Anasayfa » Röportaj » “TÜRKİYE’DE HER NALBURUN RAFINDA KENDİMİZE YER BULMAK BİZİ MUTLU KILIYOR”
NALBUR

“TÜRKİYE’DE HER NALBURUN RAFINDA KENDİMİZE YER BULMAK BİZİ MUTLU KILIYOR”

1981 yılında Aydın Akdemir tarafından kurulan İzoflok Kimya, her daim yenilenme strateji ile çalışmalarına devam ediyor. İzoflok Kimya’yı yakından tanımak ve çalışmaları hakkında bilgi almak adın söyleşi yaptığımız İzoflok Kimya  Yurtiçi Satış Müdürü Sinan Temür; Çerkezköy’de kurulan yeni üretim tesisi ile modern üretim sisteminde, gelen yoğun taleplere cevap verdiklerini aktarırken ürünlerinin her nalburda bulduğunu ve bunun haklı gururunu yaşadıklarını aktardı. 

 Kurumunuzun kuruluşu ve bu günlere gelişi ile ilgili kısa bir bilgi alabilir miyiz?

Firmamız, 1981 yılında Aydın AKDEMİR tarafından küçük bir işletme olarak kurulan İzoflok Kimya, ismini aldığı “İZOmastik” ve “OtoFLOK Kaplama” dallarında üretime başlamıştır.

Flok kaplama tesisindeki üretim 2000 yılına kadar sürmüş bu seneden sonra, sadece izolasyon malzemeleri ve yapıştırıcıları üzerinde üretime devam etmiştir. 2017 yılında Çerkezköy’deki modern tesislerine geçerek ürün gamını ve üretim miktarını geliştiren atılımcı  bir yapıda yoluna devam etmekte, hem yurtiçinde hem de uluslararası arenada hedeflediği noktaya tüm gücüyle ilerlemektedir.

Ürün gamanızdan bahseder misiniz? Sektöre sunduğunuz çözüm önerileri nelerdir?

Başta yapı olmak üzere çeşitli sektörlere hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahip durumdayız başlıca ürünlerimiz akrilik mastik , silikon , PU köpük , çeşitli yapıştırıcılar, sprey boyalar ve teknik kimyasallardır.

2017 yılı içerisinde sunduğunuz ya da sunacağınız yeni ürün var mıdır? Özelliklerinden söz eder misiniz?

2017 yılı içerisinde hırdavat sektörünün ihtiyaç duyduğu ve standartları yüksek olan ekonomik sprey boyalarımızın satışına başlayacağız bunu takiben yeni ürünler birbirini arkasına gelecek.

 Bayilik yapılanmanızdan bahseder misiniz? Kaç bayiniz var, bayii seçerken öncelikleriniz neler oluyor, nelere dikkat ediyorsunuz?

Firmamız perakende satış noktalarına distribütörleri ile hizmet vermekte olan yurt çapında geniş bayii ağına sahiptir. Bunun yanında üretimlerinin ağırlığını yurtdışı satışlara plase eden ihracatçı bir firma pozisyonundadır .Bayii seçerken hizmet bilinci yüksek kaliteli işlerden hoşlanan dinamik yapıları tercih etmeye çalışıyoruz.

İhracatınız bulunuyor mu? Bulunuyorsa hangi ülkelere? Bununla ilgili bilgi alabilir miyiz?

Dünyanın her kıtasında 40’ı aşan ülkede ürünlerimiz tüketicilere ulaşmaktadır ve her geçen gün ihracat ağımız yeni noktaların katılımıyla gelişmektedir.

Türkiye pazarındaki yerinizden bahseder misiniz?

Türkiye pazarında beğeni ile karşılanan kalitesi yüksek ve tercih edilir bir marka olmanın gururunu yaşıyoruz. Pazarın ölümcül rekabetinden çok tüketiciyi memnun edecek ve satın alma tercihlerini İzoflok ürünlerine tekrar tekrar yöneltmesini sağlayacak bir yapılanmayı tercih ediyoruz ve tüm Türkiye’de her nalburun rafında kendimize yer bulmak bizi mutlu kılıyor.

Satış ve pazarlama stratejileriniz nelerdir? Son kullanıcının satın alma tercihlerini etkileyen sebepleri nasıl değerlendirirsiniz?

Son kullanıcı ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan ve bunun karşılığını vermekten mutlu olan bir firmayız bu sebeple tüketicilerimizin de takdirini kazanan bir firmayız. Onlara istediklerini mantıklı fiyatlarla sunmak bizim en önemli artımız.

 Firmanızın e-ticaret ile ilgili faaliyet ve çalışmalarından bahseder misiniz?

İzoflok Kimya olarak e-ticaretin gücüne inanıyor ve bu konuda 2016 yılından bu yana altyapı çalışmalarını düzenlediğimiz www.izopazar.com web sitesi üzerinden online satışlara çok yakında başlıyoruz. Bu konuda da oldukça iddialı konumdayız.

 İnovasyon ve Ar-Ge alanında ki çalışmalarınız nelerdir? 

Ürün geliştirme departmanımız yeniliklere açık bir yapılanma içerisinde sektörün ihtiyacı olan ürünleri profesyonellerin görüşleri doğrultusunda geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

 Sektörde karşılaştığınız sorunlar ve bu sorunlara dair çözüm önerileriniz aktarır mısınız? Sorunların çözümü konusunda varsa ilgili kamu ve kuruluşlardan talep ve beklentileriniz nelerdir?

Bizim açımızdan en büyük ve tek problem haksız rekabettir , düşük kaliteli ve standardı olmayan ürünlerle rekabet konsantrasyon azalmasına sebep olsa da sektörde sağ duyulu yaklaşımları geliştirmemiz halinde üstesinden gelebileceğimizi düşünmekteyiz.

 2017 yılı geçtiğimiz 6 ayı ekonomik olarak nasıl değerlendirirsiniz?

2017 yılının ilk yarısı bizim için yatırım fırsatı oldu , Çerkezköy’de yeni ve modern üretim tesislerimizi işletmeye alarak kapasitemizi daha da yükselttik bu özellikle yurtdışı satışlarımız olumlu etkiledi yetişemediğimiz taleplere de cevap verir hale geldik , ürün gamımıza sprey boyaları ekleyerek hizmet alanımızı daha da geliştirdik bu anlamda 2017 bizim için iyi bir başlangıç oldu diyebilirim.

Toparlamak gerekirse son olarak eklemek istedikleriniz?

Sizlere teşekkür ederek bütün iş ortaklarımıza hayırlı ve bol kazanç diliyorum.

#Aydı Akdemir #İzoflo Kimya #İZOmastik #OtoFLOK #SinanTemür #Çerkezköy #www.izopazar.com #yurtiçi #yurtdışı