07 Şubat 23 Salı 23:27
Salı, Şubat 7, 2023
spot_img

EN YENİ

“Kalitemizi Dünyaya Duyurabilmek Amacıyla Büyümeye Devam Ediyoruz”

BMES Ayakkabı Firma Ortağı Bilgin Yüksel:

“Kalitemizi Dünyaya Duyurabilmek Amacıyla Büyümeye Devam Ediyoruz”

İş Ayakkabıları sektöründe faaliyet gösteren BMES Ayakkabı, geçen yılın başında temelini attığı Düzce’deki fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. Şu an itibariyle 9 bin metrekarelik alanda üretim faaliyetlerini sürdüren BMES, potansiyeli karşılamak için ek alan inşasıyla toplam alanı 12 bin 500 metrekareye çıkarmış olacak.

İstanbul’da 120, Düzce’de ise 150 personelle sektöre hizmet veren BMES, yaptığı yatırımlarla istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. İhracatta Azerbaycan, Kazakistan, Sırbistan gibi ülkelerin yanına son bir yılda Kuzey Afrika ülkelerini de eklediklerini belirten Firma Ortağı Bilgin Yüksel ile son dönemde gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

Merhaba, öncelikle firma olarak son dönem faaliyetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Merhaba, şirketimiz iş ayakkabıları sektöründe her daim bir adım ileri gidebilmek için çalışmayı sürdürmektedir. Yenilikçi takım arkadaşlarıyla çalıştığımız için de adım adım büyümeye devam ediyoruz. Geçen yılın başında Düzce’de büyük bir yatırım ile yeni fabrikamızın temelini atmıştık.

Yeni açtığınız fabrikanız hakkında bilgi verebilir misiniz? Kaç metrekarelik bir alanda hizmet verecekseniz ve üretim kapasiteniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Geçen yılın başında Düzce’de büyük bir yatırım ile yeni fabrikamızın temelini atmıştık. Yakın zaman önce açılışını yaptık. Allah’ın izniyle üretimimize başladık.  Şu anda fabrikamız 9.000 m2 alanda 4 adet enjeksiyon makinesi ile üretimimizi karşılamakta. Ama bu da gereken potansiyeli karşılamaya yetmediği için fabrikamızı büyütme kararı aldık ve yeni bir yer daha yapma kararı aldık. İnşaatı devam eden alan ile birlikte toplamda 12.500 m2 gibi bir alan da üretimimize devam edeceğiz.

Yaptığınız yatırımlarla istihdama yönelik katkılarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

BMES olarak yaptığımız ve yapacağımız yatırım ile iş istihdamını daha da arttırmayı hedefliyoruz. Bugün birçok ilde bulunan iş ortaklarımız ile üretim kapasitemizi ve iş istihdamı ile çalışma arkadaşlarımızı günden güne arttırıyoruz. Bugün İstanbul’da 120 kişilik bir kadro, Düzce’de 150 kişilik bir kadro ile çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Bu atılımınızla yurt içi ve yurt dışında hedeflediğiniz bölgeler ve ihracat hacminizle ilgili hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Biz bu sektör içerisinde bulunduğumuz yıllardan bu güne kadar Azerbaycan, Kazakistan, Sırbistan gibi ülkelere ihracatları yoğun olarak devam ettirmekteyiz. Son 1 yılda ihracat yaptığımız ülkeler arasına Afrika ülkelerini de eklemiş bulunmaktayız. Amacımız kalitemizi dünyaya duyurabilmek. Ve Allah’ın izniyle bunu çalışma azmimizle beraber gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

İçinde bulunduğunuz sektörü değerlendirecek olursanız neler söylemek istersiniz?

Çok hızlı tüketim olan bir sektör içerisinde bulunuyoruz. Bizler hem kullanıcılar ile yakın temas halindeyiz hem de büyük firmalar ile işlerimizi ortak bilgi akışı yaparak piyasanın nabzını ölçüyoruz. Bu doğrultuda artılarımızı ve eksilerimizin farkında olarak ilerlemeye çalışıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Bu güzel röportaj için size çok teşekkür ediyoruz.

Birlikte güzel işler başarmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Latest Posts

spot_img
spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.