21 Haziran 24 Cuma 21:32
Cuma, Haziran 21, 2024
spot_img

EN YENİ

Kayalar Kimya 2011 İhracat Yıldızı

Kayalar Kimya 2011 İhracat Yıldızı

Türkiye’nin en yüksek ihracatını gerçekleştiren ihracatçı birliği unvanını 11 yıldır elinde bulunduran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri’nin (İMMİB) düzenlediği gecede, Kayalar Kimya ödüle layık görüldü.

 

127 ayrı firmanın ödüllendirildiği gecede 2011’deki 24 milyon dolarlık ihracatıyla boya, vernik ve mürekkep kategorisinde ihracat yıldızı seçilen Kayalar Kimya’nın ödülünü Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kayalar teslim aldı.

Dünya çapında Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Rusya’nın da aralarında bulunduğu 42’den fazla ülkeye ihracat yapan Kayalar Kimya’nın 2012 ihracat hedefi ise 30 milyon dolara ulaşmak.

2003 yılından bu yana aktif olarak ihracat çalışmaları yürüten, bugüne kadar İMMİB’den her yıl takdir belgesi alan ve bu yıl ilk kez ihracat yıldızı ödülüne layık bulunan Kayalar Kimya, Genç ahşap koruma sitemleri markası ile 42 ayrı ülkeye ihracat yaparken, Düfa boya markasıyla da 20 ayrı ülkeye satış yapma yetkisine sahip.

2012 İhracat Hedefi 30 Milyon Dolar

Four Seasons Otel’de düzenlenen gecede ödülü İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz’ün elinden alan Kayalar Kimya Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kayalar, “Bu ödüller şirketimizi ve tüm sektörü motive etmesi açısından büyük önem taşıyor. İhracat için 2003’te ilk kez kolları sıvadığımızda Avrupa’da hem satış cirosu olarak, hem de marka ve kalite olarak ilk 3 firmadan biri olma hedefimiz vardı. Bu hedefe ulaşmak için ilk başlarda Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Rusya gibi Avrupa’ya göre daha rahat ilerleyebileceğimiz ülkelerde pazar aramaya başladık. Buralarda edindiğimiz tecrübe, güven ve kalite bize artik Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde yer almak için güç verdi” dedi.  

İhracat yaptıkları ülkelerde, Avrupalı büyük ve köklü üreticilerle yarışıp, onlardan çok hızlı bir şekilde pazar payı aldıklarından bahseden Tolga Kayalar, “Avrupa’da bir güç olmak için koyduğumuz hedefe ilişkin iki sene önce İspanya’da bir ofis kurduk. Bu sayede İspanya, Portekiz, hatta İtalyan rakiplerimizden çok müşteri kazandık. Kısa surede tüm ülke çapına hizmet verecek dağıtım ağına ulaştık. Tüm bu olumlu gelişmeler bizi İspanya’da üretim yapmamız gerektiğine inandırdı ve gecen sene bir fabrikayı satın aldık. Bu sene üretime başlayarak müşterilerimize daha hızlı çözüm üretir hale geleceğiz” diye konuştu.

Boya, vernik ve mürekkep alanında 2012 ihracatı olarak 30 milyon doları hedeflediklerini sözlerine ekleyen Tolga Kayalar, “Artık daha büyük bir hedefimiz var, Afrika, Ortadoğu ve Avrupa’yı kapsayan coğrafyada ilk üçe girmek” dedi.


Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.