atikerweld

“Yaşanan Süreç Talep Yönünü Ülkemize Çevirebilir”

Kaynak sektöründe “Çevre Dostu İleri Teknoloji Ürünleri” sloganıyla müşterilerine yüksek kalite ileri teknoloji ürünlerini sunan Atikerweld, pandemi sürecindeki olumsuzluklara rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

Yaşanan olumsuz süreçte taleplerin sürekli artış gösterdiğini ve bu süreçte üretici firma arayışında olan firmaların yönünü Türkiye’ye çevirmelerini beklediklerini dile getiren Atikerweld Genel Müdürü Hüseyin Yandıateş, firma olarak yaptıklarını çalışmalar hakkında dergimize bilgiler verdi.

 Firma olarak pandemi sürecindeki çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Pandemi sürecinde tüm sıkıntılara rağmen işlerimiz oldukça yoğundu. Talepler sürekli arttı, taleplere cevap vermeye çalıştık.

atiker_kaynak

Son dönemde dünya çapında yaşanan sosyal ve ekonomik gelişmeler paralelinde değerlendirecek olursanız, yaşanan süreç firma olarak sizi nasıl etkiledi? Yaşanan sürecin sektöre ve dolayısıyla size yansımaları hakkında neler söylersiniz?

 Süreçte personel sıkıntısı gün geçtikçe daha da artıyor. Ayrıca yurt dışı sevkiyatlarda ülkelerin giriş-çıkışları kapatmasından dolayı problemler var. Otomasyon bölümümüzdeki ürünlerin yurt dışı kurulumlarını direk kendimiz yapamadığımız için çeşitli sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun yanında iş güvenlik tedbirleri kapsamında maliyetlerimiz gün geçtikçe artıyor.

Bu süreçte firma olarak çalışmalarınızı daha çok hangi alanda (Ar-Ge, inovasyon, pazarlama, üretim vb.) yoğunlaştırdınız?

Ar-ge çalışmalarımız devam etmektedir. Pazarlama faaliyetlerimizde daha da dikkatli şekilde ilerlemektedir.

kaynak_makinesi

Yaşanan süreç ve sonrası ile ilgili sektörel değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Süreç hepimizin bildiği gibi ülke olarak çok sıkıntılı. Fakat belki de bunu ticari anlamda artıya çevirebiliriz. Diğer ülkelerdeki üretim sıkıntılarından dolayı ülkemize olan taleplerin daha da artacağına inanıyorum.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Tüm ülke olarak sabırlı olup, sosyal mesafeyi ve maske takmayı ihmal etmeden, daha çok çalışmalıyız.