“Bosch Olarak Kullanıcı Memnuniyetine Önem Veren Yatırımlarımızla Sektörde Öne Çıkıyoruz”

Yaklaşık 5 bin çeşit ürünle hem profesyonel hem de ev kullanıcılara yönelik ürünler sunan Bosch Elektrikli El Aletleri, her yıl yeni inovasyonlara yatırım yaparak kullanıcılara katma değer sağlayacak ve hayatlarını kolaylaştıracak ürünler geliştiriyor.

Bosch olarak ürün geliştirme sürecinden başlayıp satış sonrası hizmetlere kadar müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda çalıştıklarını ifade eden Bosch Elektrikli El Aletleri Ülke Satış Direktörü Ali Fahri Özcan,  kullanıcı memnuniyetine yönelik yaptıkları yatırımlar sayesinde, sektörde benzer firmalar arasında birkaç adım daha öne çıktıklarını belirtiyor.

Türkiye’nin, Avrupa’da en yüksek hacme sahip ülkeler arasında yer aldığını ve bu durumun Bosch için stratejik bir önem taşıdığını belirten Ali Fahri Özcan’dan son dönemde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldık.

Firma olarak gündemdeki çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bosch Grubu’nun Elektrikli El Aletleri iş kolu, elektrikli el aletleri, aksesuarları ve ölçme aletleri konusunda dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Taşınabilir elektrikli el aletleri, tezgâh üstü elektrikli el aletleri, aksesuarlar, bahçe aletleri ve ölçme aletleri olmak üzere beş ayrı kategoride, yaklaşık 5 bin çeşitle hem profesyonel hem de ev kullanıcılarına yönelik ürünler sunuyoruz. Bunlara ek olarak bünyemizdeki Sia ve Dremel markalarını da pazara sunuyoruz.

Avrupa’nın en yüksek hacme sahip ülkeleri arasında yer alan Türkiye, bu iş kolunda da Bosch için stratejik önem taşıyor. Farklı beklentilere sahip kullanıcıların yaşamlarını kolaylaştıran teknolojiler sunuyor, diğer taraftan da pazarımızı genişletmek amacıyla faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz.

Firma olarak çalışmalarınızı son dönemde daha çok hangi alana (Ar-Ge, inovasyon, pazarlama, üretim vb.) yoğunlaştırdınız?

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak gücümüzü inovasyondan alıyoruz ve stratejimizi yenilikler üzerine kurguluyoruz. Şirket olarak her yıl yeni inovasyonlara yatırım yaparak kullanıcılara katma değer sağlayacak ve hayatlarını kolaylaştıracak ürünler geliştiriyoruz.

Tüm dünyada etkisini gösteren dijital dönüşümün ülkemizde de hız kazandığı son dönemde özellikle dijitalleşme ve ağa bağlı teknolojiler konularına yatırım yapıyoruz. Bosch profesyonellere yenilikçi çözümler ve ürünler sunmak amacıyla akıllı telefonların kullanım oranının giderek artmasından faydalanıyoruz.

2021 yılının ilk altı ayında en çok talep gören ürününüz hangisi? Ürün özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak amacımız, farklı beklentilere sahip kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayan kaliteli ürün ve hizmetleri sunarak, kullanıcıların daha verimli, hızlı ve rahat çalışmalarını sağlamak. Bu anlamda hayata geçirdiğimiz X-Lock sistemini hayta geçirdik. X-Lock net anlamıyla avuç taşlama makinelerindeki aksesuar kullanım sistemini kökten değiştirerek ilave bir aparata ihtiyaç duymadan hızlı ve kolay aksesuar değiştirme sistemini sunuyor.

En zorlu malzemeler için tasarlanan BoschCarbide aksesuar serimiz ise kırıcı-delici uçlarından, panter testere bıçaklarına kadar uzanan geniş bir aksesuar gamında etkili performans sunuyor.

Akülü ürün grubunda, BITURBO çatısı altında sunduğumuz ve elektrikli modellerimizle aynı performansı gösteren kırıcı deliciler, testereler ve taşlama makineleri de kullanıcılara BITURBO teknolojisi ile yüksek performans sunan ürünlerimiz arasında yer alıyor.

Promix ile de müşterilerimize ihtiyaç duydukları el aletlerini kombine etme şansını sunuyoruz.

Satış sonrası hizmet detaylarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Önümüzdeki dönem planlarınız nedir?

Bosch olarak ürün geliştirme sürecinden başlayıp satış sonrası hizmetlerimize kadar müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda çalışıyoruz. İş kolumuzda Türkiye’nin en güçlü bayi ve servis ağı ile faaliyet gösterdiğimiz tüm bölgelerde mükemmel hizmet sunmayı hedefliyoruz. Çünkü iyi bir servis hizmetinin, servis talebinin hızlıca işleme alınmasıyla başladığına ve kusursuz müşteri memnuniyeti sağlandığında amacına ulaştığına inanıyoruz.

Bosch Elektrikli El Aletleri’nin yaygın servis ağı ile Bosch yetkili servisleri, her yerde ve her zaman kullanıcının ihtiyacı olan desteği sağlıyor. El aletlerimiz pazardaki en güvenilir ve yüksek performanslı ürünler olmakla birlikte kullanıcıların güvenilir ve her zaman ulaşılabilecekleri yedek parça servisimiz de mevcut. Her bütçeye uygun orijinal yedek parça ve tamir fiyatları sunuyoruz.

Tüm yetkili servislerimizde eğitimli ve sertifikalı teknisyenler hizmet veriyor. Bunun yanı sıra kullanıcılarımız online onarım ile diledikleri yerden, servise gitmelerine gerek kalmadan, ürünlerini yetkili servislerimize ulaştırıyor. Onarım işleri tamamlandıktan sonra da ürünü tekrar kendilerine teslim ediyoruz. Kullanıcılarımıza yedek parça ya da onarım konusunda tavsiye ve destek sağlamak, ayrıntılı bilgi vermek için müşteri danışmanlarımız ile Bosch Müşteri Hizmetleri hattında da hazır bulunuyoruz.

Kullanıcı memnuniyetine yönelik tüm bu yatırımlarımız sayesinde de sektörde benzer firmalar arasında birkaç adım daha öne çıkıyoruz.