Tufan Boya “Her İşin Başı Sağlık” Parolasıyla Faaliyetlerine Devam Ediyor

İstanbul ve Denizli’deki fabrika, depo ve ofislerinde gerekli tüm önlemleri alarak faaliyetlerine devam eden Tufan Boya, koronavirüs salgını sürecini hasarsız atlatmak amacıyla “her işin başı sağlık ” düşüncesi ile çalışmalarını sürdürüyor. Salgın sürecinde riskleri ve fırsatları iyi yönetebilen firmaların rekabete bir adım öne geçeceğini belirten Tufan Boya Genel Müdürü Yasin Tufan, devletin önerdiği tüm sağlık önlemlerine riayet ettiklerini söyleyerek yaşanan süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Son dönemde dünya çapında yaşanan gelişmeler paralelinde değerlendirecek olursanız, yaşanan süreç sizi nasıl etkiledi? Yaşanan sürecin sektöre ve dolayısıyla size yansımaları hakkında neler söylersiniz?

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sektörümüzü de etkilemekte ve belirsizlikler artmaktadır. Ancak krizlerin fırsatları da beraberinde getirdiği bir gerçektir. Önemli olan bu süreci tüm paydaşlarımızla birlikte sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde atlatıp önümüzdeki süreci iyi okumaya çalışmaktır.

Yaşanan süreç ve sonrası ile ilgili olarak çözüm önerileriniz nelerdir?

Yaşadığımız bu salgın sürecinde riskleri ve fırsatları iyi yönetebilen firmalar rekabette bir adım öne geçecek. Tabiri caiz ise enseyi karartmadan önüne bakanlar ve gerek müşteri gerek tedarikçi tüm paydaşlarıyla ilişkilerini iyi ve düzgün yönetenler orta ve uzun vadede yoluna devam edecektir.

Firma olarak bu dönemde yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Firmamız gerek İstanbul gerekse Denizli lokasyonlarındaki tüm depo, fabrika ve ofislerinde devletimizin önerdiği tüm sağlık önerilerine harfiyen riayet etmekte ve gerekli önlemleri almaktadır. Bu süreçte tüm personelimize gerekli sağlık ekipmanları ve sair destekler verilmekte ve süreci hasarsız atlatmak üzere önlemler alınmaktadır.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Yaşadığımız süreç diğer krizlerden farklı olarak insan sağlığını tehdit etmekte olduğundan dolayı “her işin başı sağlık ”düşüncesinden hareketle en önemli şey olan sağlığımıza dikkat etme birinci önceliğimiz. Kısa vadede piyasalarda bir belirsizlik olduğu ve olacağı kesin olmakla beraber, devletimizin aldığı ve alacağı önlemlerle beraber orta ve uzun vadede memleketimizin bu krizi de Allah’ın izni ile atlatacağı konusunda inancımız tamdır.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Saygılarımla,