22 Mayıs 24 Çarşamba 04:59
Çarşamba, Mayıs 22, 2024
spot_img

EN YENİ

“El ve Ayaklarda Sıfır Yaralanma Hedefiyle Kullanıcılarımıza Hizmet Veriyoruz”

Ejendals AB Bölge Satış Müdürü Gökhan Şenses:

“El ve Ayaklarda Sıfır Yaralanma Hedefiyle Kullanıcılarımıza Hizmet Veriyoruz”

İş güvenliği alanında el ve ayak koruma çok önemli bir yere sahip. Çalışma alanındaki çalışanların el ve ayak sağlığı hem sağlık hem de verimlilik açısından oldukça kritik bir önem arz ediyor.  El ve ayak sağlığı ve güvenliği için yüksek kalitede ürünler üreten Ejendals, son teknolojileri kullanarak müşterilerinin ihtiyaçlarına göre  “el ve ayaklarda sıfır yaralanma” mottosuyla kullanıcılara hizmet veriyor.

TEGERA® eldiven ve JALAS® ayakkabı markaları ile İş Güvenliği sektörüne ürünler sunan şirket, müşterilerine sıfır yaralanmanın gerçekleştiği daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için ürün geliştirmeye devam ediyor.

“Sıfır kaza vizyonu” ile çalışma ortamını incelediklerini ve çalışanlar için gereken uygun el ve ayak korumasını değerlendirdiklerini belirten Ejendals Bölge Satış Müdürü Gökhan Şenses ile dosya konumuz çerçevesinde bir söyleşi gerçekleştirdik.

 Firmanız hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz? İş güvenliği alanında hangi ürün gruplarınız ile hizmet veriyorsunuz?  Ürün gamınızdan bahseder misiniz?

Ejendals, 1949 yılında Leksand’da kurulmuş bir İsveç mirası markasıdır. Hem elleri hem de ayakları koruyan, dünya çapında on binlerce işyerinde daha güvenli bir günlük yaşam oluşturmaya yardımcı olan üstün kaliteli güvenlik ürünleri geliştirme, üretme ve pazarlama konusunda uzmanız.

Ürün portföyümüzde yüksek sıcaklık, soğuk, kimyasal, kesilme riskleri gibi birçok riske karşı koruyucu iş eldiveni ve iş ayakkabıları bulunmaktadır.

İnsan sağlığını doğrudan ilgilendiren ve sorumluluğu büyük olan bir sektörde faaliyet gösteriyorsunuz. Bu noktada doğru ürünü nasıl tanımlarsınız? Kaliteli KKD ürünlerinde hangi özelliklerin bulunması gerekiyor? Firmanız bu noktadaki konumu hakkında neler söylersiniz?

Doğru ürün; müşterinin gereksinimlerini tam olarak tespit ederek ne eksik ne de fazla özellikte, müşterinin tamamen ihtiyacına yönelik olan üründür. Bu ürünlerin kullanıcıya konforlu bir çalışma sunması, maksimum düzeyde koruması ve optimum maliyette olması gerekmektedir. Bu nedenle ürünlerimizi müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına uygun, son teknolojileri kullanarak özel olarak üretmekteyiz.

 Çevre politikası ve sürdürülebilirlik ile ilgili yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

Ejendals için Çevre ve Sürdürülebilirlik büyük önem taşımaktadır. Ejendals, Birleşmiş Milletlerin 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinden 5’ine odaklanmaya karar verdi. Aynı zamanda ürün geliştirmede sürekli olarak çevresel ve sürdürülebilir yönleri iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Yüksek kaliteli eldiven ve ayakkabılar üreterek gereksiz aşınma ve israfın önlenmesine yardımcı oluyoruz.

Sektör açısından yaşanan sıkıntıları başlık altına sıralarsak neler söylemek istersiniz?

Maalesef işletmelerde tüm yük İş Güvenliği uzmanlarının üzerinde. Bu noktada Kişisel Koruyucu Donanım tedarikçi firmaların alanlarında uzmanlaşarak sektördeki ihtiyaçlara yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum.

2021 yılı firmanız açısından nasıl geçti? Sektör açısından önümüzdeki dönemden beklentileriniz neler?                     

2021 yılı Ejendals’ın Türkiye pazarına yatırım yaptığı bir yıl oldu ve yatırımlarımızı her gün arttırarak ülkemizdeki ihtiyaçları karşılamak için çalışıyoruz. Organizasyona katılarak ürünlerimizi en doğru şekilde müşterilerimize ulaştırmaya çalışıyoruz.

Son olarak sektörün durumuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

Yeniliklere açık ve dinamik bir sektörümüz var. Teknoloji sayesinde sektöre birçok yeni ürün ekleniyor. Bizler de çalışanların, şirketlerin ve toplumun yararına “el ve ayaklarda sıfır yaralanma” mottosu ile çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz.

Latest Posts

spot_img

KAÇIRMAYIN

HABERDAR OLUN

Nalbur sektöründen en son haberler e-postanıza gelsin.