Anasayfa » Dosya Konusu » Vidalama araçları üreticisi Wera,  “Asiler için El Aletleri’ne“ nasıl dönüştü?

Vidalama araçları üreticisi Wera,  “Asiler için El Aletleri’ne“ nasıl dönüştü?

 

Aslına bakacak olursa Wera hiç kurulmamalıydı. Wera 1936’da kurulduğunda, piyasada zaten çok iyi tornavida üreticileri vardı. Bu yüzden, Wera‘nın diğer rakiplerden farklı bir şey yapması gerekiyordu ki rakiplerinden sıyrılabilsin.

Müşterilere Wera’yı diğerlerinden neyin farklı kıldığı sorulduğunda, yıllarca benzer cevaplar gündeme geldi: Wera standartlara meydan okuyor ve bu tavırla, kullanıcılar için mükemmel ve sorunlarını çözen şaşırtıcı ürünler geliştirmeyi başarıyor. Kaymaya karşı dayanıklı elmas kaplı uçlar ve tornavidalar, yuvarlatılmış vidalara karşı Hex-Plus, muhtemelen dünyanın en hızlı cırcırı (Zyklop), inanılmaz tutma fonksiyonuna sahip Joker anahtarı. Başarılı ürünlerin listesi kolayca genişletilebilir.

Bu nedenle birçok insan “Wera’daki insanlar gerçekten isyankarlar” demeye başladılar.


2014 yılında Wera, bu isyankar karakteri Zyklop Metal cırcırının rock vari bir lansman yapılması şeklinde denemeye karar verdi.  Mesaj şuydu: Asiler için El Aletleri firması Wera Rock ‘n’ roll’u seviyor ve yeni bir Heavy Metal cırcır geliştirdi.

Wera bu fikre damgasını vurdu. Bu sırada, sadece Wera ürününü  geliştirenler değil, bayiler ve son kullanıcılar da kendilerini el aletlerinin asileri olarak değerlendirmeye başladı. Her geçen gün daha fazla insan asi olmak istiyor çünkü Wera ürünlerini kullanmayı seviyorlar ve standartları sorguluyorlar. Bu bir tür hastalık gibi giderek daha fazla insanı etklimeye devam ediyor. Dünyanın pek çok yerinde birçok taraftarı var.

Asiler için ayrı bir web sitesi  (http://www.toolrebels.com) ve özel ürünlerin satıldığı fanatik mağazası bile mevcut.

Wera El Aletleri artık Burla Makina Ticareti ve Yatırım A.Ş‘ nın distribütörlüğünde Türkiye’de.