ELTEKS: “Eldivenlerimiz Kanserojen ve Zararlı Madde İçermiyor”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?

Elteks, 1994 yılında Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur. Kurulduğumuz yıl Almanya TÜV Rheinland’dan CE sertifikası alınmış olup o yıldan bugüne kadar Avrupa ülkelerine Sanayi Tipi Eldiven ihraç etmekteyiz. Elteks ailesi olarak 16 çeşit nitril eldiven üretiyoruz. 7-8-9-10 nolu bedenlerde seri üretim, 5-6- ve 11 bedenlerde ise isteğe bağlı üretim yapmaktayız. Ayrıca 27,40,60,80 cm uzunluklarında nitril kimyasal eldiven üretimimizde mevcuttur. %100 pamuk üzerine nitril kaplı üretilen eldivenler otomotiv, ağır sanayi, paketleme, tarım, son kontrol, metal, demir, kömür, kimya vb. sektörlerinde kullanılmaktadır.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda, ürettiğimiz bütün eldivenlerimizi sergileyeceğiz. Elteks eldivenin özelliği olan ERGO kalıplarla; elde eldivenin çok daha rahat hareket ettiğini gelen ziyaretçilerimize göstereceğiz.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

Önümüzdeki dönemde yeni eldiven çeşitlerini Elteks Eldiven ailesine katmak istiyoruz. Elteks Eldiven olarak TÜV Rheinland kuruluşundan yeni düzenleme olan EN 388:2016 CE sertifikasını ve Hohenstein Institue kuruluşundan OEKO-TEX Confidence in Textiles Standard 100 sertifikasını 14.HTR.39047 belge numarası ile almış bulunmaktayız. Yeni Elteks eldivenlerinin tamamı “Zararlı maddelere karşı test edilmiştir” belgesine sahiptir ve kanserojen madde içermeyen %100 pamuklu nitril kaplamadır.

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Her zaman söylediğimiz gibi “BİZİM KALİTEMİZ SİZİN GÜVENCENİZ”dir.

#ELTEKS, #eldiven, #zarali

Bir yorum

  1. Merhaba yeni kurmakta olduğum hirdacat dükkânın icin malzeme tedarigini sizden temin etmek ıstiyorum bu konuda yardim talep etmekteyim iyi gunler