15 Temmuz 24 Pazartesi 17:25
Pazartesi, Temmuz 15, 2024
spot_img

EN YENİ

Mıhcılar Teknik Hırdavat Türkiye’nin Tüm Şehirlerine Hizmet Veriyor

İstanbul’da faaliyet gösteren Mıhcılar Teknik Hırdavat, başta Kupa Tools olmak üzere birçok markanın bayiliğini yaparak Türkiye çapında müşterilerine ürün tedariği sağlıyor.
Aynı zamanda 8 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Mıhcılar Teknik Hırdavat Genel Koordinatörü Uğur Mıhcı, kendi markalarının çatısı altında üretimini yaptırdıkları ürünleri Türkiye ve yurt dışı pazarlarda müşterilerine ulaştırdıklarını söylüyor. Müşteri memnuniyetinin her zaman için öncelikleri olduğunun altını çizen Uğur Mıhcı’yı esnaf köşemizde konuk ettik.

Öncelikle firmanızın kuruluş ve bugünlere geliş süreci hakkında bilgi verir misiniz?

2014 yılında İstanbul Anadolu yakasında kurmuş olduğumuz firmamız 1 kişi ile başlayıp 10 kişi ile devam etmektedir. Sektörde kendimizi iyi bir yere getirdik. Müşteri memnuniyetini her zaman en yüksekte hedefledik. Bunun içinde kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Firmanızın faaliyet gösterdiği alan hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız, hırdavat malzemeleri bayilikleri ve kendi markamız çatısı altında ürettirdiğimiz fason malzemeler ve kaliteli ürünlerle Türkiye’deki tüm nalbur ve teknik hırdavatçılara en iyi fiyatlarla hizmet vermektedir.

Firmanızın ürün gamı hakkında bilgi verebilir misiniz? Çalışma kapasiteniz ve üretim hacminizden bahsedebilir misiniz?

Firmamız hırdavat el aletleri, bahçe malzemeleri, kilitler vs. satmaktadır. Türkiye’nin 81 vilayetine ürünlerimizi toptan şekilde satmaktayız.

İthalat ve ihracat faaliyetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

İthalata karşıyız. Bu yüzden yerli üreticilere fason yaptırdığımız ürünleri şuanda 8 ülkeye ihraç etmekteyiz.

Firmanızın içinde bulunduğu sektörle ilgili olarak genel bir değerlendirme yapacak olursanız, neler söylemek istersiniz?

Sektörümüz yaşamış olduğumuz pandemiden en az etkilenen sektörlerin başında gelmekte. Bizde bu süreçte şirket olarak büyüme gerçekleştirdik. Rakiplerimizin her zaman bir adım önünde olmaya gayret ettik. Gerek sosyal medyayla gerek yaptığımız reklam ve kampanyalarla diğer rakiplerimizden pozitif olarak ayrıştık. Tatbiki sektörümüz bazı olumsuz yanları bizimde zorlanmamıza ve rekabet gücümüzü düşürmesine neden oluyor. Türkiye kaçak olarak gelen el aletleri faturasız satılmasından dolayı bizi rekabet edilmez duruma getiriyor. Biz burada devlet yetkililerinden bu işin daha çok önünü kesmelerini istiyoruz. Bu şekilde yerli üretim artacak ve devletimiz daha fazla katma değer kazanacaktır.

Sektörel olarak içinde bulunduğumuz yılın kalan kısmının değerlendirmesini ve önümüzdeki dönem ile ilgili beklentilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

İnşaat sektöründeki daralma bu zamanlarda bize olumsuz yansımakta. Tadilat ve tamiratın arttığı fakat yeni inşaatların başlamamasından dolayı kısmi daralma yaşadığımız zamanlardayız. Beklentimiz faizlerin indirilerek sektörün tekrardan daha canlanması, bizde bu süreçte kendimizi yapılandırarak hizmette kusursuz olmaya çalışmaktayız.

Genel olarak (Türkiye ekonomisi ve sektör değerlendirmesi) eklemek istedikleriniz ve düşünceleriniz nelerdir?

Ekonomik olarak zor zamanlardan geçmekteyiz. Sektörümüzde fiyatların stabil olmadığı, sürekli teknik takip yapmak zorunda kalarak kendimizi korumaya çalışmaktayız. Hammadde fiyatlarındaki devamlı yükseliş ve navlun bedellerindeki dur durak bilmeyen yükselmeler fiyatların yerinde durmamasına neden olmakta. Sattığımız malzemenin yerine aynı fiyattan ürün koyamamaktan erimeyle karşı karşı karşıya kalıyoruz. Sektörümüzdeki birçok firma üzgünüm ki negatif yönde küçülmekte. İmalatçılar keza aynı şekilde küçülmekte. Ülke ekonomisi olarak tekrardan düzlüğe çıkmamız için gerekli reformlar vakit kaybetmeden uygulamaya geçmesini temenni ederek bitirmek istiyorum.

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.