21 Haziran 24 Cuma 21:21
Cuma, Haziran 21, 2024
spot_img

EN YENİ

Kar-El Demir Tel, Estenet Markasıyla Sektördeki Yerini Güçlendirmeye Devam Ediyor

2001 yılında Aliağa – İzmir’de tavlı tel imalatıyla sektöre adım atan Kar-el Demir Tel modern üretim tesisleriyle büyümesini sürdürüyor. 2023 yılında Türkiye’de ilk ve tek yerli üretim olan ‘ESTENET’ markasıyla puntalı galvanizli ve puntalı PVC kaplı tellerin üretimine başlayan Kar-El Demir Tel, dünya çapında 65’ten fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Sektördeki zorluklara rağmen, Estenet gibi yüksek katma değerli ürünlerle pazardaki büyümesini sürdüren Kar-el Demir Tel yetkilileri ile aktüel faaliyetleri ve hedefleriyle ilgili bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle firmanızın kuruluş ve bugünlere geliş süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Kar-el Demir Tel üretim hayatına 2001 yılında Aliağa – İzmir’de tavlı tel imalatı yaparak başlamış, 2011 yılında yine Aliağa’da yeni ve modern üretim tesislerine taşınarak hem kapasitesini hem de ürün yelpazesini genişletmiştir.

Hâlihazırda 22.000 m2 kapalı, 37.000 m2 açık olmak üzere yaklaşık 60.000 m2’lik bir alanda Galvanizli Tel, Çelik Hasır, Tavlı Tel, PVC Kaplı Tel, Yağlı Balya Teli, Siyah Çekilmiş Tel, Dikenli Tel, Nervürlü-Düz Çubuk, Puntalı Galvanizli Rulo Çit ve Puntalı PVC Kaplı Rulo Çit (ESTENET) gibi mamullerin üretimini yapan firmamız, aylık üretim kapasitesini 10.000 ton seviyelerine çıkarmıştır.

Firmamız hâlihazırda kurulu olan 1 megavatlık rüzgâr enerji tribünü ve 1,3 megavatlık çatı GES projesi ile kendi elektriğini üreterek ülkemizde çevre dostu üretimin öncüsü olmuştur.

Firmanızın ürün gamı hakkında bilgi verebilir misiniz? Hangi sektörlere, ne tür ürünler sağlıyorsunuz? Marka ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

2023 yılında Türkiye’de ilk ve tek yerli üretim olarak ‘’ESTENET’’ markasıyla; puntalı galvanizli ve puntalı PVC kaplı tellerin üretimine başlanmış olup ithal mallardan çok daha kaliteli, ekonomik, dayanımı çok daha fazla estetik bir ürün grubu tüketicilerin hizmetine sunulmuştur.

Ürünlerimiz tel-çit, otoyol ve demir yolları, tarım, seracılık ve peyzaj alanları, inşaat, madeni eşya ve ev gereçleri, bahçe-panel grubu, balık çiftlikleri, hayvancılık, mobilya, arazi ges projeleri, spor sahaları ve daha birçok alanda tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.

Estenet ürünlerimiz tüketicinin istekleri doğrultusunda çok çeşitli renk ve modellerde üretilmektedir.

İthalat ve ihracat faaliyetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kuruluşumuzdan bu güne her geçen gün büyümeyi ve gelişimi hedef alan firmamız dünyada 65’ten fazla ülkeye ihracat yaparak bir dünya markası konumuna gelmiştir.

Firmanızın içinde bulunduğu sektörle ilgili olarak genel bir değerlendirme yapacak olursanız, neler söylemek istersiniz? Sektörün sıkıntıları hakkında neler söylemek istersiniz? Bu konuda sunacağınız çözüm önerileri nelerdir?

Firmamız, son yıllarda dünyada yaşanan global ekonomik dalgalanmalar nedeniyle sektör daraldığı halde Estenet gibi katma değeri yüksek yeni ürünler üreterek pazarda büyümesini sürdürmüştür.

Girdi maliyetlerinin artması, pazarın daralması, dünyadaki değişen dengelerin ülkemiz üzerindeki olumsuz etkilerini göz önüne aldığımızda; 2023 yılı hemen hemen bütün sektörlerde olduğu gibi bizim de içinde bulunduğumuz demir tel grubunu da olumsuz etkilemiştir.

Sektörel olarak geride bıraktığımız yılın değerlendirmesini ve önümüzdeki seneyle ilgili beklentilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Piyasaya sürdüğümüz katma değeri yüksek yeni ürünlerimizle 2024 yılının çok daha verimli geçeceğine inanıyoruz. Tüketicilerimizden ürünlerimiz için aldığımız pozitif tepkiler de bize bunu göstermektedir.

 

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.