Pazartesi, Ekim 3, 2022
spot_img

EN YENİ

“Bosch Elektrikli El Aletleri Olarak Kullanıcılarımızın Yaşamlarını Kolaylaştıran Teknolojiler Üretiyoruz”

Bosch El Aletleri Satış ve Pazarlama Ülke Direktörü Ali Fahri Özcan: 

 “Kullanıcılarımızın farklı beklentileri için yaşamlarını kolaylaştıran teknolojiler sunuyor, diğer taraftan da pazarımızı genişletmek amacıyla faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Yaşam için teknoloji sloganımızın altında yatan inovatif ürünler geliştirme misyonunu her daim odağımızda tutuyoruz.”

Önceliklerinin her zaman kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan kaliteli ürün ve hizmetleri sunarak, verimli, hızlı ve rahat çalışmalarını sağlamak olduğunu belirten Bosch El Aletleri Satış ve Pazarlama Ülke Direktörü Ali Fahri Özcan, kullanıcıyı her zaman odak noktasında tutan bir çalışma anlayışına sahip olduklarını söylüyor. ‘Kullanıcı odaklı’ yaklaşımlarında iş güvenliğini de özellikle dikkate aldıklarının altını çizen Ali Fahri Özcan, zorlu koşullarda çalışan kullanıcılara, iş sağlığı ve güvenliği konularında Bosch El Aletleri ile sağladıkları avantajları aktarmaya devam edeceklerini belirtiyor.

Avrupa’nın en yüksek hacme sahip ülkeleri arasında yer alan Türkiye’nin, elektrikli el aletleri iş kolunda Bosch için stratejik önem taşıdığını dile getiren Özcan ile 2021 yılında gerçekleştirdikleri faaliyetler ve önümüzdeki dönemde yapacakları yenilikler hakkında konuştuk.

Firma olarak gündemdeki çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? 2021 yılında en çok tercih edilen ürünleriniz hangileri oldu?

Bosch olarak, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biriyiz. Bosch’un tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren iş kolu Elektrikli El Aletleri ise; aksesuarları ve ölçme aletleri ile alanında dünyanın önde gelen firmalarındadır. Ayrıca Dremel ve Sia markalarımız, ‘Kendin yap’ (DIY) kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan, kolay ve güvenli kullanım imkânı sunan ev ve bahçe ürün gruplarıyla da açık havadaki yaşam alanları için bakım sağlıyor.

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak kullanıcılarımızın yaşamlarını kolaylaştıran teknolojiler üretiyoruz. Portföyümüzde yer alan taşınabilir elektrikli el aletleri, tezgâh üstü elektrikli el aletleri, aksesuarlar, bahçe ve ölçme aletleri olmak üzere beş ayrı kategoride profesyonellere ve amatör (ev) kullanıcılarına yönelik ürünlerimiz bulunuyor. Önceliğimiz her zaman kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayan kaliteli ürün ve hizmetleri sunarak, verimli, hızlı ve rahat çalışmalarını sağlamak. Tüm ürünlerimizi bu anlayışla pazara sunuyoruz.

2021 yılı içinde en çok tercih edilen ürünlerimiz arasında akülü segmentimizden kontrolü kolay ve maksimum verimlilik sağlayan vidalama makinelerimiz, yüksek performans gücüne sahip kırıcı delici ve güçlü, dayanıklı motora sahip avuç taşlama ürünlerimiz yer alıyor.

2021 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2022 yılı hedef ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Bosch Elektrikli El Aletleri iş kolu olarak 2021 yılında tüm kullanıcılarımıza katma değer katacak yeniliklere kapatıyoruz. Pandemi başta olmak üzere, ülkemiz ve dünyadaki tüm zorlu koşullara rağmen, fırsatları değerlendirdiğimiz ve pazar payımızı büyüttüğümüz bir yıl oldu.

2021’de her zamanki gibi, yenilikçi ürünlerimizle kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını en doğru teknolojilerle karşılamak için çalıştık. Bu noktada ürünlerimizin kullanıcılarımızın deneyimleriyle geliştirilmesi adımından kullanıcılarımıza ulaşması kadarki yolculukta birçok başarılı ürün tasarımına imza attık.  Ürünlerimizi kullanıcılarımızla buluşturmak, kendilerine sağladığımız faydaları anlatmak için hem sahada iş ortaklarımızla hem de arka planda pazarlama çalışmalarımızla kullanıcılarımızda farkındalık ve ilgi çalışmaları gerçekleştirdik.

Bu kapsamda kullanıcılarımız ile hem çevrim içi hem de çevrim dışı kanallar üzerinden bir araya gelerek kendilerinin ihtiyaç ve beklentilerine cevap veriyoruz. Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz çevrimiçi Bosch Profesyonel ile Buluşma etkinliğimiz ile pandemi döneminde dahi kullanıcılarımıza teknik ve profesyonel bakış açımızla yanlarında olduğumuzu aktardık.

Sosyal medya kanallarımızdan birebir iletişime geçtiğimiz son kullanıcılarımız ile gerçek ve samimi hikâyeler yaratmaya başladık. Bu çalışmalarımızda, teknik eğitmenimizin destekleriyle kullanıcı deneyimi videoları oluşturuyoruz. Böylece hem bilgi birikimimiz ile ergonomi, doğru makine ve uygun aksesuar kullanımı gibi önemli konuların altını çiziyor hem de gerçek kullanıcı deneyimlerini potansiyel kullanıcılarımıza anlatıyoruz.

Kullanıcı odaklı yaklaşımımız, sadece 2021 yılında değil her daim odağımızda olan bir yaklaşım. Bu noktada 2022 yılında özellikle, zorlu koşullarda çalışan kullanıcılarımıza, iş sağlığı ve güvenliği konularında el aletlerimiz ile sağladığımız avantajları aktaracağız. Kampanyamız kapsamında çeşitli çalışma ortamlarında, kullanıcılarımızın maruz kaldığı zorlukların altını çizerek; ürünlerimizin, hayatı kolaylaştıran faydalarını anlatacağız. Tozdan korunma, vibrasyon kontrolü, tek tıkla kolay aksesuar değişimi, ergonomi gibi konular odağımızda olacak.

Kullanıcılarımızın satın alımından sonra da memnun bir servis hizmeti alabilmeleri için Türkiye’nin 62 noktasındaki yetkin yetkili servislerimizle kol kola çalıştığımızı da eklemek isterim. Kendilerinden gelen geri bildirimlerle birlikte mevcut ürün gamımızı sürekli olarak geliştiriyoruz. Özetle pazarlama ve ürün geliştirme faaliyetlerimiz devam edecek. 2022 yılında da aynı kullanıcı odaklı bakış açısıyla hem yeni ürünlerimizi pazara sunmayı hem de karlı bir şekilde büyümeyi hedefliyoruz.

Önümüzdeki dönemde elektrikli el aletleri sektörüne sunacağınız yeni bir ürün bulunuyor mu?  Yıl içinde piyasaya sunduğunuz veya daha sonra sunacağınız yeni ürününüz varsa ürün hakkında bilgi alabilir miyiz?

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak kullanıcıyı her zaman odak noktasında tutan bir çalışma anlayışımız var.  Son dönemde odaklandığımız konular kullanıcı odaklılık, dijitalleşme ve bununla birlikte bağlanabilir teknolojiler olarak öne çıkıyor. İş güvenliği de odaklandığımız konuların başında geliyor. ‘Kullanıcı odaklı’ yaklaşımımızla iş güvenliğini dikkate alıyoruz.

GTR 550 Professional Alçıpan Zımparası yeni ürünlerimiz arasında dikkat çekiyor. Bu ürünümüz, güçlü ve dayanıklı motoruyla, zorlu koşullarda yüksek hızda zımparalama yapıyor ve uzun motor ömrü sunuyor. Kullanım kolaylığı sağlayan, ergonomik L biçimli tutamak, zımparalama sırasında gerilmeyi azaltıyor ve tavandan emiş özelliği yüksek konfor ve aletin ağırlığının daha hafif algılanmasını sağlıyor.

Diğer taraftan kömürsüz motor teknolojisine sahip, kullanım kolaylığı sunan, maksimum performans moduna sahip delme vidalama makinesi ile yüksek torklu darbeli vidalama makineleri de yeni ürünlerimiz arasında yer alıyor.

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak sektörün gelişimi hakkında neler söylemek istersiniz?

Tüm dünyada pandemi dönemi ile hızını artıran bir dijital devrim yaşanıyor. Biz de buna ayak uydurmak için kendimizi geliştiriyoruz. Kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıracak, maksimum fayda sağlayacak ürünlere odaklanıyoruz.

Kurulumu, öğrenimi ve kullanımı hızlı ve kolay ürünler üretmek için çalışıyoruz. Biliyoruz ki tüm kullanıcılar öncelikle ürünlerinin kaliteli, dayanıklı, yüksek performanslı ve verimli olmasını istiyor. Avrupa’nın en yüksek hacme sahip ülkeleri arasında yer alan Türkiye, elektrikli el aletleri iş kolunda da Bosch için stratejik önem taşıyor.

Kullanıcılarımızın farklı beklentileri için yaşamlarını kolaylaştıran teknolojiler sunuyor, diğer taraftan da pazarımızı genişletmek amacıyla faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Yaşam için teknoloji sloganımızın altında yatan inovatif ürünler geliştirme misyonunu her daim odağımızda tutuyoruz.

Bu bakış açımızla son dönemdeki en önemli yeniliklerimizden biri olan profesyonel ürün grubumuzdaki Brushless teknolojisine sahip akülü, kömürsüz motorlu el aletlerimizden bahsetmek isterim. Bu teknoloji sayesinde çok daha uzun ömürlü, dayanıklı el aletleriyle işlerini yapabilen kullanıcılarımızın performansları artıyor. Ürünlerimizin uzun kullanım süresi sayesinde kullanıcılarımızın servis ihtiyacı azalıyor aynı zamanda daha hafif olan Brushless el aletlerimiz ergonomik olmasıyla kullanıcılarımızın sağlığı için de büyük avantaj sağlıyor.

Bosch olarak pazara sunduğumuz çok önemli bir diğer yenilik olan X-lock teknolojimiz ile kullanıcılarımız bir tıkla, hızlı bir şekilde el aletlerinin aksesuar değişimini gerçekleştirebiliyor. Taşlama makinelerinde daha önceden iki farklı ilave aparat kullanılarak aksesuar değişimi yapılırken, artık bunlara ihtiyaç olmadan tek bir hareketle hızlı ve güvenli bir şekilde aksesuar değişimi yapılabilmeleri ustalarımızın hayatını kolaylaştırıyor.

Diğer taraftan bahçe kullanıcılarımı için sunduğumuz yeni nesil çim biçme makinelerinde Bosch beyaz eşya ürün grubumuzla ortak geliştirdiğimiz Pro-silence özelliğine sahip motor sayesinde çim biçme makineleri çok sessiz çalışıyor ve bu sayede artık komşunuzu rahatsız etmeden çimlerinizi biçebiliyorsunuz.

Satış sonrası hizmet detaylarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

İyi bir servis hizmetinin, servis talebinin hızlıca işleme alınmasıyla başladığına ve kusursuz müşteri memnuniyeti sağlandığında amacına ulaştığına inanarak ürün geliştirme sürecinden başlayıp satış sonrası hizmetlerimize kadar müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda çalışıyoruz.

Yaygın servis ağımız ile kullanıcılarımızın ihtiyacı olan desteği en hızlı şekilde sağlıyor. Aynı zamanda yedek parça servisimiz de mevcut. Bu servislerimizde her bütçeye uygun orijinal yedek parça ve tamir fiyatları sunuluyor. Kullanıcılarımız dilerlerse online onarım ile servise gitmelerine gerek kalmadan, ürünlerini yetkili servislerimize ulaştırma imkanı da sunuyoruz. Onarım işleri tamamlandıktan sonra da ürünü tekrar kendilerine teslim ediyoruz.

Bosch Müşteri Hizmetleri hattından da kullanıcılarımıza yedek parça ya da onarım konusunda tavsiye ve destek sağlanıyor.

Latest Posts

spot_img
spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.