“Amacımız; dünyanın her yerine en yüksek kalitede ürün sağlayan, lider bir Türk markası olmak”

Inter Abrasiv Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tokatlıoğlu:

“Amacımız; dünyanın her yerine en yüksek kalitede ürün sağlayan, lider bir Türk markası olmak”

Yeni yatırım planlarınız var mı? 2021 yılı hedefleriniz nelerdir?

 2021 yılında yurt içi ve yurt dışı pazar payımızı arttırmaya yönelik çalışmalarımıza

devam edeceğiz. Müşterilerimizin önceliğinin en büyük etken olduğu, ürün kalitesinin, hizmetin ve

dinamizmin öne çıktığı bir anlayışla, felsefemizi Türkiye’den dünyaya yaymak ve sürekliliğini sağlamak en büyük amacımız. Ürün yelpazemize kesici ve aşındırıcı taşlardan oluşan yeni bir

ürün ağacı ekledik. 2020’de Manisa  Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete girmiş olan yeni tesisimiz; en modern koşullarda, otomatik makinalar, otomatik konveyör sistemleri ve endüstri 4.0 alt yapısına hazır bir üretim merkezi olacak. Pazardaki alışık olduğumuz, konvansiyonel kesici ve aşındırıcı taş sektörüne; kaplanmış zımparadaki tecrübemiz ve arge merkezimizin inovatif çalışmaları ile yenilik getirmek istiyoruz. Bu yeni ürün grubu, yurt içi ve yurt dışı aşındırıcı sektöründe tam porföye ulaşmamızı sağlayacak bir lokomotif görevi görecek. 3 aşamalı yatırım şek linde olacak makine parkurumuz ile 6 sene içerisinde dünyanın en büyük ve en modern kesici ve aşındırıcı taş üretim merkezi haline gelmeyi planlıyoruz. Yerli malı üretimi ve ihracata karşı duyduğumuz hassasiyet ile -aşındırıcılar sektörünün diğer oyuncularının da katkılarıyla- Türkiye’yi 2017 yılından beri ithalatçı yerine ihracatcı konumuna  getirdik. Önümüzdeki yıllarda da üretim ve ihracata yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ederek dünyanın her yerine en yüksek kalitede ürün sağlayan , lider bir Türk markası olma vizyonumuzu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Kaplanmış zımpara üreticileri sektörünün lider oyuncuları arasında yer alan INTER ABRASIV; ABD, Almanya, İtalya, Brezilya ve İngiltere başta olmak üzere 92 ülkeye sağladığı hizmetlerle Türkiye’nin Zımpara İhracatçısı konumunu korumaya devam ediyor. Inter Abrasiv Satış ve Pazarlama Direktörü, Emre Tokatlıoğlu ile firmaları, faaliyetleri ve gelecekteki çalışmaları hakkında konuştuk.

Üretimini yaptığınız ürünler ve hizmet verdiğiniz sektörler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ürünlerimiz dünya çapında kabul görmüş yüksek performanslı ürünlerdir. Kaplanmış zımpara ürünleri;

metal, cam, boya, ahşap, otomotiv, alüminyum, enerji, mutfak gereçleri, gıda makinaları ve polyester işleme gibi sektörlerde hedeflenen yüzey pürüzsüzlüğünü sağlamak için kullanılmaktadır. Zımparalanacak malzemenin yüzeyine göre çeşitli makinelerle uygulanacak formlara dönüştürülmektedir. Bu formları; flap disk, fiber disk, velur disk, süperflex disk, sonsuz bant, mop zımparalar, su zımparaları diye sıralayabiliriz.

Müşterilerinizin sizin ürünlerinizi seçme nedenleri nelerdir? Ürünlerinizi ön plana çıkaran özellikleri hakkında ve tercih edilme nedenleriniz nelerdir ?

Ürünlerimiz yüksek performansı uygun fiyat dengesi ile yakaladığı için tercih edilmektedir. Zımpara sektöründe ürün çeşitliliği çok yüksektir. Bu nedenle tek kaynaktan birçok ürünü tedarik edecek kadar yüksek stok seviyesi ile çalışan firmalar tercih edilmektedir. Üretici kimliğimiz ve yüksek ihracat kapasitemiz bize bu alanda rekabet avantajı yaratmaktadır. Ürünlerimiz kalitesi TÜV AUSTRIA CERT  tetkik ve belgelendirme prosedürlerine uygun olarak belgelendirilmiş ve düzenli gözetim denetimlerine tabi tutulmaktadır. Uluslararası geçerliliğe sahip OSA Aşındırıcı Ürünlerin Güvenlik Sertifikası, ISO 9001  gibi kalite belgelerine sahiptir. Inter Abrasiv, özellikle yüksek performanslı flap disk ve fiber disk üretiminde dünyada lider firmalardandır.