satış sonrası teknik ve operasyonel destek sunan Stanley Black&Decker, hız ve kalitenin bir arada olduğu bir iletişim ortamı sağlamayı hedefliyor. NalburTeknik Dergisi olarak Aralık ayı dosya konumuz çerçevesinde Stanley Black&Decker Türkiye Genel Müdürü Osman Hilmi Özdoğan ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Firma olarak gündemdeki çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

2021 yılı StanleyBlack&Decker Türkiye için çift haneli büyümelerin gerçekleştiği, pazar payının arttığı, bayi ağının genişlediği, Modern Kanal müşterilerimizle yaptığımız ciroların büyüdüğü, çok hızlı gelişen ve büyüyen e-ticaret pazarında da hedeflerin gerçekleştiği bir yıl oldu.

Tüm kanallarda büyümemizin yanında bizim için yeni bir kanal olan teknoloji marketlerinde de yer almaya başladık ve artık elektrikli el aletleri kategorisi dışında da ürünlerimizi Türk tüketicisi ile buluşturmayı başardık. Bu kategoriyi 2022 yılında daha da büyütmeyi hedefliyor ve başlı başına bir iş kolu olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 2021 yılında en çok tercih edilen ürünleriniz hangileri oldu?

Pazarda lider konumda olduğumuzu düşündüğümüz şarjlı ürünler katagorisinde geniş bir ürün gamını tüketicilerimize sunuyoruz. Özellikle

DEWALT markamızda TOOL SELECT programıyla profesyonel kullanıcılara ulaşırken STANLEY markası ile ustalara ve BLACK+DECKER markası ile ev kullanıcılarına hitap ediyoruz. Bu yıl lansmanını yaptığımız BLACK+DECKER GEN 11 şarjlı süpürgeler pazarda büyük ilgi uyandırdı.

Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlere göre ürünlerimiz motor gücü olarak şarjlı süpürge pazarında en güçlü modellerden biri haline geldi.

Pazardaki fiyat performans ürünü olarak oldukça ilgi çekti.

Önümüzdeki dönemde elektrikli el aletleri sektörüne sunacağınız yeni bir ürün bulunuyor mu?  Yıl içinde piyasaya sunduğunuz veya daha sonra sunacağınız yeni ürününüz varsa ürün hakkında bilgi alabilir miyiz?

2022 yılı içerisinde özellikle temizlik kategorisinde yeni ürünlerimiz olacağı gibi STANLEY markasının şarjlı ürün grubunda geliştirilmiş batarya teknolojisi ile V20 serisi ürünlerimizi pazara sunacağız. Bununla birlikte DEWALT elektrikli el aletleri için yeni bir performans çağını başlatan yeni nesil teknoloji harikası DEWALT POWERSTACK 18V kompakt bataryaların lansmanını yapacağız. Böylelikle DEWALT markamızla, devrim niteliğindeki bu tasarım ile en hafif ve en güçlü kompakt bataryayı piyasaya çıkaracağız.

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak sektörün gelişimi hakkında neler söylemek istersiniz?

Sektörün geleceğinin şarjlı ürünler olacağını ve batarya teknolojisinin daha da ön plana çıkacağını düşünüyoruz. DEWALT POWERSTACK™ batarya teknolojisi GUARANTEED TOUGH® sözü ile kullanıcılarına piyasadaki en iyi kablosuz elektrikli el aleti deneyimini sağlamak için DEWALT’ın inovasyon liderliği tarihini yansıtan önemli bir mühendislik başarısıdır. Bu yeniliği daha ileriye taşıyıp, sınırları zorlayarak daha fazla ürün geliştirmeye devam edeceğiz.

Satış sonrası hizmet detaylarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

StanleyBlack&Decker Türkiye olarak operasyonlara başladığımız günden beri son kullanıcılarımızla beraber satış noktalarımıza da teknik ve operasyonel konularda destek vermekteyiz. Amacımız son kullanıcılarımıza hız ve kaliteyi bir arada sunduğumuz bir iletişim ortamı sağlamaktır. Bu amaçla 60 ‘dan fazla Yetkili Servis hizmet noktası , 0216 912 2313 numaralı Çağrı Merkezimiz, Whatsapp, Web sitemizde yer alan Canlı Sohbet  ve sosyal medya platformları (FB ve IG) üzerinden de son kullanıcılarımızın her türlü soru ve sorununa yönelik taleplerini değerlendiriyor ve çözüm üretiyoruz.

2021 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2022 yılı hedef ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2021 yılında cirosal satış bazında bir önceki yıla kıyasla çift haneli büyüme ve karlılık bazında ise üç kat büyüme ile seneyi kapatacağız.

2022 yılında da büyüme trendini devam ettirip bu yıl giriş yaptığımız satış kanallarında büyümeyi ve pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz.

Türkiye’nin potasiyeline inancımız yüksek olduğundan yerel üretim veya satın alma fırsatlarını her zaman olduğu gibi değerlendirmekteyiz.

Latest Posts

spot_img
spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.