Anasayfa » Gündem » ÜÇER ZIMPARA  : “FİRMALARA ÖZEL ZIMPARA TAŞI ÜRETİYORUZ”

ÜÇER ZIMPARA  : “FİRMALARA ÖZEL ZIMPARA TAŞI ÜRETİYORUZ”

37 yıllık bir geçmişe sahip olan ve firmalara özel ürettiği zımpara taşlarıyla farklılık oluşturan Üçer Zımpara, 50 ülkeye ihracat yaparak aşındırıcı sektöründe önemli bir rol üstleniyor. Üretiminin yüzde 65’lik kısmını sadece özel aşındırıcılara ayıran Üçer Zımpara, otomotiv, otomotiv yan sanayi, takım bileme, standart zımpara taşları, şaftlı zımpara taşlarıyla, gaz taşları ve demir- çelik, kalıp, rulman, ağaç, cam, porselen, deri, döküm, savunma sanayi, inşaat gibi birçok alanda kullanılmak üzere standart ve özel zımpara taşı üretimi yapıyor. Kocaeli – Gebze’de 7 bin metrekarelik bir alanda üretime devam eden Üçer Zımpara hakkında Teknik Pazarlama Yöneticisi Serhat Altunel’den detaylı bilgiler aldık.

 

– Firmanız hakkında ve faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz?

 

1981 yılında kurulan ve aşındırıcı ürünler üretimine başlayan Üçer Zımpara, 50 ülkeye ihracat yapan ve üretiminin yüzde 65’ lik kısmını özel aşındırıcılara ayıran bir firmadır.

Firmamız   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güçtekin tarafından kurulmuştur.

 

Faaliyetlerini Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki 7 bin metrekarelik alana sahip tesisinde 80 kişilik uzman ekibiyle gerçekleştirmektedir. Üretimlerinin   büyük kısmını sanayinin ilk 500’ünde bulunan firmalarına yapmaktadır.   Rakiplerimiz daha çok standart ürünler imalatı yaparken ÜÇER ise firmalara özel zımpara taşı üretimi ile hitap etmektedir.

 

– Ürün gamınızdan bahseder misiniz? Bu yıl özellikle öne çıkan ürününüz var mı?

 

Yaklaşık 22 000 çeşit ürün portföyü olan Şirketimiz, Ø3 mm’den- Ø1060   mm’ye   kadar seramik ve bakalit bağlayıcılı zımpara taşı üretimini gerçekleştirerek otomotiv, otomotiv yan sanayi, takım bileme, standart zımpara taşları, şaftlı zımpara taşlarıyla, gaz taşları ve demir- çelik, kalıp, rulman, ağaç, cam, porselen, deri, döküm, savunma sanayi, inşaat sanayi gibi temel sektörlere standart ve özel zımpara taşlarıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bunun yanında Mop zımparalar, flap disklerin üretimini ve satışını bizzat yapmaktadır.

Firmamız 1986 yılından itibaren hızlı yükselişiyle beraber ürünlerini iç piyasaya kabullendirilmesiyle bu tarihten itibaren yurt dışına da açılmayı başarmıştır.

 

– İhracat çalışmalarınızdan bahseder misiniz? Firmanız hangi ülkelere ulaşıyor?

Portekiz, İspanya, Çin, Yeni Zelanda, Afganistan, İran, Azerbaycan, Mısır, Yunanistan, Almanya, Kanada ve Amerika’nın da aralarında bulunduğu toplamda 50 ülkeye ürün gönderilmektedir.

 

– Firmanızın bayilik yapılanması hakkında bilgi almak isteriz.

 

Karaköy’de bir satış mağazamız bulunmaktadır.  Bursa’da bir satış ofisimiz ve satış temsilcimiz, Gebze, Konya’da ve Gaziantep’te ana bayiliklerimiz bulunmaktadır.

Bunların dışında Teknik Hırdavat malzemeleri satan Türkiye’nin her yerindeki satıcı firmalar ürünlerimizi bulundurmaktadır. Belirli şartlarda yeni satış noktaları oluşturmaya devam etmekteyiz.

Fakat en önemlisi kullanıcı firmalara da kendilerine özel istekleri doğrultusunda ürünler üretebiliyoruz. Teknik ziyaretlerimizin ve yerinde eğitim sayımızı her geçen gün arttırmaktayız.

 

 

 

 

– Satış sonrası hizmet faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

 

Satış sonrası ve öncesi Teknik Pazarlama ekibimiz zımpara Taşının kullanımı ile ilgili eğitimler vermektedir.

Ürünlerin hangilerinin kullanılması gerektiği doğru ürünlerin seçilmesi hususunda devamlı

Teknik desteği sağlamaktadırlar. Ürün satıldıktan sonra müşteriler daima sorgulanmakta ve ziyaret edilmektedir.

“Malzemelerde Yüzey kalitesinin önem arz ettiği konularda taşlama operasyonu için   hassas bir tezgâha sahip olsanız da doğru taş seçimi yapılmadığı takdirde istenilen sonucu almak çok zor olacaktır. Bu nedenle teknik bilgi birikimi çok önemlidir ve müşterilere devamlı destek verilmektedir.”

 zımparatası

“2018 yılının ilk 6 ayı Üçer Zımpara için başarılı geçti”

 

 

– İnovasyon eve Ar-Ge alanındaki çalışmalarınız nelerdir?

 

Gelişime çok önem veriyoruz. Ar-Ge çalışmalarını sürekli geliştirerek devam ediyoruz.

Her yıl yeni bir ürün felsefemiz ile sektöre çok şey kattığımızı düşünüyoruz.

6 yıl önce dünyada ilk defa çift taraflı yüzde 100 yerli flap disk 2FACE’i ürettik. 32 ülkede patentli bir ürün oldu. Markası, tasarımı tescili tarafımızdan yapıldı. Kanada, Amerika, İrlanda da çok rağbet gördü. Amatörlere yönelik hobi marketler için ideal bir üründür.

 

Bu senede yine köşe kaynakları için ideal “Corner Flap Disk” isimli yepyeni bir ürün geliştirdik ve pazara sunduk.

Daha şimdiden çok rağbet ve talep görmekte.

Ayrıca farklı ürünlerimiz için Ar-Ge çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir. Çok kısa bir süre içinde onları da piyasada kullanıma sunacağız.

 – Sektörel anlamda 2018’in ilk yarısını nasıl değerlendirirsiniz?

 

2018 yılının ilk 6 ayını değerlendirirsek; yılın ilk yarısı bizim için başarılı geçti ve bu dönemi artışla kapattık diyebiliriz. Belirlemiş olduğumuz hedeflerimizi yakalamış bulunmaktayız. Türkiye’nin ekonomik olarak döviz ve diğer konularda yaşadığı sorunlar tabii ki bizi ve çalıştığımız firmaları da etkilemektedir. Müşterilerimiz ile birlikte 2018’in kalan 6 ayını da başarılı bir şekilde geçirmek için var gücümüz ile çalışacağız.