23 Nisan 24 Salı 21:16
Salı, Nisan 23, 2024
spot_img

EN YENİ

“Hedef Kitlemize Uygun Nitelikli Bir Ziyaretçi Profili ile Karşılaştık”

İstanbul Hırdavat Fuarı’na hoş geldiniz. Firmanızdan bahseder misiniz?

Sizlerin ve bütün ziyaretçilerimizin de fuara katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu fuarların hem ülkemiz için hem de bu işle ilgili olan tüm son kullanıcılar, bayilikler, Arap firmaları için hayırlı olmasını diliyoruz. Burada en önemli konulardan bir tanesi şu; günümüz şartlarında insanların şu an içinde bulunduğu ekonomik, psikolojik, hastalık, sağlık durumlarından dolayı öncelikle korunmanın şart olduğunu söyleyip sonra da insanların korkmadan işlerine güçlerine devam etmelerini doğru görüyoruz. Biz de Kale Makine olarak gereken önlemleri aldık. Gelen müşterilerimize burada dezenfektan ürünlerini kullandırarak önlemimizi aldık. Bir taraftan da işimizi yapmaya çalıştık.

Kale Hırdavat Makine A.Ş. 1950’lerden beri bu sektöre hizmet eden bir firmadır. 46 yıl önce Kale Makine ismiyle bu sektöre adım atmış, önce bayilik şeklinde Karaköy’de doğarak bugüne kadar gelmiş bir firma. Sonra distribütörlükler alarak ve ithalatçı konumuna geçerek hizmet etmeye çalışmış, sektörün öncü firmalarından birisidir. Günün gelişen şartlarında kendi markalarını üretmek ve kendi markalarıyla büyüme gereğini hissettiğimiz için yaklaşık 20-30 yıldır oluşturmaya çalıştığımız Atlas markasıyla, bugün tüketici nezdinde çok önemli noktaya geldik. Özellikle son kullanıcı için iş güvenliği yasalarının getirmiş olduğu noktadan baktığımızda Atlas markamız, bugün Türkiye’de tepe noktasına aday ve orada durmaya, bunu sürdürmeye devam ediyor. Her geçen gün ürün gamını geliştirerek bulunduğu konumu muhafaza ediyor. Diğer tarafta yine Kale Makinenin,  2017 yılından beri Kale Pro markası ile profesyonel ürünlere alternatif kaliteli ürünleri, Türk kullanıcısının ve çevremizde bulunan komşu ülkelerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Burada iki tane önemli noktamız var. Birincisi olması gerektiği gibi hizmet sağlamak. İkincisi ise kullan at modelinin yerine insanların uzun süre kullanacakları, kullanırken de performansından memnun olacakları bir ürün grubunu oluşturmaya çalışıyoruz.

 

Röportajı izlemek için tıklayınız!

 

Bir üretici firma olmamakla beraber ama sürekli ürünlerimizin geliştirilmesine, tüketicimizden gelen son kullanıcı şikâyetlerini dikkate alarak ürünlerimizi sürekli iyileştirmeye ve geliştirmeye çalışıyoruz. En son 2018 yılında da yine dünyanın önemli markalarından birisi olan Hitachi ve Hikoki markasıyla bir distribütörlük anlaşması imzaladık. Allah nasip ederse bu süreçten sonra Hitachi ile Türkiye’de büyümeye devam edeceğiz. Hitachi de bizimle büyümeye devam edecektir. 3 markayla tüketicimize hizmet etmeye çalışacağız.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nı değerlendirmek isterseniz neler söylemek isterseniz?

Sektörümüzle ilgili hemen hemen bütün fuarlara geldim. Daha önceden de geldim. Tabi ki bu yıl maalesef, korona virüs sebebiyle katılımın çok güçlü olmadığını söyleyebiliriz. Ama bütün bunlara rağmen yine benim beklentilerimin çok çok üstünde. Özellikle Perşembe günü gelen ziyaretçilerin, özellikle firma temsilcileri olması çok çok önemliydi. Bunun yanında fuar ziyaretçisinin bu işle ilgilenen kitleden gelmiş olması bizim hedeflediğimiz kitleye uygun ve olumluydu. Bu anlamda bizim için doğru oldu. Hazırda çalışmış olduğumuz iş ortaklarımız vardı, onları burada da ağırladık. Hırdavat Fuarı, zengin ürün çeşitlerimizi sergilememiz açısından bizim için çok iyi oldu. Bundan da memnunum açıkçası. Yaklaşık on yıldır bu firmada çalışıyorum, dört yıldır pazarlama görevini yürütmeye çalışıyorum. Her geçen gün mutlaka bir merdiven daha yukarıya çıktığımızı söyleyebiliriz. Burada yine önemli katkılarından birisi hırdavat fuarından geldi. Onun için bu fuardan memnunuz. Allah nasip ederse nice fuarlarda görüşmek dileğiyle, katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.