Anasayfa » Hırdavat & El aletleri » Yılda 3 Milyon Üretim İle Başkar Entegre
Entegre

Yılda 3 Milyon Üretim İle Başkar Entegre

Kastamonu’da 2 bin m2 kapalı, 20 bin m2’de açık alanda faaliyet gösteren Başkar Entegre, fırça, kürek, kazma sapı olmak üzere bütün sap çeşitlerini üreterek faaliyetlerine devam ediyor. Başkar Entegre’den Harun Baş ile yaptığımız söyleşide firmayı yakından tanımaya çalıştık.

Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?Entegre

Başkar Entegre 1997 yılında Kastamonu’da aile şirketi olarak kurulmuş, 5 kardeşin ortak çalıştırdığı bir şirket. 2014  yılına kadar atölye şartlarında çalışıp, 2014 yılından sonra da 2 bin m2 kapalı 20 bin m2’de açık alanda  faaliyetlerine devam eden bir firmayız.

 Hangi sektörlere, ne tür ürünler sağlıyorsunuz? Ürün gruplarınızdan bahseder misiniz?

Fırça, kürek, kazma sapı olmak üzere bütün sap çeşitlerini üretmekteyiz. Yüzde 25 ihracatımız var. yüzde 75’de iç piyasada ürünlerimizi satıyoruz. Irak, İsrail, İran başta olmak üzere çeşitli ülkelere ihracat yapıyoruz. Önümüzdeki süreçlerde de ihracatımızı genişletmeyi düşünüyoruz. Türkiye’de ise Karadeniz, İç Anadolu, Ege Bölgesi, Doğu Bölgesi, Marmara bölgesi gibi bir çok bölgede ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyoruz. Özellikle İstanbul ve Ankara ve Kayseri’de ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyoruz.

 Satış ve bayi ağınız ile ilgili bilgi verir misiniz?

A sınıfı ve B sınıfı olmak üzere iki satış kanalımız var. A sınıfı büyük toptancılar B sınıfını ise direkt satıcılar olmak üzere nalburlar ve yapı marketler oluşturuyor. A sınıfında 20 bayimiz bulunuyor. B sınıfında ise 150 – 200’e yakın bayimiz mevcut.

EntegreYıllık üretim kapasiteniz nedir? 

Fabrikamız 6 milyon kapasiteli. Fakat biz bunun 3 milyon kapasitesini kullanabiliyoruz. En büyük sıkıntılarımızın başında kalifiye eleman sıkıntısı geliyor. Bu noktada eleman sıkıntısından dolayı kapasitemizin tamamını kullanamıyoruz.

#BaşkarEntegre #fırça #kürek #kazmasapı #HarunBaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*