Cumartesi, Aralık 10, 2022
spot_img

EN YENİ

“Bizim İçin Verimli Bir Fuar Geride Kaldı”

TUFAN BOYA PASS

Fuarı nasıl değerlendiriyorsunuz ve firmanız açısından fuar nasıl geçti?

Biz Tufan Boya olarak bu sene İstanbul Hırdavat Fuarına katılmaktan memnunuz. Özellikle yurt dışından gelen ziyaretçiler bakımından iyi bir kitle geldi. Alıcı yabancılar geldi. En azından bakıcı sorucu değil. İç piyasa anlamında tamamen gezmeye, yeni bir şey var mı yok mu diye gezmeye gelmiş insanlar. Biz bu hırdavat fuarının bu yıl şöyle bir yönünü gördük, aslında bundan bir nebze de rahatsız olduk. Normalde fuarlara üreticiler katılır. Tufan Boya olarak biz de üreticiyiz. Ama şu anda bu fuarda ağırlık al-satçıydı. Al-satçı ile üretici aynı zamanda aynı yerde oldu. Keşke sadece üretici firmaların yer aldığı bir fuar olsaydı. Bunun dışında memnunuz. Bizim için verimli bir fuar geride kaldı.

Fuarın ziyaretçi profilini nasıl buldunuz?

Ziyaretçi profili düşüktü. A segmenti değildi. A-B-C segmenti olarak ayıracak olursak segment biraz daha altta kaldı. Yurt dışından gelen ziyaretçiler açısından da aynı durum ile karşılaştık. Yabancı ülkelerden dolu dolu bir ziyaretçi kitlesi gelmedi. Yurt dışından gelenler bakıcıdan ziyade alıcı geldi. Biz ihracat anlamında memnunuz. Bizim için verimli bir fuardı. Ama tekrar söylüyorum, keşke üretici firmaların olduğu bir yerde olsaydık. Daha kolay ve daha güzel olurdu. Burada benim ürettiğim ürünü benden alıp satan, standında sergileyen 10 tane firma var.

Fuar bu yıl daha geniş bir alanda ve başka hollerde gerçekleşti. Bu konudaki değerlendirmenizi alabilir miyiz?

İstanbul Hırdavat Fuarına başladığı ilk günden beri katılıyoruz. Bu sene geçen senelere göre daha iyi bir fuar gerçekleşti. Her sene üzerine kat be kat koyarak gelen bir fuar olduğunu söyleyebiliriz. Fuar yıllar geçtikçe daha da profesyonelleşiyor ve fuara yenilikler katılıyor. Hizmet anlamında her yıl daha iyi bir hal alıyor. Her geçen sene biz, fuarı düzenleyenlerden daha iyi hizmet alıyoruz. Onların hakkını teslim etmek lazım. Kendilerine teşekkür ediyoruz ve gösterdikleri ilgiden de memnunuz.

Latest Posts

spot_img
spot_img
spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.