21 Haziran 24 Cuma 20:16
Cuma, Haziran 21, 2024
spot_img

EN YENİ

İzocam, Tekiz Ürünlerinde Yeni Bir “Sandviç Panel Hattı” Yatırımı Yapıyor

İzocam, Tekiz Ürünlerinde Yeni Bir “ Sandviç Panel Hattı” Yatırımı Yapıyor

Türkiye’de yalıtım sektörünün lideri İzocam, geçtiğimiz yıl açıkladığı yeni yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor. Yatırım planları arasında yer alan Gebkim OSB Tesisi’ni Haziran 2011’de hizmete açan İzocam, yine aynı tesiste sandviç panel sektöründe ilk ve öncü konumunu pekiştirecek ve sektörde yeni ürünleri yüksek kapasitelerde sunulabilecek yeni bir sandviç panel hattı yatırımı gerçekleştiriyor.

İzocam, Gebkim OSB’deki Tesisi’ne yıllık üretim kapasitesi 4.000.000 m² olan yeni bir panel hattı kuruyor. Bu yatırım için 2010 yılında Dilovası Gebkim OSB’de satın alınan 86 dönüm arsa üzerindeki yeni üretim binaları kullanılıyor.

Yaklaşık 6.000 m²’lik kapalı alana kurulan ve en son teknoloj ile donatılan panel üretim hattı kendi alanında dünya lideri olan üretici firmalar tarafından inşa ediliyor.

Yeni üretim hattının İzocam’a verimlilik ve ürün çeşitliliği olarak bir çok avantaj sağlaması bekleniyor. İzocam’ın Gebkim OSB’de yapılan yeni üretim binası, ek kapasitelere ve yeni yatırımlara imkan verecek şekilde tasarlanıyor. 2012’nin ikinci yarısında hizmete açılması öngörülen hattın ardından, İzocam önümüzdeki dönemde de bu tesisinde İzocam Tekiz markalı ürünlerinde kapasite artırımları ve yeni yatırımlarını sürdürecek.

 

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.