23 Nisan 24 Salı 19:22
Salı, Nisan 23, 2024
spot_img

EN YENİ

AliEyüboğlu Hırdavat ve Nalburiye: “Kaliteden Ödün Vermiyoruz”

Kayseri ve çevresinde 70 yıllık deneyimiyle öne çıkan AliEyüboğlu Hırdavat ve Nalburiye, müşteri memnuniyetini temel prensip olarak benimseyerek kaliteli ürünler ve güvenilir hizmet sunuyor. Firma, geniş ürün yelpazesi, işbirliği yaptığı seçkin markalar ve dürüst çalışma prensipleriyle müşterilerine uzun yıllar süren iş ilişkileri sunuyor. AliEyüboğlu Hırdavat ve Nalburiye, güvenilirlik ve kalite konusunda piyasada kendini ispatlamış markalarla çalışarak bölgenin önde gelen tedarikçileri arasında yer alıyor. Müşteri odaklı yaklaşımıyla, sektördeki yeniliklere açık olup sürekli gelişime ve müşteri taleplerine hızlı çözümler sunmaya özen gösteriyor.

 İşletmeniz hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

İşletmemiz babamız tarafından 1950 yılında kurulmuş, 1980 yılında ikinci nesil olarak Ahmet Alibeyoğlu ve Mehmet Alibeyoğlu’na devredilmiştir. 1997 yılında Alibeyoğlu A.Ş kimliği altında kurumsal bir altyapı oluşturduk. Kayseri ve civarında bütün il ve ilçelerle 2 bin müşteri portföyü, 3 binden fazla kalem malzeme ile hizmet vermekteyiz.

 Ürün gruplarınız nelerdir? Bayiliğini yaptığınız markalardan ve tercih sebepleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Kendi markanız var mı?

Hırdavat, nalburiye, boya ve yan mamulleri, genel başlıkları altında ürün gruplarımız bulunmaktadır. Boya, Kale Kilit, Hak Kilit, Işık Savdal yaparlar. Ekonet-Nlode-Noksan, Çelik Hortum, Evci Hortum, Here Çivi, Beşel, Dağya Fırça, Meridyen gibi yüz elli firma ile çalışıyoruz. Beyoğlu markası adı altında fason çivi ve tel üretimimiz bulunuyor. Firmamız mümkün olduğunca piyasada kendini ispatlamış markalarla çalışmayı tercih ediyor. Yaklaşık üç bin kalem malzeme ve iki bin beş yüz civarı müşteri portföyü ile Kayseri ve yakın illerine on beş günde bir raflarda hizmet sunuyoruz.

Bayi seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Çalışma prensiplerinizden bahseder misiniz?

İkili ilişkilerde güvenli olduğunu düşündüğümüz, istihbarat bilgisinde genel ticari prensiplere uygun rüştünü ispatlamış birimlerle çalışmayı tercih ediyoruz. Dürüstlük en önemli seçici prensibimiz.

İthalat çalışmalarınız var mı? Bölgedeki pazar payınız hakkında bilgi verir misiniz?

İthalatımız yok. İç piyasada Beyoğlu markasını kullanarak bazı ürünleri fason yaptırıyoruz. Güvenilirlik bizim vazgeçilmez ilkemiz. Bölgemizin pazarını yüzde olarak değerlendirirsek yüzde kırkına hizmet veriyoruz diyebilirim.

Bölgenizdeki nalburiye ve hırdavat pazarını değerlendirir misiniz? Pazar yeniliğe açık mı? Sorunların çözümü için neler yapılmalı?

İç Anadolu Bölgesi, gerek tabii gerek coğrafi sebeplerden dolayı oldukça zor bir bölgedir. Dolaysıyla ticari zihniyet oldukça gelişmiştir. Tarımsal, hayvansal ve gerekli sanayii üretimi yetersizliği bölge insanını ticaret yapmaya itmiş, bunun sonucu arz miktarı çoğalmıştır. Satıcı arzında ki yoğun artış maalesef kıyasıya bir rekabet doğurmaktadır. Bu pazar şartlarında kendimizi maksimum verimlilikte tutabilmek için elimizden geldiğince müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, hizmet etmeye çalışıyoruz.

Sektörünüzü etkileyen faktörler nelerdir? Etkilenmemek için neler yapılmalı?

Sektörümüz toplu alım anlayışı ve toplu imalat anlayışı geliştikçe maalesef tedarik yönünü değiştirmekte. Bu konuda kendimizi geliştirmek ve piyasadaki yerimizi sağlam bir zemine oturtmak için, elimizden geldiğince markalaşmaya çalışıyoruz. Piyasada rüştünü ispat etmiş firmalarla araya giren spotçular zaman zaman etkiliyor.

Eski ticari kavramların neredeyse yok olduğu bir süreçteyiz. Bu noktada e-ticaret kavramını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bilgi ve teknoloji çağında bunlardan uzak durarak yaşamı sürüklemek mümkün olmayacaktır. Zamanın gerekliliği olan e-ticareti de devreye sokmak için alt yapı çalışmalarımız devam etmektedir. İmalat sektöründe olmadığımız için, biz olayın mümkün olduğunca müşteriden olumsuz geri dönüşüne dikkat ederiz. Eğer bu konuda olumlu veriler söz konusu ise, o malzeme veya marka bizim için doğru olandır. Tanıtım konusunda mümkün olduğunca üretici firmaları yönlendirmeye çalışıyoruz. Sanırım önümüzdeki yılların en gelişen pazarı olacak. Tedarik şekli ile bu değişime ayak uydurmak zorundayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Ticaretle uğraşan bir kurum olarak, geleceğe güvenle bakmak için, istikrarlı bir yönetime ihtiyacımız vardır. Ülkemizin siyasal yapısı ne kadar güvenilir ve istikrarlı ise geleceğe güvenle bakışımız o derece yüksek olacaktır.

 

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.