Ceiling fan

Tavan Vantilatörleri ile Ferah ve Aydınlık Mekânlara Merhaba!

Havalar ısınmaya başlayınca, dekoratif ve ekonomik soğutma çözümlerini araştırmaya başladıysanız, doğru yerdesiniz.  Elektrikli bir motor ile çalışan pervaneli mekanizmasıyla tavan vantilatörü çeşitleri, tüm beklentilerinizi karşılamaya hazır! Gerek tasarımı gerekse serinletme gücü ile farklı tavan vantilatörü modelleri arasından yapacağınız seçimlerle klimaya gerek kalmadan, doyasıya serinlemenin tadını çıkarabilirsiniz. Yazın boğucu sıcaklarından korunmak için iç mekanda kullanabileceğiniz en şık ürün, tavan vantilatörü. Üstelik bu ürünlere entegre olan aydınlatma elemanları sayesinde iç mekandaki ışık ihtiyacınızı da en fonksiyonel şekilde karşılama şansınız var. Gelin, modelleri ve avantajlarını birlikte keşfedelim.
Her tarzda dekorasyonu tamamlayan birbirinden şık tavan vantilatörü modelleri
Tavan vantilatörleri, klasik ve spor tarzdaki ürün seçenekleri ile her dekorasyona kolaylıkla uyum sağlayabilecek çeşitli alternatifler sunuyor. İşlemesiz, düz modeller; modern mekânlarda soğutucu ve aydınlatma elemanı görevini aynı anda üstlenirken; klasik tarzda döşenmiş salon, çalışma odası veya ofislerde ise desenli veya özel detaylarla bezenmiş tavan vantilatörü modelleri tercih ediliyor. Meşe, ceviz gibi ağaç dokulu ürün seçeneklerini hem klasik hem de modern tarzda dekore edilmiş mekânlarda tercih edebilirsiniz. Beyaz ve siyah renkteki ürünler, genellikle daha minimalist bir görünüme sahiptir. Bu nedenle modern ve spor tarzdaki iç mekân dekorasyonlarında sizin için fonksiyonel bir seçim olabilir.
Kanat sayısına göre artan soğutma performansı
Tavan vantilatörü kullanmak istediğiniz mekânın genişliğine ve yüksekliğine bağlı olarak bu mekânda tercih edeceğiniz tavan vantilatörünün kanat sayısı değişiklik gösterebilir. Zira, az kanatlı pervaneler çalıştırıldığında daha hafif bir serinlik oluştururken; çok kanatlı ürünlerde daha etkili bir rüzgar ortaya çıkar. Söz konusu mekân küçük boyuttaysa, iki veya üç kanatlı pervaneler sizin için yeterli olacaktır. Ancak daha geniş alanlarda 4 veya 5 kanatlı ürünleri tercih edebilir; hatta aynı mekânın farklı noktalarında birkaç ürünü bir arada kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu aşamada karar verirken ürün açıklamalarında yer alan “serinletme alanı”nı kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca, mekânın bulunduğu konumu ve bu konuma ait iklimsel özellikleri de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yılın büyük bir bölümünün serin ve rüzgarlı olarak geçirildiği bölgelerde yüksek performanslı bir ürüne ihtiyacınız olmaz. Bu sayede daha basit ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak ekonomik açıdan daha az kanatlı ürünlerin daha uygun olduğu yanılgısına kapılmayın. Ürünlerin fiyatları, tasarımlarına bağlı olarak değişiklik gösterdiğinden; beş kanatlı bir tavan vantilatörünü, üç kanatlı ürünlerden daha uygun fiyata alabileceğiniz durumlar mevcut.
Tavan vantilatörü modellerine fonksiyonellik katan teknolojik detaylar
Tavan vantilatörünüzün sürekli olarak aynı oranda serinlik sağlamasını istemeyebilirsiniz. Bunun için birden fazla kademeli ürünleri tercih etmek; işinize yarayacaktır. Bazı ürünlerde 3 kademeli hız ayarının olduğunu görebilirsiniz. Bu ürünler, kullanım açısından size büyük bir kolaylık sağlar. Öte yandan, çoğu avize gibi tavan vantilatörleri de genellikle elektrik anahtarından kapatılıp açılır ve ürün üzerinde bulunan aparatlarla pervanelerin hız ayarı yapılır. Ancak bazı modellerde kumanda özelliği bulunur ve bu özellik sayesinde ürünü kullanmak istediğinizde yerinizden bile kalkmanıza gerek kalmaz. Bu tarz teknolojik detaylar doğal olarak tavan vantilatörü fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Daha ekonomik ürünleri tercih etmek istiyorsanız; teknolojik anlamda beklentilerinizi biraz düşürmeniz gerekiyor. Uzun vadede ekonomik bir kullanım sağlamak için ise LED ampul ile uyumlu ürün seçeneklerini tercih etmeyi düşünebilirsiniz.
Siz de eviniz veya işyeriniz için Koçtaş’ın geniş ürün seçenekleri arasında yer alan, birbirinden şık tavan vantilatörlerinden dilediğinizi seçebilir; yaşam alanlarınızı daha serin, aydınlık ve şık hale getirebilirsiniz.