Anasayfa » İş Güvenliği » UĞUR HIRDAVATÇILIK: “Şimdi ve gelecekte, yine birlikte el ele ‘Uğur’lu işlere diyoruz.”

UĞUR HIRDAVATÇILIK: “Şimdi ve gelecekte, yine birlikte el ele ‘Uğur’lu işlere diyoruz.”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?
Uğur Hırdavatçılık Üretim ve Pazarlama A.Ş. Türkiye ile paralel gelişen bir öykü bizimkisi. 1965 yılına dayanan, yarım asırlık bir iş, bir başarı öyküsü. Üretmenin, emeğin, hizmetin, alın terinin öyküsü. 60’lı yıllarla demokratikleşen ve modernleşen Türkiye
ile birlikte büyüyen, birlikte gelişen ve geleceğe uzanan bir öykü. On yıllardır işimize gönlümüzü verdik; işte bunun öyküsü, Uğur Hırdavat Üretim ve Pazarlama A.Ş’nin öyküsü… Başlangıçta “güven” diyerek başladık iş hayatına. Evlerimizin kapısını gönül rahatlığıyla
kapatıp, yuvalarımızda huzurlu olmak için makinenin başına geçtik ve kilit ürettik. Güvenli evler için asma kilit, tirajlı kilit, mevzer sürgü gibi ürünler ürettik. Beğenildik , güvenildik, daha da ürettik.. Bizim gibi üreten, bizim gibi düşünen yerli firmaların mamüllerinin, kendi ürünlerimizle birlikte yıllarca satışını yaptık. Bizlere duyulan güvene layık olabilmek için, gelişen iş dünyamız ve sektörümüzün hep biraz önünde olmaya gayret ettik. Yurt içi satış ve hizmet ağımızı geliştirerek, profesyonel ve amatör iş aletleri kullanıcılarına en hızlı servis anlayışıyla ulaşmaya gayret ederken, ihracat ve üretim kalemlerimizle yurt içi ve yurt dışına hizmetlerimizi, Uğur Hırdavatçılık Üretim ve Pazarlama A.Ş. olarak götürmeyi ilke, ülkemize katma değer ve istihdam sağlamayı bir borç bildik. Yurt içi hırdavat pazarında profesyonel kadromuzun desteği, işçimizin gayreti, Ar-Ge mühendislerimizin yenilikleriyle büyürken, yurt dışı pazarlarda araştırmalar yaptık. Uluslararası fuarlara katıldık. Son teknoloji ürünlerini ve sektörün çizgisini takip ettik. Böylece 90’lı yıllarla birlikte ithalata başladık. Uluslararası kalite güvence sertifikalı ürünleri sizlerin beğenisine ve ihtiyacına sunduk. Üretim, istihdam ve hizmet aşkımız hız kesmeden 2018’li yıllara, siz müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla “merhaba” dedik. Bugün Uğur Hırdavatçılık Üretim ve Pazarlama A.Ş. Gebze’deki fabrikasında oluşturduğu istihdam ve yüzlerce iş arkadaşı, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış bayi ve temsilcilikleri ile hizmet, kalite ve güvencesinden ödün vermeden, teknoloji çağına uygun işletme yapısıyla, gururla ve güvenle ürün gruplarını paylaşıyor, sektörde yol gösterici çizgisiyle yatırımlarına devam ediyor, iş çözümlerinize hevesle ortak oluyor. Bugün hırdavat sektöründeki ağırlığı hissedilen sektörün öncü ve güvenilir firması olarak bunu, sürekli çalışma ve üretme azmimize, hiçbir koşulda yüksek kaliteden ödün vermememize ve sizlerin kalite ve güveni arayışınıza borçluyuz. Siz bize, biz de Türkiye’ye ‘Uğur’lu geldik. Şimdi ve gelecekte, yine birlikte el ele ‘Uğur’lu işlere diyoruz.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri  ergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda özellikle portföyümüze yeni dahil olan ürünlerimizi sergilemeyi düşünüyoruz. MXBON 502 Süper Yapıştırıcı. Daksil, Lazer Metre, Çapaksız Turbo Kesim Testere, Kayar Milli Asma Kilit, Bağ Testeresi, Pirinç Asma Kilit, Kalıpçı ve Ahşap Matkap Uçları, Granit Panç, Koli Kalemi, Kablo Bağı, Cırt Kelepçe sergileyeceğimiz ürünler arasında yer alıyor.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?

Bildiğiniz üzere bu yıl İstanbul Hırdavat Fuarı’nın2’ cisi düzenleniyor. İlk fuar tek salonda düzenlenmiş ve 3 gün sürmüştü. Bu yıl ise 2 salonda düzenlenip, 4 gün sürecek. Bu durum, fuara olan ilginin her geçen yıl artacağını göstermiştir. Bu ivmenin her geçen sene artacağını umuyoruz.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz?
Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

Yurtdışındaki teknolojik gelişmeleri vakit geçirmeden takip edip, iç piyasaların ihtiyaçları doğrultusunda ürünleri tespit ederek, ülkemize kazandırmak Uğur Hırdavat’ın ana hedefleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda, Uğur Hırdavat ticari karları yatırıma dönüştürmek suretiyle yeni istihdam olanakları oluşturmayı hedeflemektedir.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?

olduğunu düşünüyoruz. Global sektörde; iş güvenliği, yapı kimyasalları, inşaat, otomotiv, gibi sektörlerin sürekli kendini yenilemesi sebebi ile bizim de bu yenilikler entegre olabilmemiz için çalışmalarımız bütün hızı ile devam edecektir. Türkiye ekonomisinin önümüzdeki dönemde de büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Yapılan İstanbul Hırdavat Fuar gibi organizasyonlar ve devletimizin desteği ile ekonominin pozitif yönde ilerleyeceğini düşüyoruz.

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Uğur Hırdavatçılık A.Ş. olarak; her geçen yıl kaliteden ödün vermeden, ürün çeşitliliğimiz artırarak, 53 yıldır olduğu gibi müşteri memnuniyetini benimsemeyerek yolumuza devam edeceğiz.

#Ugur, #fuar, #gelecek, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT