koln

Yeni Makita Z Serisi Akülü Ürün Grubu ile Artık Tasarruf Zamanı!

Makita’nın birbirine uyumlu 170 üzeri makinada kullanabileceğiniz 18V bataryaları, 100 üzeri makinada kullanabileceğiniz 14,4V bataryaları (G serisi bataryalar hariç.), 30 üzeri makinada kullanabileceğiniz 10,8V bataryaları artık kullanıcılara yeni bir hizmet sunmaktadır. Elinizde hali hazırda kullandığınız Makita akülü aletlerin aküsünü ve şarj cihazını kullanarak farklı segmentte akülü alet kullanımına imkân vermektedir.

Standart Makita akülü aletlerinin ambalaj içeriğinde bulunan 2 adet batarya ve 1 adet şarj cihazı her yeni satın almanızda kendisini tekrarlamaktadır bu sebepten alacağınız yeni standart üründe 2 makinanıza 4 akü ve 2 şarjınız olacaktır ancak Z serisi ürünlerinden yapacağınız yeni alım sayesinde 2 adet akü ve 1 adet şarj cihazı tasarrufu maliyetlerinizi oldukça düşürecektir. Makita’nın uzun ömürlü oldukça uzun kullanım süreleri vadeden Lityum Extrem Teknolojili bataryaları ve optimum şarj sistemli Makstar şarj cihazları sayesinde Makita bataryalarının ömrünü uzunca süre korunarak ve bir çok Makita farklı iş grubundan aletleriyle kombinleme imkanı sunulmaktadır.

Makstar Şarj Sistemi

Makita Makstar şarj sistemi üzerine takılan tüm bataryalarla ayrı ayrı iletişime geçerek birbirleri arasında elektronik bir bağ kurar. Bu bağ sayesinde takılan bataryanın tüm şarj edilme anlarını ve geçmişini hafızaya alarak yer yeni şarjda bataryanın durumuna göre optimum akım gönderir. Batarya şarj istasyonuna takıldığında akım göndermeden önce bataryanın durumu şarj cihazı tarafından analiz edilir. Çıkan verilere göre eğer akü fazla ısınmışsa önce soğutulur, aşırı boşalmışsa uyarı sinyali gönderilir veya dolum ömrü bittiyse kullanıcı uyarılır. Analiz işlemi tamamlandıktan sonra 3 farklı aktif kontrolleme yoluyla optimum şekilde şarj edilir. Bu şarjlama sistemleri; Aktif Akım Kontrolü, Aktif Termal Kontrolü ve Aktif Voltaj Kontrolüdür. Bu kontrollemeler sonucunda bataryanıza en optimum şekilde akım voltaj ve sıcaklık durumuna göre fan çalıştırılarak soğuk hava gönderilir.

Uzun Ömürlü Makita Bataryalar

Uzun Ar-Ge ve mühendislik çalışmaları sonrasında üretilmiş hafif ve kompakt tasarımlı Makita bataryaları özellikle bir şarjlı üründen beklenilen hafifliği karşılamaktadır. Makita aletlerin şık ve hafif tasarımını aynı şıklıkla tamamlayan Makita bataryaları rakiplerine göre hafif ve dar kullanım alanlarında çalışma imkânı sunmaktadır. Bataryalarda Ni-Cd ve Ni-Mh akülerde bulunmayan hafıza özelliği olmadığından dolayı Li-ion Makita bataryalarını istediğiniz her koşul ve şart altında tam dolu veya boş olup olmadığına bakmaksızın doldurabilir ve güvenle kullanabilirsiniz. Makita bataryaların mühendislik çalışmaları sonrasında %1 civarına düşürülen kendilinden boşalma oranıyla beraber akülerinizi uzun süre saklayabilir, uzun beklemelerden sonra tekrar aynı performansla kullanabilirsiniz.

Tüm bu batarya ve şarj sistemi avantajlarıyla birlikte Z serisi Makita ürünleri kullanıcılar dilediğince kendi iş ortamlarının ihtiyaçlarına göre oluşturma fırsatları sağlanmıştır. Ayrıca gereğinden fazla akü ve şarj cihazı maliyetlerinden kurtularak optimum maliyetlerle yüksek kaliteli işler yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Makita Z Serisi ürün grubu kapsamında, darbesiz matkap-vidalama, darbeli matkap-vidalama, köşe matkap, dekupaj, darbeli vidalama, somun sıkma, gönye kesme makinası, elektropnömatik kırıcı-delici, kılıç testere, 115mm çaplı taşlama, 125mm çaplı taşlama, planya ve el fenerleri gibi ürün gruplarında batarya ve şarj cihazları kullanılmaktadır.