Pazartesi, Ekim 3, 2022
spot_img

EN YENİ

İzeltaş, 25 Bin Adet Siperlikli Maske Üretiyor

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Corona virüsü (Covid-19) pandemisine karşı toplum sağlığını korumak adına canını dişine takarak çalışan sağlık çalışanlarına bir destek de İZELTAŞ’tan geldi. Virüs ile mücadeleye destek kapsamında İZELTAŞ’ın Işıkkent’teki üretim tesislerinde 25 bin adet siperlikli maske üretiliyor.

‘Tasarımı da üretimi de bize ait’

İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, bu dönemde risk altında büyük emeklerle mücadele eden sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Toplum olarak kendimizi, çalışanlarımızı korurken bir yandan da elimizde bulunan imkanları bu sürece destek olmak için kullanıyoruz. Bu konuda ilk günden bu yana kafa yorduk. Maskeleri tamamen kendi imkanlarımızla hazırladık. Ar-Ge ve proje ekibimiz tasarımını yaptı. Beş gün gibi kısa bir sürede kalıbını hazırladık. Üretim ekibimiz tüm teknik donanımlarını kullanarak büyük bir hevesle üretimi gerçekleştirdi. 5 bin adedi tamamladık ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim ettik. İlk planda sağlık çalışanlarımıza gönderilen bu siperlikli maskeleri, kendi çalışanlarımıza ve bayi çalışanlarımıza da gönderiyoruz. İhtiyaç halinde her zaman yeniden üretime hazır durumdayız. Bireylere ve kurumlara bu süreçte büyük sorumluluklar düşüyor. Hep birlikte bu süreci sağduyu ve dayanışma ile atlatacağız” dedi.

Latest Posts

spot_img
spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.