Anasayfa » Bölgesel Esnaf » Yapı Marketler İle Servis Ve Ürün Gamı Açısından Farklı Kulvarlardayız

Yapı Marketler İle Servis Ve Ürün Gamı Açısından Farklı Kulvarlardayız

İstanbul’da faaliyet gösteren Ak Hırdavat ve Nalburiye 25 yılı aşkın süredir ticari hayatına devam ediyor. Ak Hırdavat ve Naburiye yetkilileri ile yaptığımız söyleşide 8-10 bin kalem ürün çeşidi ile hizmet verdiklerini belirterek firmaları ile alakalı değerlendirmelerde bulundular.

25 yıldır faaliyet gösteriyoruz

25 yılı aşkın bir süredir Nalburiye-Hırdavat sektöründe faaliyet gösteren firmamız kurucusu ve sahibi Eyup Turan Reyhan’dır. Küçük yaşlardan itibaren, babasının inşaat işlerine yardımcı olmaya başlamış, bir yandan da eğitimine devam etmiştir. Takiben Perşembe Pazarı’nda bir dükkân açarak işe başlamış ve yıllardır meslekte başta dürüstlük, doğruluk ve insan sevgisi ile sayılı firmalar arasında yerini almıştır. Halen beş katlı, kendi binamızda İstanbul’un piyasanın nabzını tutan Unkapanı semtinde faaliyetimizi sürdürmekteyiz.

n42

8-10 bin kalem ürün çeşidimiz var

Nalburiye Hırdavat sektöründe ürün gamımız çok fazla; rahatlıkla neredeyse 8-10 bin kalem diyebiliriz. Özellikle teknolojinin son derece geliştiği günümüzde her gün daha kolay kullanılabilen, daha yararlı bir ürün piyasaya çıkmakta. Biz tüm yeni gelişmeleri anında izliyoruz ve piyasanın nabzını tutuyoruz. Hem yerli üreticilerin ürettikleri ürünleri ve hem de kendi markamızla ürettirdiğimiz ürünlerin satışını gerçekleştirmekteyiz. Üretim aşaması, başından sonuna kadar takibimizde ve kontrolümüzde olması nedeniyle müşterilerimizden şikâyet almamaktayız.

Perakende satışı ayrı bir iş kolu

Pazarlama stratejimize gelince; biz daima müşterilerimizi kendi dükkânlarında ziyaret etmekteyiz. Uzun yılların verdiği karşılıklı iyi niyet, dürüstlük ve samimiyet sonucunda birlikte daima bir adım ileriye gitmekteyiz. Perakende olarak hiçbir satışımız yoktur. Perakendeciliğin tamamen ayrı bir iş kolu olduğunu düşünmekteyiz.

Satış sonrası destek

Başarımızın bir diğer faktörü de tüm sattığımız ürünlerin tarafımızca garanti ediliyor olmasıdır. Satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin kalitesine o denli güvenmekteyiz ki; neredeyse hiç şikâyet gelmemektedir. Çok az da olsa, kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunları dahi hemen çözüme kavuşturmamız, ayrıcalığımızdır.

n43

Tüm Türkiye’ye hitap ediyoruz

Firma olarak tüm Türkiye’ye hitap etmekteyiz. Elbette ekonomik sıkıntılar ve tam rekabet piyasası işlerimizi olumsuz yönde etkilemektedir. Tam rekabet piyasasında olmamızdan ötürü, piyasayı bizler kadar bilmeyen ve aşırı kar elde etmeyi arzulayan bir kısım firmalar maalesef kalitesiz ürünleri piyasaya sunmakta ve bu da bizleri sıkıntıya sokmaktadır. Ne var ki, bu tür firmaların ömürleri fazla olmamaktadır. Zaten yıllardır işbirliği içerisinde bulunduğumuz dostlarımız bu tür kişi ve kuruluşlara itibar etmemektedir.

Teknolojiyi takıp ediyoruz

Müşterilerimizin istemleri ve piyasanın koşulları doğrultusunda ürün gamımızı arttırmaya devam edeceğiz. Yeniliklere tümüyle açık ve piyasanın nabzını tutan bir firma olmamızdan ötürü,  daima teknolojik gelişmelerin yanında ve bu gelişmelerin sonucunda ortaya çıkan verimliği müşterilerimize hızla taşımaktayız.

Yapı marketler ile servis ve ürün gamı açısından farklı kulvarlardayız

Yapı Marketler, çoğunlukla amatör ve hobi amaçlı ihtiyaçları karşılamaktadır. Teknik destek verilmesi gereken ürün guruplarında yapı marketlerin fazlaca bir etkinliğinden söz edemeyiz. Ayrıca, ülkemiz gerçekten çok büyük. Yeniliklere açık ve özellikle Anadolu’muzda saygın, bilinen sanki ailelerinin bir ferdi konumunda olan firmalar da bizimle ticaret yapmayı tercih etmektedir. Başarımızın bir diğer nedeni de budur.

E-ticaret yolu ile faaliyet gösteriyoruz

Teknolojik gelişmelerin sonucu olarak internet sitelerinde gerçekleştirilen e-ticaretin profesyonel çalışan firmalara olumsuz bir etkisi olmayacağı görüşündeyiz. Elbette internette firma tanıtımının, ürün gamının, çalışma prensiplerinin duyurulmasından yanayız. Tanıtımın önemini çok iyi bilmekteyiz. Ne var ki; perakende satışımızın olmaması ve özellikle profesyonellere hizmet sunmamız bizce e-ticaret yolu ile faaliyet göstermemizi gerektirmemektedir.

n44

Firmalar açısından iç huzurun olması, beraberinde başarıyı tetikliyor

Firmamız iç bünyesinde çalışan arkadaşlarımız birbirleri ile çok iyi anlaşmaktadırlar. Dostluk, saygı ve sevgi çerçevesinde asla kırıcı olmayan kardeşçe bir düzen içerisindeyiz. Tüm sorulara derhal cevap verebilecek profesyonel ekibimiz işlerini severek yapmaktadır. Elbette firmalar açısından iç huzurun olması, beraberinde başarıyı tetiklemektedir.

Bizlere bu fırsatı tanıdığınız için sizlere teşekkür ediyor, tüm çalıştığımız kişi ve kuruluşlara teşekkürlerimizle saygılar sunuyoruz.

#Akhırdavat, #nalburiye, #esnaf