Pazartesi, Ekim 3, 2022
spot_img

EN YENİ

CFR GLOBAL Elektrostatik Spreyleme Dezenfeksiyon Teknolojisi ile İleri Teknoloji Dezenfeksiyon Cihazları Sunuyor!

Elektrostatik Spreyleme Dezenfeksiyon Teknolojisi Nedir?

Elektrostatik spreyleme teknolojisi, dezenfektan ürünlerin yüzeylere ve özellikle dezenfektanların doğal bir şekilde yapışmadığı dikey yüzeylere daha iyi dağıtılmasını sağlayan kanıtlanmış bir teknolojidir.

Elektrostatik spreyleme, etkili ve verimli bir dezenfeksiyon ve temizlik uygulaması sağlar. Elektrostatik spreyleme cihazlar, zamandan ve işçilikten tasarruf etmek, daha az sıvı püskürtmek ve daha fazla yüzeyi kaplayarak, dezenfeksiyon uygulamasını daha hızlı ve verimli hale getirmek için tasarlanmıştır.

Elektrik yüklü damlacıklar, püskürtülen yüzeyler üzerinde eşit bir yayılma oluşturarak dezenfektan ve dezenfekte edici solüsyonun yüzeylere ve nesnelere yapışmasına yardımcı olur. Atomize olan parçacıklar, dezenfekte edici çözeltinin, ulaşılması zor yüzeyleri ve gizli yerleri kaplayan görünür alanı, alt tarafı ve arka tarafı kaplayan tüm yüzeylere çekilmesine izin veren bir yük tutar.

Cihaz 20-40 mikron boyutunda damlacıklar üretecektir. Bu damlacıklar bir ‘sis’ olarak görülebilecek kadar küçüktür. Su hızla buharlaşır, temas halinde virüsleri, bakterileri yok edecek ve koruyucu bir bariyer bırakacak şekilde dezenfektan bileşiği geride bırakır. Geride kalan bu bileşik tamamen tespit edilemez olacak ve fark edilebilir bir kalıntı bırakmayacak, ancak korumak için orada olacaktır.

Çözelti püskürtüldüğünde, uzun mesafelere, tavanlara ve masalara, mobilyalara kadar – başka yollarla ulaşılması mümkün olmayan alanlara yayılabilir. Bilgisayar monitörleri, klavyeler gibi elektrikli öğeler üzerinde ve mutfak ortamları için kullanılmaktadır.

Kanepe ve halı gibi yumuşak mobilyalar için de tamamen güvenilir olduğu bilinmektedir ve sert yüzeylerde olduğu kadar etkili olacaktır.

Gelişmiş ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılan ve önemli mecralarca bir çok çalışmaya konu olan, Elektrostatik Spreyleme Teknolojisi ürünleri CFR GLOBAL güvencesiyle ve yerli üretim olarak, ülkemizde satışa sunulmaya başlanmıştır.

Yurtdışında yapılan çalışmalarda dezenfeksiyon etkinliği diğer teknolojilere göre daha yüksek olan bu teknoloji ülkemizde yapılan bir teste göre ise; Staphylococcusaureus ve Escherichiacoli mikroorganizmaları kullanılarak yapılmıştır. %0.054 ppm Gümüş – CAS# 7440-22-2 gibi aktif etken maddelerin kullanıldığıalkol içermeyen bir dezenfektan ürün kullanılarak,aynı süre, aynı dezenfektan ürün ve aynı spreyleme mesafesinde geleneksel teknoloji bir dezenfeksiyon cihazı ile karşılaştırılmıştır.

Çalışma sonucunda ise; yapılan uygulama sonucunda plaklar üzerinde Elektrostatik Dezenfeksiyon Cihazı ile yapılan uygulamada herhangi bir üreme olmadığı gözlemlenmiştir.

İçinde bulunduğumuz dönem ve dezenfeksiyonun öneminin gittikçe artması sebebiyle etkili dezenfeksiyon cihazlarının varlığı çok önemlidir.

Su bazlı dezenfeksiyon ürünlerle kullanılması tavsiye edilen, daha hızlı uygulama ve kimyasal üründe yüksek oranda tasarruf sağlayan, 360 derece tam yüzey kaplama yapabilen bu teknoloji ve ürünlerle alakalı daha fazla bilgi almak için, CFR GLOBAL yetkililerinden bilgi alabilirsiniz.

Web: www.cfr-global.com Çağrı Merkezi: +90 212 403 95 56

Latest Posts

spot_img
spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.